مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
آزمایش تعیین عمق کربناتاسیون بتن

 

عبارت آزمایش کربناتاسیون بتن ، کربناتاسیون بتن چیست ، تعیین عمق کربناتاسیون بتن،روش آزمایش کربناتاسیون بتن ، کاربرد آزمایش کربناتاسیون بتن   در سایت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران شما می توانید جهت دسترسی به مطالب ، استانداردها و محصولات مورد نظر خود از طریق پنجره جستجو در سمت راست صفحه اقدام نماید.

همچنین شما می توانید جهت کسب مشاوره و اطلاعات تکمیلی فنی در خصوص انواع آزمایش های غیرمخرب بتن با بخش فنی و مهندسی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 09120916271-44618462-44618379-021 ) تماس حاصل فرمایید.

 

 

آزمایش تعیین عمق کربناتاسیون بتن یا اندازه گیری عمق کربناته شدن بتن

 

این آزمایش به دلیل ارتباط میان عمق کربناته و خوردگی محتمل آرماتورها مهم می باشد. آزمایشهای مربوط به عمق کربناته شدن با استفاده از یک معرف بر روی سطحی که تازه در معرض آن قرار گرفته به بهترین نحو انجام می شود. این معرف ها بنیان اسیدی داشته و بر حسب قلیاییت یا pH سطح در تعرض رنگهای مختلفی از خود نشان می دهند. رایج ترین معرف مورد استفاده فنل فتالئین است که درسطح غیرکربناته (با pH بالا ، در حدود 10) رنگ ارغوانی- قرمز می شود. در سطوح کربناته، رنگ اصلی معرف حفظ می شود. از این رو عمق کربناته می تواند دیده شده و اندازه گیری شود.

مقدار ثبت شده می بایست بیانگر محل این آزمایشها و عمق کربناته شدن به همراه تعداد کمی عکس های رنگی باشد.

بتن متراکم با کیفیت خوب با روند بسیار کندی کربناته می شود، به طوری که حتی پس از یک دوره 50 ساله، بعید به نظر می رسد که کربناته شدن به عمق بیشتر از 7 تا 10 میلیمتر نفوذ کند. از سویی دیگر، بتن نفوذپذیر ممکن است طی ده سال یا کمتر تا عمق 25 میلیمتر نیز کربناته شود. از آنجا که تشکیل کربنات کلسیم به عنوان ماده پر کننده حفره عمل می کند، سرعت کربناته شدن به طور کلی با زمان کاهش می یابد. کربناته شدن تاثیر نامطلوبی بر مقاومت بتن نداشته و تمایل به کاهش نفوذپذیری برای عبور دادن رطوبت را دارد.

 

 

 

تاریخ: 1395/04/07      بازدید:2228
فایل ندارد

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 179   نفر    بازدید امروز : 514   نفر    بازدید دیروز : 12754   نفر    بازدید  این ماه :  13268   نفر    بازدید ماه گذشته : 458484   نفر    بازدید کل : 8464949   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده