مایع حلال بتن و سیمان Concrete Dissolver

حلال بتن

Concrete Dissolver

 

شرح :

حلال بتن( تمیز كننده سطوح از بتن ) محصولی جديد كاملاً بي خطر براي انسان و محيط زيست و با استفاده بسیار آسان براي كاربر مي باشد.

 

H.C.D يك جايگزين اسيد می باشد كه عاري از بخارات و بوي نامطبوع است. H.C.D با حل كردن (شكستن پيوند بين  مولكولي) پيوند يوني در داخل سيمان، آن را حل كرده و سيمان يا بتن را از روي هر سطح بر ميدارد، تبادل يوني استفاده شده در اين محصول براي اولين بار در صنعت بكار گرفته شده است.

 H.C.Dحاوی اسيدهاي مورياتيك، هيدروكلريك، سولفوريك و يا فسفريك نمي باشد.

 

 

موارد کاربردی:

 • تمیز كردن سطوح تراك میكسر از بتن.
 • جداسازی بتن از سطح قالب بتن.
 • شستشوی ابزار آلات كه بتن به آن چسبیده.
 • تمیز كردن بتن از كلیه سطوح كاشی وسرامیك و… .

 

 

مراحل اجراء:

   همواره H.C.D. را بر روي سطح خشك و خنك اعمال نماييد. بهترين نتيجه از پاشش اين محصول با اسپري ايرلس حاصل مي شود. اما پاشش با پمپ هاي معمولي و يا حتي اعمال با برس نيز امكان پذير است.

   قبل از اعمال H.C.D. از خنك بودن سطح اطمينان حاصل فرماييد.( توجه: هيچگاه H.C.D.را بر روي سطح داغ شده در مجاورت نور خورشيد اجرا ننماييد.)، بهترين زمان براي اجراء، ساعات اوليه صبح یا بعد از ظهر (غروب) مي باشد. بخشي را براي كار مشخص كرده و محلي را بعنوان نقطه شروع در نظر گرفته و پاشش يكنواخت تا پايان قسمت را ادامه دهيد. پس از پوشش كامل سطح با H.C.D.به مدت ۱۰ تا ۴۵ دقيقه اجازه دهيد تا اين محصول به داخل سطح نفوذ كند.اين زمان بستگي به دماي محيط و ضخامت سازه دارد. زماني كه بر روي سطح، پودر سفيدرنگ، شكري تشكيل شد، مجدداً بر روي سطح H.C.D. را پاشش نمائيد. تا سير شدن كامل سطح، پس از تبديل سيمان يا بتن به محصولي پنيري شكل آن را با آب بشوييد،‌ بهترين نتيجه از شستشو با فشار بالا (۵۰۰-۳۰۰ Psi)  حاصل مي شود، فشار خروجي از لوله كشي شهري نيز پاسخگو مي باشد.

   براي تميز كردن وسايل كوچك، آنها را به مدت ۴۵-۲۰ در سطل حاوي H.C.D. غوطه ور كرده، سپس با آب سرد بشوييد. بر روي منيزيوم ابتداً تست نماييد.

   در زماني كه دماي هوا زير نقطه انجماد و يا بشدت گرم باشد، از اجراي آن خودداري نماييد. بهترين نتيجه در دماي ۵ درجه سانتي گراد تا ۲۷ درجه سانتي گراد حاصل مي شود.

قبل از استفاده در مقياس وسيع، از روي نقطه كوچكي به منظور اندازه گيري قدرت تميزكنندگي (تعداد دفعات مورد نياز) آزمايش نماييد.

 

ایمنی:

 • همواره از عينك محافظ در هنگام استفاده يا حمل و نقل استفاده نماييد.
 • هيچگاه بر روي سطوح داغ H.C.D. را اجرا نكنيد.
 • به هيچ وجه H.C.D. را رقيق ننماييد.
 • قبل از اعمال H.C.D. از خيس كردن بتن خودداري نماييد.

 

 

بسته بندی :

محلول حلال بتن در گالن های 20 ، بشکه های 220 و مخازن 1100 کیلوگرمی عرضه می گردد.

 

انبار داري :

توصیه می شود که انباداری در دمای 5 تا 40 درجه سانتیگراد به دور از تابش مستقیم آفتاب باشد. در صورت یخ زدگی دمای مواد را بالا آورده تا ذوب شود و سپس توسط یک میکسر مخلوط شود.

عمر نگهداري :

در صورت حفظ و نگهداری در شرایط مناسب پیشنهادی و در بسته بندی اولیه تا 12 ماه قابل نگهداری می باشد.

 

ایمنی :

از تماس با پوست ، چشم و نیز چسیدن محصول خود داری فرمایید.

 

خدمات فني :

بخش فني شرکت رایحه بتن سبز ( کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ) در جهت ارائه مشاوره فنی پاسخگوی شما خواهد بود.

 

میان بولت آببند ( کاور بولت آب بند ) COVER BOLT

COVER BOLT

میان بولت آببند ( کاور بولت آب بند )

 

شرح :

میان بولت آببند ، در سازه هایی مانند استخر ، مخازن آب و فاضلاب ، رسوبگیرها  و زیرزمین ها و … ، که نیازمند آب بندی به لحاظ بهره برداری می باشند به کارگیری تدابیر لازم آب بندی در حین ساخت از اهمیت بالایی برخودار است. چرا که در صورت عدم لحاظ این تدابیر یا تصمیمات لازم ، برای تامین خواسته ها می تواند فرآیند بازسازی و آب بندی ثانویه مورد نیاز باشد که خود نیازمند هزینه های بیشتر و صرف انرژی و زمان می باشد. از این رو همواره باید در این زمینه دقت نمود که سخت گیری های لازم صورت گیرد.

از جمله مشکلات بولت های آب بند چدنی می توان به هزینه بالا ، سختی  در نصب و وزن بالا اشاره کرد. از این رو امروزه در سطح دنیا برای این امر از کاور بولت های آب بند پلاستیکی استفاده می شود. این سیستم که در حال حاضر به علت پتانسیل های بالای کیفی و اقتصادی در سطح دنیا رواج زیادی داشته در ایران نیز در بسیاری از پروزه های استخر و تصفیه خانه آب و فاضلاب استفاده و به کارگیری آن در رو به گسترش می باشد.

 

 

از جمله مزیت های میان بولت آببند ( کاور بولت آب بند کننده پلاستیکی ) می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 1. اقتصادی بودن -حداقل تا ۵ برابر کاهش هزینه های آب بندی
 2. قبلیت تنطیم کارگاهی از نظر طول
 3. آب بندی صد درصدی
 4. بدون خوردگی
 5. سهولت نصب
 6. وزن پایین

 

میان بولت های آب بند پلاستیکی متشکل از قطعات زیر می باشند:

 • مخروطی: ۲ عدد در هر میان بولت
 • رابط: ۲ عدد در هر میان بولت
 • لوله آجدار پی وی سی : یک عدد با توجه به طول
 • آب بند کننده لاستیکی ساده۱ عدد در هر میان بولت
 • آب بند کننده لاستیکی لبه دار۲ عدد در هر میان بولت


 

میان بولت آببند پلاستیکی با توجه به داشتن قطعات مونتاژی ساده، به راحتی می تواند در طول های مختلف تولید شود. در طراحی قطعات آن در بخش رابط میان بولت (به صورت دندانه دار) و لوله PVC به صورت مضرس شده در نظر گرفته شده است که درگیری خوبی با بتن داشته باشد. نکته قابل توجه در مورد این محصول این است که به لحاظ ساخته شدن قطعات اصلی از مواد اولیه پلی ونییل کلراید ( p.v.c ) هیچ گونه واکنشی با بتن انجام نمی دهد.

 

عمر نگهداري :

در محیط سرپوشیده و با لحاظ شرایط انبار داری و  در بسته بندي اوليه تا 24 ماه قابل استفاده ميباشد .

خدمات فني :

بخش فني شرکت رایحه بتن سبز ( کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ) در جهت استفاده صحيح از مواد خود ، آماده همكاري و انجام خدمات ميباشد .

 

تخریب کننده بتن ( کتراک )

 ملات کتراک

تخریب کننده بتن

 

شرح :

این محصول آخرین پدیده حاصل از تکنیک برتر در تهیه مواد تخریبی بدون انفجار میباشد که با پتانسیل عظیم نهفته در خود و بازدهی بسیار بالا قابلیت تخریب صد درصد را خواهد داشت. گرین راک در مقایسه با سایر مواد تخریبکننده نظیر دینامیت و باروت از ایمنی بسیار بالاتری برای مجریان برخوردار است ضمن اینکه به هیچ وجه آلودگی صوتی ایجاد نکرده و خطرات زیست محیطی نیز در پی نخواهد داشت. در صورت اجرای صحیح و اصولی این محصول با توجه به دمای محیط در عرض 5 تا 6 ساعت تخریبی مطمئن را خواهید داشت. این ماده شیمیائی با توجه به تکنولوژی برتری که در ساخت آن به کار رفته و با کاربردی مطمئن و ساده، انتخاب مناسبی برای موارد کاربردی ذیل میباشد:

 

-           استحصال زمین جهت تامین مصالح مورد نیاز پروژههای ساخت موج شکن، اسکله، راهسازی و غیره ...

-           تخریب بتن مسلح و غیر مسلح.

-           استخراج سنگ از معادن (گرانیت ، تراورتن ،کرومیت و ...) و باطله برداری.

-           پاکسازی محوطه جهت ایجاد کانال ، جاده و تونل .

-           تخریب سازههای بتنی باقی مانده مانند پایه شمعها ، سکوی تاور و غیره...

 

 

روش اختلاط  :

برای مخلوط کردن، اصولا استفاده از لوازم مکانیکی بهتر است، ولی توسط مخلوطکن دستی یا با دست نیز میتوان این عمل را انجام داد. سطلی که جهت مخلوط کردن به کار میرود، بهتر است پلاستیکی باشد. آب مصرفی باید تمیز بوده و از هرگونه مواد زائد شیمیائی عاری گردد تا موجب کاهش فعالیت گرین راک نگردد . با توجه به اینکه ماده کتراک در هر فصل فقط متناسب با هوای آن فصل میباشد، حرارت آب با توجه به دمای محیط میبایست در ماده کتراک زمستانی 25 الی 30 درجه سانتیگراد و مناسبترین مقدار آب برای افزودن به 5 کیلوگرم گرین راک تابستانی 3/1 لیتر و در ماده گرین راک زمستانی 5/1 لیتر میباشد

 

 

چنانچه آب مصرفی برای درست کردن ملات به حداقل برسد ، قدرت انبساطی کتراک زیادتر و بر عکس با زیاد شدن آب مصرفی از حد لازم توان انبساطی آن کمتر می گردد . لذا باید به درصد آب جهت مخلوط کردن توجه نمود .

 

بدلیل آنکه ممکن است کتراک در مجاورت هوا توان شیمیائی خود را ازدست بدهد ، بنابراین بهتر است در آخرین مرحله در کیسه را باز نمود و فورا با آب مخلوط و ملات حاصله را آنقدر بهم زد تا مخلوطی کاملا همگن و غلیظ بوجود آید .

 

جهت مخلوط کردن در دمای صفر تا 18 درجه سانتیگراد از آب بین 25 تا 30 درجه و در دمای 18 درجه به بالا از آب معمولی و سرد باید استفاده نمود.

 

روش مصرف :

آنچه باید در مرحله اول مورد توجه خاص قرار گیرد، شناخت قرار گرفتن موقعیت سنگ یا بتن است. باید توجه داشت که موقعیت سنگ یا بتن در نحوه چالزدن و تعداد مورد نیاز چال و فاصله آنها از یکدیگر تاثیر بسزایی خواهد داشت. روش استفاده از ماده شیمیائی گرین راک با توجه به آزاد بودن بتن یا سنگ یا مدفون بودن در خاک و همچنین مسلح بودن بتن به شرح زیر است:

 

الف – حفر چال در سنگ یا بتن مسلح ایستاده و آزاد :

-           فاصله چالها نسبت به یکدیگر باید منظم و به یک اندازه باشد .

-           برای حفر چال میتوان از دریل برقی یا کمپرسور با مته استفاده کرد .

-           شماره مته ای که برای چالزدن به کار میرود بهتر است بین 40 تا 50 میلیمتر باشد .

-           هرچه قطر چالها بیشتر باشد ، قدرت تخریب بالاتر خواهد رفت.

-           چالها میبایست در دو جهت موازی هم و در یک امتداد باشند و عمودی ایجاد گردند.

-           درصورت محدودیت در طول مته میتوان تخریب را در چند مرحله انجام داد.

-           فاصله اولین چال نزدیک به لبه سنگ یا بتن حداکثر 15 الی 25 سانتیمتر باشد.

-           چالهای حفاری شده به یکدیگر راه نداشته و عاری از هرگونه مواد زائد باشند و درون آنها تمیز و به دور از رطوبت نگهداری شود.

-           برای تخریب کامل عمق چالها بین 70٪ تا 80٪ ارتفاع سنگ یا بتن انتخاب شوند.

-           بهترین فاصله برای سوراخ کاری در مواردی که از مته با قطر 40 میلیمتر استفاده میشود 30-25 سانتیمتر میباشد.

 

 لازم به ذکر است در جایی که نیاز به قواره بندی سنگ باشد مثل استخراج سنگ در معادن، میتوان برای جهت دادن به ترکها و کنترل آنها از گوههای چوبی استفاده نمود. این گوهها بهتر است از چوب محکمی تهیه شود تا بعد از مسدود نمودن درب سوراخها توسط گوه و فرود آوردن ضربات پتک به آنها خرد نشوند.

لازم است گوه ها را در یک راستا قرار داد و پس از پایان پیشرفت ترکها و توقف تخریب دوباره آنها را کوبید تا سنگ شکسته شود.

توجه داشته باشید که حتما یک ساعت قبل از شروع کار، گوهها را کاملا در آب قرار دهید تا خیس شود.

 

ب حفر چال در سنگ یا بتن نهفته:

کلیه نکاتی که برای چالزدن در سنگ یا بتن آزاد در نظر میگیریم ، در این حالت نیز صادق است ، با این تفاوت که در سنگ یا بتن نهفته کلیه چالها باید با زاویه 30 درجه نسبت به وضع سنگ حفر شوند. در این حالت نیروی حاصله از انبساط حجم تولید شده به دو مولفه افقی و قائم تجزیه میشود و تنها مولفه قائم توانائی حرکت دادن و جابهجا کردن سنگ یا بتن را به سمت بالا دارا میباشد . پس از برداشتن یک قطعه از سنگ یا بتن میتوان قسمت دیگر را به همین ترتیب تخریب و یا آنکه از وجه آزاد سنگ با استفاده از چالهای عمودی به عمل تخریب ادامه داد.

 

ج حفر چال در بتن مسلح:

کلیه نکات ذکر شده در قسمتهای قبل در اینجا نیز مد نظر است، اما باید توجه داشت که به دلیل وجود آرماتورها و پیوستگی آنها با بتن بهتر است فواصل چالها را کمتر انتخاب نمود تا تخریب آسان تر صورت گیرد . پس از ترک خوردن و ایجاد شکاف با اعمال ضربه میتوان بتن را به راحتی از شبکه آرماتورها جدا نمود و میلگردها را سالم از داخل بتن خارج ساخت.

 

توجه 1: زمان عملکرد گرین راک بستگی کامل به دمای محیط دارد و هرچه دمای محیط بالاتر باشد عکس العمل سریعتر انجام میشود.

توجه 2 : بهتر است در تمامی موارد روی چالهای پر شده را پوشانید ،تا از تابش مستقیم خورشید و ریزش باران به درون چالها جلوگیری بهعمل آید .

توجه 3 : ملات کتراک باید در عرض 5 تا 10 دقیقه در چالهای کاملا پاک و تمیز و عاری از رطوبت ریخته شود .

 

 

مشخصات فنی (فیزیکی وشیمیایی )

حالت فیزیکی: پودر

رنگ : خاکستری

وزن مخصوص ¼ ton/m³

قابلیت انحلال: محلول در آب

مدت و شرایط نگهداری : کتراک باید در محل خشک و خنک دور از یخبندان و تابش طولانی نور خورشید نگهداری شود.

 

 

موارد ایمنی :

-           از تماس مستقیم دست و چشمها با مواد خودداری فرمائید.

-           از نگاهکردن مستقیم به سوراخها ی پرشده از ملات گرین راک خودداری فرمائید.

-           در موقع مخلوط کردن و آماده سازی ملات کتراک تا پایان ریختن آن در چالها، استفاده از دستکش لاستیکی و عینک ایمنی الزامی است.

-           نظر به اینکه تکراک دارای خاصیت قلیائی بالائی است و Ph آن نزدیک به 13 میباشد، لذا در صورت آلودگی پوست یا چشم، آنها را فورا با آب سرد بشوئید.

-           در صورت آلوده شدن پوست یا چشم به وسیله مواد پس از شستشو با آب سرد حتما به پزشک مراجعه فرمائید .

 

 

بسته بندی :

کتراک در کیسه های سه لایه با وزن خالص 25 کیلوگرم آماده عرضه به بازار میباشد. هرگونه تغییر در بسته بندی به درخواست مشتری قابل بررسی و اجرا میباشد.

 

 

الیاف فلزی بتن Concrete Metal Fibers

Concrete Metal Fibers

الیاف فولاد آلیاژی بتن

شرح :

الیاف آلیاژی فولاد  با سیم  فولادی کربن پایین و نورد سرد با بهترین کیفیت توسط صنایع فولاد کره کریلی  از بهترین و با کیفیت ترین مواد سیمی که در ردیف و رنج بالای می باشد تولید می شود

 

شرح کلی الیاف آلیاژی :

منطبق  با استاندارد :  ASTM510M

 • مقاومت کششی  :    1200~700  مگاپاسکال
 • نیروی پیوندی قوی در بتن بوسیله دوخت
 • شکل ظاهری  : الیاف چسبیده بصورت نواری
 • بسته بندی  :  بسته بندی چیدمانی یکنواخت بدونه جای خالی رد فیبر
 • سرهای خمیده نیمه قلابی در داخل بتن به عنوان تکیه گاه عمل می کند و تاثیر شگرفی در کنترل و پایداری و مقاومت را در برابر سستی دارد

 

مزایای الیاف آلیاژی  :

 • کاهش نیروی انسانی  هنگام اختلاط این مواد در بتن
 • صرفه جوی در ساعات کار  ؛ اختلاط فیبر فولادی سریع امکان پذیر است که می توان بدونه تاخیر در کار اجرای خطوط لوله تونل بتنی و شاتکریت مداوم و سریع اقدام نمود . 
 • تجهزات ساده ؛ در صورت استفاده از الیاف الیاژی در زمان استفاده نیاژی به پخش کننده الیاف نیست .

 

کیفیت الیاف آلیاژی :

 • بی نظیر با قابلیت پخش
 • برخلاف ذرات دانه ای شکل طراحی شده حجم میتوان  100% برای تقویت بتن استفاده نمود
 • با استفاده از این الیاف می توان به یک بتن سخت دست یافت .

 

 

 ویژگیهای الیاف آلیاژی :

 • افزایش مقاومت در برابر سستی ، مقاومت کششی با انعطاف بالا ، مقاومت در برابر نیروی شکست ، مقاومت فشاری .
 • افزایش مقاومت در برابر ترکهای ، بعد از خشک شدن .
 • مقاومت در برابر انفجار  بسیار بالا (انجام اصلاح درشکست ترکها )
 • ایجاد نیروی پس تنیدگی بعد از وقوع انفجار
 • افزایش ماندگاری  و دوام
 • افزایش پایداری در زمان
 • بهبود مقاومت و جلو گیری از سستی در زمان زلزله
 • افزایش ماندگاری و دوام
 • جلوگیری از ترک (کنترل ترک) با انقباض پلاستیکی ترکها
 • مقاومت بالا در برابر فرسایش و خوردگی .
 • افزایش ویژگی های بتن که منجر به کاهش ضخامت بتن در کشش برش می گردد .
 • تشدید انسجام بتن با توزیع الیاف آلیاژی.
 • بهبود هزینه ها،قابلیت ساخت و ایمنی بدونه نیاز به مش و صفحات مش.
 • تقویت سه بعدی موثر درون بتن .
 • جلو گیری موثر در ساختار اعضاء با متوقف کردن خوردگی با یون منفی .

 

موارد مصرف :

الیاف فولادی را می توان در ساخت تونل ها ، سدها ، نیروگاها ، جاده های اسفالت بتنی ، عرشه پل ها  و سدها ، تراورس های راه آهن ، کف سازی های تجاری و صنعتی ، باند فرودگاه ،عرشه ها ، پوشش ها ، تثبیت شیب ، و دیگر برنامه های ویژه به جای استفاده از مش  استفاده نمود.

 

بسته بندي :

الیاف فلزی بتن ،   در کیسه های 20 کیلوگرمی عرضه می گردد.

 

 

انبار داري :

در محیط خشک و به دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری شود.

 

عمر نگهداري :

در محیط سرپوشیده خنک ، به دور از رطوبت و  در بسته بندي اوليه تا 24 ماه قابل استفاده ميباشد .

 

ایمنی :

الیاف فلزی بتن ماده ای کم ضرر می باشد. در شرایط عادی آسیبی به پوست نمی رساند. اما به عنوان یک ترکیب شیمیایی و رعایت موارد احتیاطی برای جلوگیری از تماس با پوست و با چشم از دستکش های محافظ و عینکاستفاده شود و یا پس از تماس مستقیم با پوست و یا چشم با آب شسته شود.

 

خدمات فني :

بخش فني شرکت رایحه بتن سبز ( کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ) در جهت استفاده صحيح از مواد خود ، آماده همكاري و انجام خدمات ميباشد .

 

چسب کاشی استخری TILEBOND WH

TILEBOND WH

 چسب کاشی استخری

شرح :

چسب کاشی TILEBOND WH ،  مخلوطی از مواد سیمانی به همراه افزودنی های پلیمری و تقویت کننده چسبندگی و پرکننده های معدنی می باشد و تنها با افزودن آب آماده مصرف می گردد. برای نصب انواع مصالح جاذب و غیر جاذب روی كف و دیوار در داخل و خارج ساختمان نظیر کاشی و سرامیک شیشه ای و ... استفاده می شود. از خواص و اثرات این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

مزایا :

-چسب سیمانی اصلاح شده با لغزش کاهش یافته و زمان باز گسترش یافته

-قدرت چسبندگی بسیار زیاد

-قابلیت اجرا بر روی سطوح عمودی و افقی

-چسبندگی بسیار زیاد به سطح کاشی های قدیمی

-سهولت اجرا

 

 

موارد مصرف :

-کاشی کاری دیوار و کف

-نصب کاشی روی کاشی

-نصب سنگ، سرامیک و موزاییک بر روی انواع سطوح

-امکان نصب انواع پوشش ها بر روی سطوح بتنی،  سنگی، گچی و...

 

 

روش مصرف و کاربرد :

سطح اجرا باید محکم،تمیز،خشک و عاری از گرد و غبار و ذرات سست باشد.رنگ و پوشش های سست را باید قبل از اجرای چسب زدود.از این چسب می توان برای تسطیح،تراز نمودن و رفع ناهمواری های جزیی مقاطع زیر کار تا ضخامت 5 میلیمتر استفاده نمود البته زمان کافی برای خشک شدن لازم می باشد.به هر 25 کیلوگرم باید 6 لیتر آب اضافه شود.اختلاط پودر با اب باید با همزن برقی صورت پذیرد.عمل اختلاط را تا حصول مخلوط خمیری یکنواخت و همگن ادامه دهید.خمیر چسب کاشی آماده شده را به مدت 5 دقیقه به حال خود بگذارید.مجددا به مدت کوتاهی عمل اختلاط را تکرار نمایید و سپس به واسطه کاردک شیاردار چسب حاصله را روی سطح کشیده و کاشی را روی آن با فشار قرار دهید.برای چسبندگی بهتر،کاشی را در حین فشردن به ارامی در جای خود حرکت دهید.بسته به نوع سطح زیر کار،میزان ناهمواری،تخلخل سطوح و همچنین شیارهای پشت کاشی، حدود 2.5 تا 4 کیلوگرم از این ماده برای پوشش 1 متر مربع مورد نیاز می باشد

 

شرایط و محدودیت های مصرف :

دمای محیط و زیر کار باید در محدود 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. از اضافه کردن هرگونه افزودنی به آن باید خود داری نمود. در انبار از قرار دادن بیش از ده کیسه بر روی هم خودداری گردد.

 

 

بسته بندی :  این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی تولید و ارائه می گردد.

 

پاکسازی ابزار :  لوزام و ابزار را باید بلافاصله پس از مصرف با آب تمیز نمود.

 

انبارداری : در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

نکات ایمنی : همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در

ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تاییدیه کیفیت : تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

چسب کاشی ، سرامیک و سنگ آنتیک خمیری TILEBOND WP

TILEBOND WP

چسب کاشی ، سرامیک و سنگ کاری خمیری

شرح :

چسب کاشی TILEBOND WP ،  مخلوطی از مواد سیمانی به همراه افزودنی های پلیمری و تقویت کننده چسبندگی و پرکننده های معدنی می باشد و آماده مصرف می گردد. برای نصب انواع مصالح جاذب و غیر جاذب روی كف و دیوار در داخل و خارج ساختمان نظیر کاشی و سرامیک شیشه ای و ... استفاده می شود.

 

 

از خواص و مزایای TILEBOND WP :

·         خاصیت ارتجاعی مناسب نسبت به سطح زیر کار

·         عمر بسیار بالا

·         قدرت چسبندگی بالا به اکثر سطوح

·         نفوذ ناپذیری در برابر آب و رطوبت و حفظ چسبندگی پس از خشک شدن

·         مقاوم در برابر زلزله های خفیف و تنش های ساختمانی با خاصیت الاستیکی بالا

·         سرعت اجرائی بالاتر نسبت به سایر روش های سنتی

·         پایداری در برابر گرما و سرما پس از گیرش

·         کاهش وزن ساختمان به دلیل عدم استفاده از مصالح سنگین و سنتی

·         برای مصرف این ماده نیاز به هیچ گونه افزودنی دیگری نیست و به صورت آماده قابل نصب می باشد.

 

موارد مصرف :

·         جهت نصب سنگ های آنتیک طبیعی و مصنوعی،سنگ های ساختمانی

·         نصب کاشی جدید بر روی کاشی های قدیمی تر

·         ترمیم موضعی کاشی و سرامیک

·         نصب محصول بر روی دیوارهای پیش ساخته

 

 

روش مصرف چسب خمیری جهت نصب سنگ آنتیک و کاشی TILEBOND WP  :

 

1-سطح مورد نظر باید تمیز، محکم و عاری از هر گونه ذرات سست ، گرد و غبار، رنگ ، کنیتکس ، روغن و چربی و ... باشد.در مواردی که سطح زیر کار رنگ یا کنیتکس باشد ، قبل از اجرا سطح زیر کار را به وسیله تیشه ناصاف کرده و خاک سطح را تمیز کنید.

2-به دلیل وجود مایعات پلیمری موجود در چسب های خمیری ، باید عایق رطوبتی ای بین سطح و چسب خمیری ایجاد کرد تا مانع جذب این مایعات توسط سطح شود.به نکات زیر قبل از نسب توجه فرمایید:

الف) اگر سطخ زیر کار سیمانی بود باید آن را به وسیله آب از رطوبت اشباع کرد تا مایع پلیمری موجود در چسب به وسیله سطح جذب نشود.

ب)  در صورت گچی بودن سطح زیر کار، حداقل یک روز قبل از نصب سطح زیر کار را توسط قلموی پهن نقاشی با پرایمر بپوشانید تا دیوار عایق رطوبتی شود.

ج) اگر سطح زیر کار قبلا کاشی شده باشد و بخواهیم روی آن محصول جدید نصب کنیم ، باید سطح را با تیشه زخمی کنیم.


3-برای کاهش میزان مصرف و تراز نمودن محصول به وسیله کاردک شانه ای به صورت افقی و عمودی چسب خمیری آماده را پهن کنید. توجه کنید که میزان مصرف چسب به مقداری باشد که پس از عمل نصب سطح پشت محصول و دیوار، با چسب در تماس قرار گیرد.جهت اطمینان از شیوه عمل مقداری از چسب خمیری را میتوانید به پشت محصول بمالید. برای نصب همیشه آن میزان از چسب را از ظرف خارج کنید که میتوانید ظرف مدت 15 دقیقه عملیات نصب تمام شود.اگر بیشتر از این زمان عملیات نصب طول بکشد لایه رویی چسب سفت شده و به اصطلاح دچار گیرش می شود و اگر در چنین شرایطی نصب صورت بگیرد،اجرا کامل نبوده و قدرت چسبندگی کاهش میابد. میزان مصرف چسب بستگی به سطح زیر کار و مهارت نصاب دارد.

4-  محصول را روی سطح آماده شده قرار دهید و با اعمال ضربه توسط چکش پلاستیکی آن را بچسبانید و تراز کنید.تا 5 الی 15 دقیقه بعد از گذاشتن محصول می توانید آن را جابه جا کنید.

5- به وسیله ی یک فرچه ی پلاستیکی پس از عملیات نصب سطح کار را تمیز نمایید.

 6-   24 ساعت پس از عملیات نصب میتوانید بند کشی را به وسیله کیسه بند کشی آغاز نمایید.

 

 

شرایط و محدودیت های مصرف :

دمای محیط و زیر کار باید در محدود 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. از اضافه کردن هرگونه افزودنی به آن باید خود داری نمود. در انبار از قرار دادن بیش از ده کیسه بر روی هم خودداری گردد.

 

 

بسته بندی :  این محصول در سطلهای 20 کیلوگرمی تولید و ارائه می گردد.

 

پاکسازی ابزار :  لوزام و ابزار را باید بلافاصله پس از مصرف با آب تمیز نمود.

 

 

انبارداری : در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

 

نکات ایمنی :  همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

 

تاییدیه کیفیت :  تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

چسب کاشی ، سرامیک و سنگ کاری پودری TILEBOND 3000

TILEBOND 3000

چسب کاشی ، سرامیک و سنگ کاری پودری

شرح :

چسب کاشی TILEBOND 3000 ،  مخلوطی از مواد سیمانی به همراه افزودنی های پلیمری و تقویت کننده چسبندگی و پرکننده های معدنی می باشد و تنها با افزودن آب آماده مصرف می گردد. برای نصب انواع مصالح جاذب و غیر جاذب روی كف و دیوار در داخل و خارج ساختمان نظیر کاشی و سرامیک شیشه ای و ... استفاده می شود. از خواص و اثرات این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

مزایا :

-چسب سیمانی اصلاح شده با لغزش کاهش یافته و زمان باز گسترش یافته

-قدرت چسبندگی بسیار زیاد

-قابلیت اجرا بر روی سطوح عمودی و افقی

-چسبندگی بسیار زیاد به سطح کاشی های قدیمی

-سهولت اجرا

 

 

موارد مصرف :

-کاشی کاری دیوار و کف

-نصب کاشی روی کاشی

-نصب سنگ، سرامیک و موزاییک بر روی انواع سطوح

-امکان نصب انواع پوشش ها بر روی سطوح بتنی،  سنگی، گچی و...

 

 

روش مصرف و کاربرد :

سطح اجرا باید محکم،تمیز،خشک و عاری از گرد و غبار و ذرات سست باشد.رنگ و پوشش های سست را باید قبل از اجرای چسب زدود.از این چسب می توان برای تسطیح،تراز نمودن و رفع ناهمواری های جزیی مقاطع زیر کار تا ضخامت 5 میلیمتر استفاده نمود البته زمان کافی برای خشک شدن لازم می باشد.به هر 25 کیلوگرم باید 6 لیتر آب اضافه شود.اختلاط پودر با اب باید با همزن برقی صورت پذیرد.عمل اختلاط را تا حصول مخلوط خمیری یکنواخت و همگن ادامه دهید.خمیر چسب کاشی آماده شده را به مدت 5 دقیقه به حال خود بگذارید.مجددا به مدت کوتاهی عمل اختلاط را تکرار نمایید و سپس به واسطه کاردک شیاردار چسب حاصله را روی سطح کشیده و کاشی را روی آن با فشار قرار دهید.برای چسبندگی بهتر،کاشی را در حین فشردن به ارامی در جای خود حرکت دهید.بسته به نوع سطح زیر کار،میزان ناهمواری،تخلخل سطوح و همچنین شیارهای پشت کاشی، حدود 2.5 تا 4 کیلوگرم از این ماده برای پوشش 1 متر مربع مورد نیاز می باشد

 

 

شرایط و محدودیت های مصرف :

دمای محیط و زیر کار باید در محدود 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. از اضافه کردن هرگونه افزودنی به آن باید خود داری نمود. در انبار از قرار دادن بیش از ده کیسه بر روی هم خودداری گردد.

 

 

بسته بندی :  

این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی تولید و ارائه می گردد.

 

پاکسازی ابزار :  

لوزام و ابزار را باید بلافاصله پس از مصرف با آب تمیز نمود.

 

انبارداری :

در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

نکات ایمنی :

همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در

ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تاییدیه کیفیت :

تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

پودر بندکشی آنتی باکتریال کاشی، سرامیک و سنگ TILEBOND WB

TILEBOND WB

پودر بندکشی آنتی باکتریال کاشی ، سنگ و سرامیک

شرح :

TILEBOND WB  پودر بندکشی  با کارایی بسیار زیاد بوده، که به واسطه وجود پلیمرهای پیشرفته و ضد آب در ساختار خود از چسبندگی بسیار زیادی به مقاطع مورد مصرف برخوردار می باشد. این ماده علاوه بر تامین زیبایی، پس از سخت شدن تمامی بندها را ضدآب و نفوذ ناپذیر می نماید.

 

 

موارد مصرف  و کاربرد :

 

·         حمام و سرویس های بهداشتی

·         آشپزخانه و بالکن ها

·         فروشگاه های و مراکز خرید

·         پر کردن محل بولت ها

·         پر کردن ترک ها و درزها

·         ماهیچه کشی

·         استخر های شنا و آب نما ها

·         بندکشی سنگ های نما و موزائیک و سرامیک کف در سالن ها

 

مزایا و مشخصات :

 • چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح
 • ضد آب
 • مقاوم در برابر تنش های کششی و فشاری
 • استحکام فرسایشی زیاد
 • مقاوم در برابر عوامل محیطی
 • رفع نشت و نمزدگی بند ها

 

 

 • بدون انقباض
 • رنگ پذیری و قابل عرضه در رنگ های مختلف
 • سهولت و سرعت اجرا

 

 

 

مشخصات فنی :

 

·         مشخصات ظاهری/ رنگ : پودر سفید یا رنگی

·         پایه شیمیایی : ملات پایه سیانی اصلاح شده با پلیمر  

·         چگالی ملات تازه : 1.15 کیلوگرم در لیتر (در دمای 20 درجه سانتیگراد )

·         اندازه بزرگترین دانه : حداکثر 0.2 میلیمتر

·         زمان خشک شدن : 24 ساعت

·         ضخامت اجرا : 0 تا 8 میلیمتر برای بندکشی

·         دمای اجرا : بین 5 تا 35 درجه سانتیگراد

·         مقاومت فشاری : بیشتر از 15 نیوتن بر میلیمترمربع

·         جذب آب : بعد از 240 دقیقه کمتر از10 گرم

·         مقاومت چسبندگی : بیش از 3.5 نیوتن بر میلیمترمربع

 

 

مقدار مصرف :

ابعاد کاشی ، سرامیک و سنگ

مقادر مصرفی برای عرض 2 میلیمتر- گرم

مقادر مصرفی برای عرض 5 میلیمتر- گرم

مقادر مصرفی برای عرض 8 میلیمتر- گرم

15*15

225

525

2850

20*20

200

475

2725

30*30

150

350

2550

 

 

 

 

روش مصرف :

سطح زیر کار باید تمیز،محکم و عاری از هر گونه چربی،گرد و غبار،رنگ،روغن و ذرات سست باشد.به هر 5 کیلوگرم باید حدود 1.5 لیتر آب اضافه شود.اختلاط پودر با آب باید با استفاده از هم زن برقی صورت پذیرد و عمل اختلاط تا حصول خمیری یکنواخت و همگن ادامه پیدا کند.خمیر اماده را به مدت 1 دقیقه به حال خود بگذارید.مجددا عمل اختلاط را تکرار نمایید و سپس به وسیله کاردک لاستیکی عملیات بند کشی را انجام دهید.پس از اتمام بند کشی سطح اجرا شده را تا 24 ساعت مرطوب نگه دارید.

 

شرایط و محدودیت های مصرف :

دمای محیط و زیر کار باید در محدود 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. از اضافه کردن هرگونه افزودنی به آن باید خود داری نمود. در انبار از قرار دادن بیش از ده کیسه بر روی هم خودداری گردد.

 

 

بسته بندی :  این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی تولید و ارائه می گردد.

 

پاکسازی ابزار :  لوزام و ابزار را باید بلافاصله پس از مصرف با آب تمیز نمود.

 

انبارداری : در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

نکات ایمنی : همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در

ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تاییدیه کیفیت : تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

توری و مش فایبرگلاس مقاوم کننده پوشش های آب بند Fiber Glass Mesh

Fiber Glass Mesh

مش فایبر گلاس جهت استفاده در فلورینگ ها و پوشش های آب بند

شرح :

Fiber Glass Mesh  توری الیاف شیشه ای بافته شده از الیاف شیشه می باشد.این توری ها کامپوزیتی است از الیاف شیشه همراه با مواد پلیمری که از الیاف شیشه به عنوان تقویت کننده و از مواد پلیمر به عنوان زمینه استفاده می شود.

 

کاربرد های توری الیاف شیشه ای :

·         مقاوم سازی مصالح ساختمانی .

·         تقویت نماهای سنگ مرمر .

·         تعمیر سطحی بتن و شکافها .

·         تقویت و تثبیت مواد عایق و قیر .

·         جهت تقویت اتصالات و محل تلاقی دیوارها .

·         زیر سازی برای نصب سنگ ، کاشی و سرامیک .

·         تقویت بافت طبیعی سنگ در صنایع سنگ بری .

·         بالا بردن مقاومت کششی و استحکام مصالح ساختمانی .

·         جهت استفاده در زیر سقف سوله ها به جای توری فلزی .

·         ایجاد بافت یکپارچه در دیوارها و کف برای جلوگیری از ترک .

·         تقویت سقف و دیوار های گچی و سیمانی و بتی پیش ساخته .

·         سازگاری با رزین های مختلف برای تقویت کف و سطوح ساختمانی .

·         قابل استفاده بر روی کلیه سطوح قبل از عملیات بتن کاری و گچ کاری .

·         جهت تعمیر ترکها وسایر ضایعات در انواع سطوح و پیشگیری از بوجود آمدن مجدد آنها .

·         جهت جلوگیری از بوجود آمدن ترکهای افقی در دیوارها ، و در محلهایی که به دلیل وجود پنجره ها دیوار ها به قسمت های مختلف و باریک تقسیم می شود .

·         امکان پذیر نمودن استفاده از لایه های نازکتر ملات و پلاستر در دیوار و کف و ایجاد پیوستگی بهتر آنها .

·         ضد زلزله نمودن سازه ها با مصالح غیر یکپارچه و تولید بتن ضد زلزلهو یا بتن مقاوم در برابر زلزله

 

مزایای توریهای الیاف شیشه ای نسبت به توریهای فلزی :

 

توری های فایبر گلاس دارای مقاومت کششی بسیار بالا ، انعطاف فوق العاده و شکل پذیری آسان ، سطح یکنواخت و یکپارچه ، قدرت نگهداری انواع ملاتها ، قیمت رقابتی ، عدم زنگ زدگی ، وزن بسیار کم ، کاهش مصرف مصالح ، افزایش مقاومت ، تنوع کاربرد مصالح ، تنوع رنگ ، سازگاری با انواع افزودنیها ،کارکرد و حمل آسان می باشد.

 

ویژگی های الیاف شیشه بکار گرفته شده در تولید Fiber Glass Mesh :

 

مقاومت شیمیایی – الیاف شیشه در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مانند اسیدها مقاوم بوده و از بین نمیرود ، همچنین قارچها ، باکتریها، و جانوران موذی نمیتوانند بر آن تأثیر بگذارند .

• مقاومت در برابر رطوبت – الیاف شیشه رطوبت را جذب نمیکند ، بنابراین نه متورم میشود و نه کش می آید. این الیاف در محیط های مرطوب نیروی مکانیکی خود را حفظ می کنند .

• خواص الکتریکی – الیاف شیشه عایق الکتریسیته هستند .

• الیاف شیشه استحکام کششی بالایی دارند و الاستیسیته کاملی نیز دارند یعنی ازدیاد طول آنها متناسب با نیروی اعمال شده می باشد و با برداشتن نیرو به حالت اولیه خود بازمیگردند.

• الیاف شیشه مقاومت حرارتی خوبی دارند.بدلیل طبیعت غیر آلی خود قابل احتراق نبوده و انبساط حرارتی پایین و هدایت حرارتی بالایی دارند .

ملات کاشی و بندکشی ضد اسید TILEBOND PA - PB

TILEBOND PA & PB

چسب سرامیک و بندکشی اپوکسی با مقاومت شیمیایی بالا - ملات و کاشی ضد اسید وِیژه استفاده در محیط های اسیدی صنعتی

 

شرح :

TILEBOND PA & PB ،  ساخته شده بر پایه اپوکسی سالونت فری به صورت سه جزئی ( A,B,C ) در دو نوع زیر می باشد :

 • TILEBOND PA جهت نصب سرامیک در کف و دیوار
 • TILEBOND PB جهت بندکشی سرامیک کف و دیوار

 

کاربرد و موارد استفاده :

نصب کاشی و بندکشی در سطوح عمودی و افقی که در معرض حمله مواد شیمیایی و نفتی و فشارهای فیزیکی قرار می گیرند قابل مصرف می باشند .

 • کارخانجات تولید مواد لبنی و مواد غذایی
 • کارگاه های دباغی ، رنگرزی و آبکاری
 • آشپزخانه های صنعتی، بیمارستان ها و آزمایشگاه ها
 • آب بندی لوله های ورودی مخازن مواد شیمیایی
 • نصب سنگ و سرامیک بر روی جداره فلزی آسانسورها
 • بندکشی و آب بندی بتن فلز به فلز و فلز به مصالح سنگی
 • بندکشی سرامیک تاسیات نیروگاه برق و پالایشگاه ها

 

مزایای TILEBOND PA & PB :

 • چسبندگی بالا به سطوح فلزی، سیمانی و کاشی
 • مقاومت شیمیایی بالا در برار ترکیبات مختلف مطابق با جدول مربوط
 • مناسب جهت بندهای از 2 تا 20 میلیمتر
 • قابل تمیز کردن با آب پیش از گیرش
 • قابل عرضه در رنگ های مختلف
 • مقاومت های مکانیکی بالا
 • بدون انقباض و جمع شدگی و ترک خوردگی

 

مطابقت با استاندارد :

 • الزامات بندکشی EN 13888
 • الزامات چسب های کاشی  EN 12004

 

خصوصيات فنی :

نتیجه

زمان غوطه وری

غلظت

ماده

بدون تغییر

7 روز

50%

H2SO4

بدون تغییر

7 روز

30%

HCL

بدون تغییر

7 روز

10%

HNO3

بدون تغییر

3 روز

-

SEA WATER

بدون تغییر

3 روز

40%

NAOH

بدون تغییر

3 روز

10%

H2SO4

بدون تغییر

3 روز

10%

LACTIC ACID

بدون تغییر

3 روز

20%

ACETIC ACID

بدون تغییر

7 روز

50%

HNO3

بدون تغییر

7 روز

-

PETIOLCUM

 

 

میزان مصرف :

TILEBOND PA  برای ملات نصب سرامیک برای هر مترمربع 2 تا 4 کیلوگرم

 میزان مصرف برای ملات بندکشی TILEBOND PB 

 • عرض بندکشی 3 میلیمتر و عمق 5 میلیمتر ، هرمترطول 35 گرم
 • عرض بندکشی 6 میلیمتر و عمق 5 میلیمتر ، هرمترطول 70 گرم
 • عرض بندکشی 10 میلیمتر و عمق 5 میلیمتر ، هرمترطول 110 گرم

 

بسته بندی TILEBOND PA & PB:

 • TILEBOND PA  ( A =1000 gr ،gr   B=500 ، C=4250 gr )
 • TILEBOND PB  ( A =1000 gr ،gr   B=500 ، C=5500 gr )
 • لازم به ذکر است  TILEBOND PA & PB در قسمت A و B دارای مشخات فیزیکی و شیمیایی یکسان و در قسمت C متفاومت می باشند.

 

مشخصات فنی :

1.9-1.7

وزن مخصوص ترکیب کیلوگرم بر لیتر

0.5> میلیمتر

لغزش ( EN 1308 )

800<

مقاومت فشاری 7 روزه براساس استاندارد EN 1288-3

300<

مقاومت خمشی 7 روزه براساس استاندارد EN 12808-3

150<

مقاومت کششی

50<

مقاومت چسبندگی برشی براساس استاندارد EN 12003

30 دقیقه

مدت زمان کاربری در دما 20 درجه سانتیگراد

بیش از 20 دقیقه

زمان باز در دمای 20 درجه سانتیگراد

0.1% >

جمع شدگی

 

 

آماده سازی:

 • سطح زیرکار برای اجرای سرامیک صاف و آماده گردد.
 • سطح محل نصب سرامیک مقاومت مناسب داشته تا پس از نصب سرامیک بر اثر حمل وسایل سنگین سطح دچار آسیب نشود.
 • باید توجه داشت ضخامت ملات TILEBOND PA & PB برای نصب سرامیک حداکثر 4 میلیمتر است. بنابراین لازم است قبل از نصب پوکی های بتن برداشته شده و سطح با ملات های تعمیری مطابق با مشخصات فنی محصولات مربوطه تعمیر و پس از یک هفته سرامیک نصب شود.
 • گرد و غبار و هر گونه آلودگی از روی سطح زدوده شود.
 • در مواضعی که آلودگی در عمق بتن جذب شده باشد از روی سطح برداشته شود.
 • شرایط دمای اجرای اندود بین 10 تا 35 درجه سانتیگراد پیشنهاد می گردد.
 • سطح زیر کار در زمان اجرا خشک و فاقد رطوبت باشد.
 • جهت پیوند بهتر ملات نصب سرامیک به سطح زیر کار بتنی از پرایمر مخصوص با قلمو استفاده می گیرد.

 

طریقه ساخت ملات نصب سرامیک :

 • پس از مخلوط کردن مواد به صورت آزمایشی ، زمان گیرایی آن با توجه به دمای محیط محاسبه و ساخت مخلوط بعدی برنامه ریزی گردد.
 • در مرحله اول قسمت A و B با توجه به نسبت های داده شده ترکیب و سپس پودر C با توجه به نسبت داده شده مخلوط گردد تا ترکیبی همگن حاصل شود.
 • ملات آماده شده بوسیله کاردک دندانه دار روی سطح اجرا ، سپس سرامیک نصب می گردد.

 

طریقه ساخت ملات بندکشی ضد اسید:

 • برای ساخت ملات بندکشی ابتدا قسمت B و A را مخلوط و سپس پودر قسمت C را به آن اضافه تا ملات نواله سفت که قابلیت چسبندگی به دست را ندارد تهیه گردد ، سپس با ماله بندکشی لای بند اجرا گردد.
 • بندکشی پس از 3 روز از نصب سرامیک انجام می گیرد. در صورتیکه ملات نصب سرامیک از ملات های سیمانی اصلاح شده باشد با توجه به ضخامت ملات از یک هفته تا 15 روز پس از نصب سرامیک بندکشی انجام گردد.

 

توصیه اجرایی :

 • ملات TILEBOND PA & PB در مجاورت گرمابه سرعت سخت می گردد .بنابراین قبل از مصرف سه جزء آن در شراسط 15 تا 35 درجه سانتیگراد نگهداری شود.
 • ملات TILEBOND PA & PB را به اندازه مورد نیاز مخلوط و با سرعت اجرایی مطابقت دهید.
 • TILEBOND PA & PB پس از خشک شدن قابل تمیز کردن نمی باشد. بنابراین در زمان بندکشی خمیر را کاملا سفت تهیه کرده تا با ماله بندکشی صاف و جداره کاشی آلوده نگردیده و در صورت آلودگی با پارچه یا ابر مرطوب تمیز شود.
 • در دمای پایین غلظت اجزا افزایش و در نتیجه ملات تهیه شده سفت و خشک می باشد و همینطور گیرش ملات تاخیر هواهد افتاد. جهت سهولت در ساخت و اجرا یک روز قبل از استفاده اجزا در سرایط دمایی مناسب نگهداری شود. عبور و مرور افراد بعد از 24 ساعت و وسایل موتوری پس از 72 ساعت از بندکشی بلامانع است.

 

موارد ایمنی :

از تماس با پوست و چشمها جلوگیری و در صورت تماس با آب فراوان شسته شود و بلعیده نشود.

 

انبار داري و عمر نگهداری:

در شرایط حفظ و نگهداری در دمای 5 تا 35 درجه و در محیط خشک در بسته بندی اولیه تا 6 ماه قابل استفاده می باشد.

 

خدمات فني :

بخش فني شرکت رایحه بتن سبز ( کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ) در جهت استفاده صحيح از مواد خود ، آماده همكاري و انجام خدمات ميباشد .

 

 

الیاف پلی پروپیلن بتن ( الیاف PP )

 الیاف پلی پروپیلن بتن ( الیاف PP )

تقویت مقاومت خمشی و کششی بتن در برابر ترک خوردگی


شرح :

این نوع الیاف به عنوان افزودنی جهت تقویت و مسلح کردن بتن و مخلوط های سیمانی و گچی می باشد . مصرف این نوع الیاف باعث افزایش مقاومت خمشی ، کششی ، برشی و سایشی می شود .الیاف پلی پروپیلن هنگام مخلوط شدن با بتن باعث ته نشین شدن و افزایش وزن بتن نمی شود و محیط قلیایی بتن را از بین می برد  این نوع الیاف با دو برش 12 و 18میلیمتر جهت مصارف بتن و با برش طولی  6 میلیمتر  جهت ملات های گچی و نازک تولید می شود .

 

 • کاهش ترک خوردگی و جلوگیری از ترکهای مویی
 • افزایش مقاومت در برابر ضربه
 • مقاومت در برابر حریق
 • مقاومت در برابر سایش
 • استفاده در بلوکهای سیمانی  ، لوله های سیمانی  ، ایرانیت
 • سقف های کامپوزیت ، ستون و دیوار
 • قطعات بتونی پیش ساخته
 • کاهش نفوذپذیری در برابر آب و مواد خوردگی
 • ملات های نازک سیمانی
 • کف پیاده روها و خیابانها ، کف سوله هاصنعتی و مخازن ، تونل ها و پل ها ، کانل آب و شبکه های فاضلابی
 • تولید سوله های سیمانی  

  

مشخصات فنی :

مشخصات

مقدار

واحد

نوع جنس

PP   100%

 

رنگ ظاهری

سفید و مشکی

 

وزن مخصوص

0/91

(g/cm3)

قطر

23   ,   35

(میکرون)

مقاومت کششی

                400

MPa

محدوده ذوب

165

درجه(0c )

مقاومت در برابر اسیدها و قلیاها

بالا

 

مقاومت در برابر نمک

بالا

 

مقدار فینیش

1 – 6/0

درصد

ظرافیت

, 5 , 2

دنیر

طول برش

  6      12   ,   18

میلی متر

استحکام

3 – 5/2

گرم بر دنیر

درصدازدیاد طول

80

درصد

غوطه وری در آب

5 – 3

ثانیه

نوع تکسچره

صفر

تعداد در دسی متر

 

 

موارد کاربرد الیاف پلی پروپیلن :

 • استفاده از الیاف پلی پروپیلن باعث تولید بتنی شکل پذیر می گردد .
 • استفاده از الیاف پلی پروپیلن باعث تولید بتنی با مقاومت ضربه ای و سایشی بالا می گردد .
 • تولید بتن ضدحریق با استفاده از الیاف پلی پروپیلن .
 • الیاف پلی پروپیلن مناسب جهت استفاده در بتن های آماده و تولید قطعات پیش ساخته می باشد .
 • الیاف پلی پروپیلن علاوه بر کاربرد در بتن و سیمان، در گچ و پنل­های پیش ساخته گچی نیز مورد کاربرد دارد.
 • استفاده از الیاف پلی پروپیلن در تولید ورق­های سیمانی (ایرانیت)
 • استفاده از الیاف پلی پروپیلن در ساخت پوششهای دیواری (رومالین)

 

 
   

مقدار مصرف  و نحوه  استفاده الیاف پلی پرو پیلن  :

الیاف پلی پروپیلن را می توان در هر زمان به بتن اضافه نمود.  معمولاً الیاف پلی پروپیلن را در ابتدا با سنگدانه ها مخلوط کرده و سپس آب به آن اضافه نمایید. می توان الیاف پلی پروپیلن را با آب طرح اختلاط مخلوط کرده و سپس این آب را به ملات خشک اضافه نمایید که در این صورت می بایست برای رسیدن به مخلوطی یکنواخت و همگن 3 تا 4 دقیقه همزدن را ادامه داد.

درصورت استفاده در بتن آماده، می توان الیاف پلی پروپیلن را به تدریج در داخل میکسر ریخته و همزدن در دور تند باید به قدری ادامه داشته باشد که از پخش کامل الیاف پلی پروپیلن در داخل بتن مطمئن شوید.

نکته: توجه داشته باشید که الیاف پلی پروپیلن آب گریز بوده و درصد جذب آب الیاف پلی پروپیلن صفر است بنابراین هرگز نباید از افزودن آب اضافی جهت افزایش روانی بتن استفاده کرد.

 

میزان مصرف الیاف پلی پروپیلن :

 • مقدار متوسط مصرف الیاف پلی پروپیلن باتوجه به عملکرد موردنظر از 0/6 تا 3 کیلوگرم در هر مترمکعب متغیر است.
 • مقدار متوسط مصرف الیاف پلی پروپیلن (مثلاً دال ها) حدود یک کیلوگرم در هر مترمکعب است.
 • در قطعات پیش ساخته با استفاده از سیستم دوغاب تزریقی از مقدار بیشتری الیاف پلی پروپیلن باید استفاده شود تا به هدف موردنظر (مقاومت خمشی موردنظر) رسید.

 

بسته بندي :

الیاف پلی پروپیلن PP ،   در کیسه های 20 کیلوگرمی عرضه می گردد.

 

انبار داري :

در محیط خشک و به دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری شود.

 

عمر نگهداري :

در محیط سرپوشیده خنک ، به دور از رطوبت و  در بسته بندي اوليه تا 24 ماه قابل استفاده ميباشد .

 

ایمنی :

الیاف پلی پروپیلین ماده ای کم ضرر می باشد. در شرایط عادی آسیبی به پوست نمی رساند. اما به عنوان یک ترکیب شیمیایی و رعایت موارد احتیاطی برای جلوگیری از تماس با پوست و با چشم از دستکش های محافظ و عینکاستفاده شود و یا پس از تماس مستقیم با پوست و یا چشم با آب شسته شود.

 

خدمات فني :

بخش فني شرکت رایحه بتن سبز ( کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ) در جهت استفاده صحيح از مواد خود ، آماده همكاري و انجام خدمات ميباشد .

 

 

رنگ نمای بتن

رنگ نمای بتن

انواع رنگهای سطوح و نمای های بتنی بر پایه اپوکسی و پلیمر -رنگ ویژه سطوح سیمانی - بتنی

            

شرح :

    رنگ مخصوص نماهای سیمانی – بتنی است که بر پایه رزین امولسیونی آکریلیکی محلول در آب تولید شده و قابلیت استفاده در سطوح داخلی یا خارجی را داراست.

رنگ بتن علاوه بر زیباسازی نماهای سیمانی موجب محافطت سطوح در برابر عوامل آسیب رسان محیطی همچون واکنش کربناسیون نیز می باشد. این پوشش با حفظ امکان تنفس طبیعی بستر زیرین دوام خوبی داشته و پوسته یا ورقه نمی شود.  همچنین چسبندگی بسیار خوبی به سطح سیمانی داشته و از اجرای ساده همراه با امکان شستشو برخوردار است. این محصول به صورت عمومی با رنگ سفید تولید شده ولی حسب سفارش مشتری قابلیت ایجاد سایر رنگ ها را نیز دارد.

 کار برد:   

پیش از شروع رنگ آمیزی از خشک بودن و عدم شوره زایی سطح مطمئن شوید. که به صورت رنگ ساختمانی آماده مصرف تهیه شده ولی در صورت نیاز به رقیق سازی آن (همچون ساخت پرایمر و آستر زنی بستر) می توان با افزودن آب میزان غلطت دلخواه را ایجاد نمود. برای اجرای رنگ می توان از قلم مو، غلتک و یا پیستوله استفاده کرد. چنانچه سطوح بتنی زیرین احتیاج به ترمیم داشته باشند، استفاده از مصالح صافکاری      CM-211 و تعمیری CM-212 پیشنهاد می شود.

این پوشش از نقطه نظر پایداری شیمیایی در حد متوسطی بوده و توان رویارویی با اسیدها و قلیاهای ضعیف همچون باران های اسیدی شهری را دارد.

توجه: فیلم خشک شده محصول ، محلول در آب نمی باشد  بنابراین لازم است پس از اتمام هر مرحله از کار و پیش از خشک شدن ابزار کار، آنها را به طور کامل توسط آب شستشو داد.

 

مشخصات فنی:   

مایع غلیظ سفید رنگ

شکل ظاهری مخلوط

حدود 2 ساعت در 25 درجه سانتیگراد

حدود24 ساعت در 25 درجه سانتیگراد

حدود7 تا 9

 

 

میزان مصرف:  

یک کیلوگرم از این رنگ بتن می تواند 2 تا 3 متر مربع از سطح را بسته به میزان صاف یا زبر بودن بستر پوشش دهد.

بسته بندی:   

این محصول در بسته بندی 10 و 25 کیلوگرمی ارائه می شود.

 

انبار داری:      در محل سرپوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای بالاتر از 5+ درجه سانتیگراد تا شش ماه قابل نگه داری است.

 

تاییدیه کیفیت: 

کلیه محصولاتی که تحت نام شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  عرضه می شوند مطابق با استانداردهای داخلی و بین المللی می باشند.

        صفحه: 1 از  2