مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
امولسی فایر چیست ؟

امولسی فایر:   همانظور که می دانید روغن و آّب در هم حل نمیشوند و آن ها را غیر قابل اختلاط می نامند. چنانچه مخلوط روغن و آب را به شدت تکان دهیم دو مایع در یکدیگر پخش شده و در نتیجه تشکیل امولسیون می دهند. وقتی یک امولسیون برای مدتی ساکن می ماند قطره های روغن شروع به جدا شدن از آب می کنند. برای متوقف کردن این فرایند از امولسی فایر استفاده می شود. امولسی فایر در واقع از شکستن امولسیون جلوگیری می کند.امولسی فایرها دسته بزرگی از ترکیبات هستند که به عوامل فعال سطحی یا سورفکتانت نیز معروفند. لغت سورفاکتانت برای مولکول هایی به کار میرود که به سطوح بین دو فاز فیزیکی مهاجرت کنند و از این رو در آن ناحیه غلظت بیشتری نسبت به سایر قسمت های دو فاز دارند. امولسی فایرها دارای خواص دوگانه چربی دوست (لیپوفیلیک) و آبدوست (هیدروفیلیک) می باشند. از طرفی امولسیون ها یا به صورت روغن در آب (O/W) و یا آب در روغن (W/O) میباشند. امولسیون روغن در آب امولسیونی است که در آن قطرات کوچک روغن تشکیل فاز پراکنده ای را میدهند و در آب پخش میشوند در حالی که در امولسیون آب در رئغن قطرات کوچک آب در روغن پخش میگردند.

با افزودن امواسی فایر به دو مایع که در حالت عادی غیرقابل اختلاط هستند کشش سطحی بین دو فاز کاسته می شود و از دو فازی شدن جلوگیری میشود. بنابراین دو مایع قادر خواهند بود که یک امولسیون تشکیل بدهند. از آنجا که یک امولسی فایر شامل بخش های محلول در آب و بخش های محلول در روغن است. وقتی به مخلوط آب و روغن اضافه میشود امولسی فایر بر روی سطح تماس بین این دو مایع (آب و روغن) به صورت لایه نازکی قرار میگیرد به نحوی که بخش آب دوست آن به سمت آب و بخش چربی دوست به سمت روغن متمایل میگردد.

 

تاریخ: 1397/10/3      بازدید:312

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 95   نفر    بازدید امروز : 5132   نفر    بازدید دیروز : 6257   نفر    بازدید  این ماه :  288325   نفر    بازدید ماه گذشته : 337185   نفر    بازدید کل : 7990381   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده