مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
روش و دستورالعمل اجرای تعمیر و آب بندی سولفورپیت های بتنی پالایشگاه ها

روش و دستورالعمل اجرای تعمیر و آب بندی سولفورپیت های بتنی پالابشگاه ها

با توجه به تجارب این شرکت در خصوص سولفورپیتها ، و از سوی دیگر ماهیت فشار منفی نشت آب که علاوه بر مشکلات اجرایی و نیاز به استفاده از پوشش های خاص که قابلیت اعمال و مقاومت در فشار منفی را داشته باشد ، کیفیت بتن اجرایی از منظر تراکم و تخلخل داخلی ( که در برداشت های دیداری و بازدید های میدانی قابل تشخیص نمی باشد اهمیت بالایی در فرآیند آب بندی دارد. همچنین شرایط خاص بهره بردای و وجود تداد زیادیی میلگرد های انتظار نصب شده در بدنه برای اجرای پوشش نهایی کار را چندین برای با مشکل مواجه می کند.در این راستا پیشنهاد این شرکت مبتنی بر مجموعه ای از راهکارهای می باشد. در این بین با توجه به اینکه هنوز بک فیل سازه صورت نگرفته ، با امکان اجرای پوشش از بیرون سازه ( حداقل در سه جهت ) قابلیت افزایش موفقیت و کیفیت تا حدود زیادی افزایش می یابد.

  • برداشت خاک اطراف سازه و پاکسازی سطح تا حداقل سی سانتیمتر زیر تراز اصتال دیوار به فونداسیون
  • ترمیم موضعی محل های کرمو و درزها اجرای و قطع بتن های موجود به ابعاد 3*3 سانتیمتر ، با ملات پایه سیمانی آب بند Dezosive WM  و چسب لاتکس Dezobond P-2200 در سطوح داخلی و بیرونی سازه
  • اجرای دو لایه پوشش Betogard SF-127 به همراه توری فایبرگلاس بر روی درزهای ترمیم شده ، اتصال کف به دیوارها ، محل بولتها ، محل های کرموی ترمیم شده ...، بر روی جدار خارجی.
  • اجرای پوشش سیمانی – اکرلیکی Betogard SF-127 در دو لایه ( این محصول یک پوشش با نسبت 1 به 2 ، بیست کیلوگرم جز پودری ، 10 کیلوگرم جز مایع می باشد ) بر روی جداره خارجی سازه – از مزایای این پوشش می توان به انعطاف پذیری بالا ، چسبندگی خوب ، دوام خوب ، ایجاد پل بر روی ترکها ، امکان اجرا بر روی سطوح مرطوب ، ضریب انبساط حرارتی منطبق با بتن بستر،و ... اشاره کرد.
  • اجرای ماهیچه کشی در اتصالات قائم  و اتصال کف به دیواره با استفاده از ملات پایه سیمانی اصلاح شده با پلیمر و چسب اتصال Dezobond P-2200 در فضای داخلی مخزن به ابعاد 15*15 سانتیمتر.
  • اجرای پوشش سیمانی – اکرلیکی  ویژه فشار منفی BETOGARD SN 1 در دو لایه بر روی جداره داخلی سازه به میزان دو و نیم تا سه کیلوگرم ( مجموع دو تا سه لایه ) ، به همراه توری فایبرگلاس 45 تا 70 گرمی.

 

تذکر یک : بولت های یا آرماتورهای کاشته شده داخلی می بایست به روش شیمیایی نصب شده تا دور آنها محلی برای ورود آب نباشد.

تذکر دو : به طور کلی باید توجه داشت آب بندی در فشار منفی تفاوت ماهیتی زیادی با فشار مثبت از نظر مشکلات ، نیاز به سعی و خطا و روش مصالح مصرفی دارد که این موضوع باید مد نظر کارفرمایان محترم باشد. بدیهی است به طور معمول در صورتی که کیفیت داخلی بتن مناسب باشد عملیات با یک فرآیند مناسب و استاندارد در یک یا حداکثر دو مرحله قابل جوابگیری می باشد . لذا در صورت کیفیت پایین بتن داخلی و وجود راه های متعدد انتقال آب در داخل بتن ، امکان سعی و خطا را افزایش می دهد تا سازه به طور کامل آب بند شود.

 

تاریخ: 1397/12/20      بازدید:140

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 100   نفر    بازدید امروز : 5021   نفر    بازدید دیروز : 6257   نفر    بازدید  این ماه :  288214   نفر    بازدید ماه گذشته : 337185   نفر    بازدید کل : 7990270   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده