مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
نیتریت سدیم و کلسیم ( ضد یخ بتن ) چیست ؟
  • نیتریت سدیم:   سدیم نیتریت (sodium nitrite) با فرمول شیمیایی Nano2 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاپ کم 24269 است که جرم مولی آن g/mol 68,9953 میباشند. شکل ظاهری این ترکیب، جامد سفید و یا کمی است.

نیتریت سدیم نوعی نمک می باشد و خاصیت زودگیر و یا ضد یخ را ایجاد میکند.همچنین در صنایع غذایی به عنوان نگهدارنده نیز مورد مصرف میباشند.

واکنش هیدراتاسیون سیمان تحت تاثیر ابعاد بتن، دمای هوای محیط، نسبت آب به سیمان و مواد افزودنی قرار دارد این واکنش بهتر است در حرارت 10 الی 25 درجه سانتیگراد و در طول 28 روز صورت گیرد در غیر این صورت مقاومت بتن کمتر از استاندارد و میزان مورد نیاز خواهد شد بطور معمول در حرارت 20 c گیرش و بسته شدن بتن حدود 12 ساعت بطول می انجامد.

ضدیخ مایع بدون کلراید که بر پایه نیتریت های سدیم و کلسیم تولید گردیده است عمل واکنش سیمان را تسریع میکند و گیرایی بتن را از 12 ساعت به 4 الی 5 ساعت تقلیل میدهد.

این ماده حاوی یونهایفعال واکنش گر میباشد و مصرف آن در بتن در هوای سرد و یخبندان برتری های زیر را دارد:

  1. در جریان فعل و انفعلات شیمیایی با سیمان حرارت هیدراتاسیون درونی بتن تازه را بالا میبرد و روند گیرش آن سرعت میبخشد.
  2. ضمن کاهش نقطه انجماد آب، خطرات ناشی از افت سریع حرارت محیط و یخ زدن آب در جسم بتن و ملات تازه را برطرف میسازد.
  3. و در نتیجه به استحکام و دوام بتن در مقابل سیکلهای متناوب یخبندان – ذوب می افزاید.
  4. نوع مایع آن فاقد یون کلر میباشد و برای مصرف در بتون های مسلح مناسب است.
  5. قابل مصرف در شرایطی که بتن ریزی در هوای سرد و یخبندان و در محدوده دمای محیط +5 تا -15 درجه سانتیگراد انجام می شود.
  6. قابلیت سازگاری با کلیه تیپ های مختلف سیمان

 

تاریخ: 1397/10/3      بازدید:349

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 92   نفر    بازدید امروز : 5002   نفر    بازدید دیروز : 6257   نفر    بازدید  این ماه :  288195   نفر    بازدید ماه گذشته : 337185   نفر    بازدید کل : 7990251   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده