تماس برای مشاوره؟

متخصصین و کارشناسان کلینیک بتن ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

مشاوره فنی: 09120916272-09128889641

مشاور اجرایی پروژه تعمیراتی: 09128889641

پشتیبانی فنی فروش: 09120916272

اجرای بتن اکسپوز و نمای پیش ساخته و ترمیم اکسپوز بتن نما

اجرای بتن اکسپوز و نمای پیش ساخته و ترمیم اکسپوز بتن نما

بتن اکسپوز یا نمای پیش ساخته چیست؟

در طراحی و ساخت ساز ، بتن اکسپوز به بتنی گفته می شود که  بدون تغییر منفی بر روی مقاومت های فشاری و سایشی و همچنین جذب آب بتن ، سطح صاف و نرم بتن با توجه به سفارش طراح یا معمار زبر شده و گاهی بافت طبیعی و حتی دانه های شن و ماسه در رخ کار نمایان می شود.

نوع بافت بتن اکسپوز با توجه به نوع قالب و همچنین مصالح متغییر است اما عمدتا امکان تولید بافت های طبیعی و چشم نواز با تنالیته رنگ روشن و تیره از نگ طبیعی بتن و با استفاده از سیمان خاکستری وجود دارد.

 

کابردهای بتن اکسپوز:

  • انواع پانل های کف و قطعات آماده بتن اکسپوز
  • پانل های دیواری با سایزهای متفاوت
  • قطعات ترکیبی بتن اکسپوز از قبیل میز و نیمکت
  • انواع المان ها و اجزا بتنی خاص که به طراحی و ساخت قالب نیازمند است.

 

مزیت های بتن اکسپوز:

آنچه که باعث شده است بتن اکسپوز در چند سال اخیر مورد توجه زیادی قرار گیرد زیبایی ظاهری و همچنین سازگاری مناسب آن با طراحی های ترکیبی با چوب، سنگ و آجر است.

 

طراحان و معماران ساختمان و محوطه سازی برای فضاهایی چون نماهای بیرونی و المان های شهری و ویلاهای شخصی به آن علاقه نشان می دهند. علاوه بر زیبایی ظاهری، مقاومت بالا و ماندگاری در شرایط مختلف جوی و همچنین امکان تولید بتن اکسپوز با تنالیته رنگ های مختلف از مزیت های آن محسوب می شود.

 

قیمت اجرای بتن اکسپوز:

برآورد قیمت قطعات و پانل ها و المان های بتن اکسپوز با توجه به ابعاد و ضخامت قطعه نهایی متفاوت است اما در مقایسه با سایر مصالح مرسوم قابل رقابت می باشد. در حال حاضر اجرای پانل های بتن اکسپوز برای نما عموما از سایزهای 60*120 و 50*100 سانتی متر استفاده می شود اما امکان طراحی و ساخت قالب در ابعاد خاص و سفارشی وجود دارد.

 

وزن بتن اکسپوز:

با توجه به فرمولاسیون و طرح اختلاط و ضخامت پانل وزن هر متر مربع بتن اکسپوز برای نما حدود 25-40 کیلوگرم برای هر متر مربع متغییر می باشد.

 

 

ترمیم بتن های اکسپوز و نما

در حال حاضر روش ها و متریال مختلفی در زمینه تعمیر و ترمیم سازه های بتنی در سطح جهان وجود دارد. هر یک از این روش های تعمیر بسته به شرایط محیطی ، بهره برداری و محدودیت های اجرایی و کارفرمایی می توانند موثر باشند.

یکی از عوامل موثر در انتخاب روش های تعیمر اکسپوز یا غیر اکسپوز بودن سازه موضوع عملیات تعمیر یا ترمیم می باشد. در اغلب موارد کارفرمایان یا مجریان ، علاقمند هستند در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات ایجاد شده به خصوص معایب زمان احداث ، تعمیر و یا در واقع پوشیده شوند. بدون شک بخش زیادی از این خواسته فرهنگی و برای جلوگیری از قضاوت سایرین می باشد.

لذا باید توجه داشت تعمیر و ترمیم در سازه های بتنی ، بخشی از فرآیند احداث و بهره برداری از سازه ها می باشد. اما آنچه دارای اهمیت است نگاه حرفه ای و اصولی به مبحث تعمیر می باشد.

در خصوص تعمیر سازه های اکسپوز ، آنچه به عنوان یک تهدید به شمار می آید ، تاثر این امر بر روش تعمیر می باشد. بعضا مشاهده شده است که در اغلب موارد ، تعمیر اکسپوز ، بیشترین اهمیت را برای کارفرمایان دارد.

این امر در برخی موارد که آسیب موجود سطحی و غیر سازه ای است دارای اهمیت بالایی نیم باشد. لذا در مواقعی که آسیب وارد و موجود سازه ای می باشد مانند انواع ترک ها ( به عنوان آسیبی رایج در کف سازی های ، تیر و ستون ها ، فونداسیون ، دالها و دیوارها ) ، تخریب و کرمو شدگی های عمیق و با بعاد بزرگ و ... این موضوع می تواند باعث کاهش عمر مفید و شرایط لازم بهره برداری گردد.

لذا باید توجه داشت در مواقعی که آسیب سازه ای می باشد باید سایر شرایط محیطی ، سازه ای و بهره بردای مورد توجه قرار داشته باشد و سایر موارد مانند اکسپوز بودن تعمیر در اولیوت دوم و با روش های ثانویه ، نماسازی گردد ( مانند استفاده از لایه های پوشش و ملاتی با قابلیت نمای اکسپوز ) .

 

 

بتن اکسپوز  یا نما

بتن های اکسپوز اصطلاحا به بتن هایی گفته شود که به صورت نما و لایه نهایی کار باشد و بر روی آن لایه ثانویه ای اجرا نگردد. بتن های اکسپوز بسته به نوع سازه و محل اجرا  از منظر شکل ظاهری نیازمند توجه ویژه ای می باشند. به طور مثال ممکن شکل ظاهری در بتن های اکسپوز صنعتی مانند  کارخانجات مورد توجه زیادی نباشد ، لذا این امر در سازه های مانند پل ها و ساختمان ها به شدت پر اهمیت می باشد. شکل ظاهری بتن های اکسپوز به خصوص در ساختمان های معماری محور تجاری و اداری که نیازمند حداکثر کیفیت ظاهری می باشد اهمیت دو چندانی می یابد. از جمله مشکلات رایج در بتن های اکسپوز می توان به خطوط قالب ، کرمو شدگی ، شن نما شدن و یا تغییرات رنگ در سطح بتن می باشد.

حصول سطح های با کیفیت بتنی نیازمند به کارگیری تمهیدات ویژه در اجرای بتن ریزی می باشد. در این چارچوب کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، در راستای ارائه مجموعه خدمات فنی و مهندسی خود ، اقدام به ارائه خدمات اجرای بتن های اکسپوز و نیز ترمیم بتن های اکسپوز می نماید.

 

  • اجرای بتن نما یا اکسپوز : خدمات این شرکت در قالب در سه حالت اجرای بتن های سازه ای نما ، اجرای بتن های ثانویه نما به صورت درجا ، اجرای بتن های نما یا اکسپوز پیش ساخته ، ارائه می گردد. هر یک از این سه حالت بسته به شرایط موجود ، طرح مورد نظر و وضعیت سازه قابلیت اجرا دارد.
  • ترمیم اکسپوز بتن های  نما : در این بخش از خدمات ، عملیات ترمیم و بازسازی با استفاده از محصولات تعمیری بتن با حفظ خواص سازه ای با بیشترین مطابقت رنگ و ظاهری سطح بتن اجرا می گردد.

 

 

معرفی خدمات مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در زمینه بتن های اکسپوز و نما

  • ترمیم بتن های نما به صورت اکپسوز
  • اجرای بتن های اکسپوز به صورت پیس ساخته و نصب در محل
  • اجرای بتن اکسپوز نما در محل و در جا

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات ، کاتالوگ ، اخذ قیمت و اجرای بتن اکسپوز به روش های مختلف پیش ساخته ، ترمیم و درجا ، با نما ، با بخش فنی و مهندس کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( شرکت مهندسی ژرف تابان مهر ) تلفن های 44618462-44618379-09128889641 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، علاوه بر دفتر مرکزی خود واقع در تهران ، پونک، خیابان سردار جنگل ، بین حیدری مقدم و سعیدی نیا ، پلاک 16 ، طبقه دوم ، واحد 4  ، و نیز دفتر جنوب کشور خود، واقع در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ، زیتون کارمندی ، فلکه پارک ، جنب بانک تجارت ، ساختمان 88 ، در بسیاری از استان های دیگر از جمله  استان هرمزگان (بندرعباس ، قشم، خارک و ... ) ، استان بوشهر (شهرستان بوشهر ، عسلویه ، جم ، برازجان، کنگان و ... ) ، استان اصفهان (شهرستان اصفهان ،  شهرضا، فولاد شهر، شاهین شهر ، زرین شهر ( ، استان یزد ، استان کرمان ، استان فارس (شهرستان شیراز ، نورآباد ممحسنی ، جهرم و( ... ، استان کرمانشاه ، استان کردستان )شهرستان سنندج ( ، استان لرستان خرم آباد ، بروجرد ، دورود، نورآباد ، الشتر و ... ) ، استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ( شهرستان های تبریز و ارومیه ) ، استان اردبیل، استان زنجان، استان سمنان، استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شمالی (شهرستان های مشهد ، بیرجند و ... ) ، استان سیستان و بلوچستان (شهرستان های زاهدان ، ایرانشهر ، زابل ، سیرجان، پیرانشهر و( ... ، استان البرز )شهرستان کرج و ... ملارد ، اشتهارد ، هشتگردو ... ) ، شهر کاشان ، استان قم (شهرستان قم ( ،استان مرکزی ( شهرستان اراک ، شازند ) ،  استان مازندران (شهرستان های ساری ، بابل ، بابلسر، نوشهر ، چالوس ، محمود آباد و( ... ، استان گیلان (شهرستان های رشت ، بندرانزلی و ... )، استان ایلام (شهرستان های ایلام و دهلران، مهران و ... ) ،استان همدان (شهرستان های همدان ، تویسرکان و کبودرآهنگ ( ،استان گلستان شهرستان گرگان ( ،استان قزوین ،  استان خوزستان )شهرستان اهواز ، دزفول ، ماهشهر، سربندر ، آبادان ، خرمشهر ، بهبهان ، شوشتر، شوش ، مسجدسلیمان، رامهرمز ، گتوند و( ... ، استان چهارمحال بختیاری )شهرکرد ( ، جزیره کیش ،  کشور عراق استان بصره، الاماره و نجف ( ، کشور افغانستان )کابل و هرات ) ،  دارای دفاتر فروش و ارائه خدمات مهندسی می باشد. شما می توانید با مراجعه  یا تماس با این دفاتر و یا تماس با شماره تلفن های ( 44618462-44618379 -09120916272 ) ضمن مشاور از خدمات و محصولات ارائه شده بهره مند شوید.

 

تاریخ: 1398/7/25      بازدید:86

تماس با ما