مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services

تخریب کننده بتن ( کتراک )

 ملات کتراک

تخریب کننده بتن

 

این محصول آخرین پدیده حاصل از تکنیک برتر در تهیه مواد تخریبی بدون انفجار میباشد که با پتانسیل عظیم نهفته در خود و بازدهی بسیار بالا قابلیت تخریب صد درصد را خواهد داشت. گرین راک در مقایسه با سایر مواد تخریبکننده نظیر دینامیت و باروت از ایمنی بسیار بالاتری برای مجریان برخوردار است ضمن اینکه به هیچ وجه آلودگی صوتی ایجاد نکرده و خطرات زیست محیطی نیز در پی نخواهد داشت. در صورت اجرای صحیح و اصولی این محصول با توجه به دمای محیط در عرض 5 تا 6 ساعت تخریبی مطمئن را خواهید داشت. این ماده شیمیائی با توجه به تکنولوژی برتری که در ساخت آن به کار رفته و با کاربردی مطمئن و ساده، انتخاب مناسبی برای موارد کاربردی ذیل میباشد:

 

-           استحصال زمین جهت تامین مصالح مورد نیاز پروژههای ساخت موج شکن، اسکله، راهسازی و غیره ...

-           تخریب بتن مسلح و غیر مسلح.

-           استخراج سنگ از معادن (گرانیت ، تراورتن ،کرومیت و ...) و باطله برداری.

-           پاکسازی محوطه جهت ایجاد کانال ، جاده و تونل .

-           تخریب سازههای بتنی باقی مانده مانند پایه شمعها ، سکوی تاور و غیره...

 

 

روش اختلاط  :

برای مخلوط کردن، اصولا استفاده از لوازم مکانیکی بهتر است، ولی توسط مخلوطکن دستی یا با دست نیز میتوان این عمل را انجام داد. سطلی که جهت مخلوط کردن به کار میرود، بهتر است پلاستیکی باشد. آب مصرفی باید تمیز بوده و از هرگونه مواد زائد شیمیائی عاری گردد تا موجب کاهش فعالیت گرین راک نگردد . با توجه به اینکه ماده کتراک در هر فصل فقط متناسب با هوای آن فصل میباشد، حرارت آب با توجه به دمای محیط میبایست در ماده کتراک زمستانی 25 الی 30 درجه سانتیگراد و مناسبترین مقدار آب برای افزودن به 5 کیلوگرم گرین راک تابستانی 3/1 لیتر و در ماده گرین راک زمستانی 5/1 لیتر میباشد

 

 

چنانچه آب مصرفی برای درست کردن ملات به حداقل برسد ، قدرت انبساطی کتراک زیادتر و بر عکس با زیاد شدن آب مصرفی از حد لازم توان انبساطی آن کمتر می گردد . لذا باید به درصد آب جهت مخلوط کردن توجه نمود .

 

بدلیل آنکه ممکن است کتراک در مجاورت هوا توان شیمیائی خود را ازدست بدهد ، بنابراین بهتر است در آخرین مرحله در کیسه را باز نمود و فورا با آب مخلوط و ملات حاصله را آنقدر بهم زد تا مخلوطی کاملا همگن و غلیظ بوجود آید .

 

جهت مخلوط کردن در دمای صفر تا 18 درجه سانتیگراد از آب بین 25 تا 30 درجه و در دمای 18 درجه به بالا از آب معمولی و سرد باید استفاده نمود.

 

روش مصرف :

آنچه باید در مرحله اول مورد توجه خاص قرار گیرد، شناخت قرار گرفتن موقعیت سنگ یا بتن است. باید توجه داشت که موقعیت سنگ یا بتن در نحوه چالزدن و تعداد مورد نیاز چال و فاصله آنها از یکدیگر تاثیر بسزایی خواهد داشت. روش استفاده از ماده شیمیائی گرین راک با توجه به آزاد بودن بتن یا سنگ یا مدفون بودن در خاک و همچنین مسلح بودن بتن به شرح زیر است:

 

الف – حفر چال در سنگ یا بتن مسلح ایستاده و آزاد :

-           فاصله چالها نسبت به یکدیگر باید منظم و به یک اندازه باشد .

-           برای حفر چال میتوان از دریل برقی یا کمپرسور با مته استفاده کرد .

-           شماره مته ای که برای چالزدن به کار میرود بهتر است بین 40 تا 50 میلیمتر باشد .

-           هرچه قطر چالها بیشتر باشد ، قدرت تخریب بالاتر خواهد رفت.

-           چالها میبایست در دو جهت موازی هم و در یک امتداد باشند و عمودی ایجاد گردند.

-           درصورت محدودیت در طول مته میتوان تخریب را در چند مرحله انجام داد.

-           فاصله اولین چال نزدیک به لبه سنگ یا بتن حداکثر 15 الی 25 سانتیمتر باشد.

-           چالهای حفاری شده به یکدیگر راه نداشته و عاری از هرگونه مواد زائد باشند و درون آنها تمیز و به دور از رطوبت نگهداری شود.

-           برای تخریب کامل عمق چالها بین 70٪ تا 80٪ ارتفاع سنگ یا بتن انتخاب شوند.

-           بهترین فاصله برای سوراخ کاری در مواردی که از مته با قطر 40 میلیمتر استفاده میشود 30-25 سانتیمتر میباشد.

 

 لازم به ذکر است در جایی که نیاز به قواره بندی سنگ باشد مثل استخراج سنگ در معادن، میتوان برای جهت دادن به ترکها و کنترل آنها از گوههای چوبی استفاده نمود. این گوهها بهتر است از چوب محکمی تهیه شود تا بعد از مسدود نمودن درب سوراخها توسط گوه و فرود آوردن ضربات پتک به آنها خرد نشوند.

لازم است گوه ها را در یک راستا قرار داد و پس از پایان پیشرفت ترکها و توقف تخریب دوباره آنها را کوبید تا سنگ شکسته شود.

توجه داشته باشید که حتما یک ساعت قبل از شروع کار، گوهها را کاملا در آب قرار دهید تا خیس شود.

 

ب حفر چال در سنگ یا بتن نهفته:

کلیه نکاتی که برای چالزدن در سنگ یا بتن آزاد در نظر میگیریم ، در این حالت نیز صادق است ، با این تفاوت که در سنگ یا بتن نهفته کلیه چالها باید با زاویه 30 درجه نسبت به وضع سنگ حفر شوند. در این حالت نیروی حاصله از انبساط حجم تولید شده به دو مولفه افقی و قائم تجزیه میشود و تنها مولفه قائم توانائی حرکت دادن و جابهجا کردن سنگ یا بتن را به سمت بالا دارا میباشد . پس از برداشتن یک قطعه از سنگ یا بتن میتوان قسمت دیگر را به همین ترتیب تخریب و یا آنکه از وجه آزاد سنگ با استفاده از چالهای عمودی به عمل تخریب ادامه داد.

 

ج حفر چال در بتن مسلح:

کلیه نکات ذکر شده در قسمتهای قبل در اینجا نیز مد نظر است، اما باید توجه داشت که به دلیل وجود آرماتورها و پیوستگی آنها با بتن بهتر است فواصل چالها را کمتر انتخاب نمود تا تخریب آسان تر صورت گیرد . پس از ترک خوردن و ایجاد شکاف با اعمال ضربه میتوان بتن را به راحتی از شبکه آرماتورها جدا نمود و میلگردها را سالم از داخل بتن خارج ساخت.

 

توجه 1: زمان عملکرد گرین راک بستگی کامل به دمای محیط دارد و هرچه دمای محیط بالاتر باشد عکس العمل سریعتر انجام میشود.

توجه 2 : بهتر است در تمامی موارد روی چالهای پر شده را پوشانید ،تا از تابش مستقیم خورشید و ریزش باران به درون چالها جلوگیری بهعمل آید .

توجه 3 : ملات کتراک باید در عرض 5 تا 10 دقیقه در چالهای کاملا پاک و تمیز و عاری از رطوبت ریخته شود .

 

 

مشخصات فنی (فیزیکی وشیمیایی )

حالت فیزیکی: پودر

رنگ : خاکستری

وزن مخصوص ¼ ton/m³

قابلیت انحلال: محلول در آب

مدت و شرایط نگهداری : کتراک باید در محل خشک و خنک دور از یخبندان و تابش طولانی نور خورشید نگهداری شود.

 

 

موارد ایمنی :

-           از تماس مستقیم دست و چشمها با مواد خودداری فرمائید.

-           از نگاهکردن مستقیم به سوراخها ی پرشده از ملات گرین راک خودداری فرمائید.

-           در موقع مخلوط کردن و آماده سازی ملات کتراک تا پایان ریختن آن در چالها، استفاده از دستکش لاستیکی و عینک ایمنی الزامی است.

-           نظر به اینکه تکراک دارای خاصیت قلیائی بالائی است و Ph آن نزدیک به 13 میباشد، لذا در صورت آلودگی پوست یا چشم، آنها را فورا با آب سرد بشوئید.

-           در صورت آلوده شدن پوست یا چشم به وسیله مواد پس از شستشو با آب سرد حتما به پزشک مراجعه فرمائید .

 

 

بسته بندی :

کتراک در کیسه های سه لایه با وزن خالص 25 کیلوگرم آماده عرضه به بازار میباشد. هرگونه تغییر در بسته بندی به درخواست مشتری قابل بررسی و اجرا میباشد.

 

 

تاریخ: 1396/11/15
بازدید: 88

الیاف فلزی بتن

الیاف فلزی بتن

افزایش دهنده مقاومت خمشی و کششی بتن ، جلوگیری از ترک خوردگی در بتن

 

 بتن الیاف مسلح چیست؟ (SFRC)  بتن الیافی جایگزین بتن مسلح سنتی  برای برخی از کاربردها می باشد.  الیاف های فولادی دائمی هستند – در سه بعد تاثیر گذار و ایزوتروپیک در هنگام مخلوط شدن با بتن هستند. الیاف فولادی عرض دهانه ترک را به شدت کم می کند. تنش را انتقال داده و ایجاد مقاومت در برابر ترک می کند. انواع الیاف (جنس،شکل و سایز) در دسترس هستند. اثر آنها در بتن متفاوت هستند.

 

فولاد الیاف به 5 گروه تقسیم می شوند :

-سیم کشی سرد

-ورق برش

-ذوب استخراج شده

-سیم کشیده و تراشیده شده

-نوع آسیاب شده

 

اکثریت قاطع مطعلق به گروه اول میباشند. معمول ترین و کارامد ترین نوع لنگرگاه قلاب های انتهای الیاف است . برای همان الیاف طول/قطر و استحکام کششی بیشترین تاثیر را در عملکرد فیبر دارد.بالا بودن رنج L/D بهتر بودن عملکرد الیاف مسلح است.

1-آیا الیاف فلزی را دربتن آماده می توان مخلوط کرد؟

بله،الیاف فولادی را می توان اضافه کرد به کامیون های حمل بتن – کامیون حمل را تنظیم کنید ، همزمان با چرخش کامیون الیاف را اضافه نمائید  ، حدود 5 دقیقه مخلوط کنید . می توان با نوار نقاله هم آنها را اضافه نمود.

3-چه مقدار زمان برای مخلوط شدن الیاف فولادی در کامیون های حمل بتن لازم است؟

پیشنهاد شرکت یکارت 5-4 دقیقه زمان پس از افزوده شدن کل الیاف به بتن زمان لازم می باشد.

4-آیا الیاف فولادی در محل می تواند اضافه شود؟

بله، در محل قابل انجام است . در محل آن را درون کامیون حمل الیاف ریخته و به آرامی مخلوط می شود، این کار با نوار نقاله هم انجام می پذیرد.

5-آیا الیاف فولادی را به هر مخلوطی می توان اضافه نمود؟

الیاف فلزی را به بتن،ملات و گروت می توان اضافه کرد. به طور کلی مخلوط خشک می تواند باعث مشکل در اختلاط آن شود .  اختلاط الیاف به هر بتنی نمی تواند تمام نکات مثبت و مزایای بتن را ارائه دهد.بسته به نوع و تعداد الیاف مواردی باید در نظر گرفته شود، مثلا :  تنظیم منحنی درجه بندی – تنظیم مقدار الیاف .

برای مقاومت بتن تا عمق واقعی mpa  60-50 الیاف نرمال با مقاومت معمول کفایت می کند ( برای برنامه های کاربردی) .

در بتن های بالاتر الیاف با مقاومت سیم بالاتر مورد نیاز است تا شکننده نباشد . اگر سیمان یا افزودنی .... بتن استفاده می شود احتیاج به آزمون اولیه مخلوط / پمپ توصیه می شود.

6-آیا الیاف فولادی به صورت ناهمگن و گلوله گلوله در بتن پخش می شوند؟

برای جلوگیری از پخش ناهمگن و گلوله شدن الیاف در بتن از چسب مخصوص برای نگه داشتن الیاف در کنار یکدیگر استفاده شده است تا الیاف به صورت همگن پخش شوند، که این تکنولوژی عملکرد بتن را بالا می برد.

7-چگونه الیاف فولادی بر طراحی بتن مخلوط تاثیر می گذارد؟

طرح های اختلاط الیاف معمولا به مانند طرح های اختلاط بتن می باشد.

معیارهای آن بسته به استانداردهای محلی می باشد و طبقه بندی نوع دانه بندی مربوطه ،نوع  اختلاط مقدار ترک های اولیه را کاهش می دهد . الیاف باعث اسلامپ بتن می گردد، این بسته به شرایط محیطی و درجه حرارت و مقدار آب  وغیره  نیز دارد.

برای کارائی بهتر استفاده از 18 تا 24 کیلوگرم الیاف مورد نیاز است.

8-آیا الیاف فولادی بر کاهش اسلامپ بتن تاثیر می گذارد؟

بله، استفاده از الیاف 15 تا 45 کیلوگرم باعث کاهش اسلامپ بتن از 10 تا 30 میلی متر می شود. با این حال به معنای کاهش عملکرد نیست ، استفاده از ویبره بتن عملکرد الیاف فولادی در بتن را افزایش می دهد.

9-آیا الیاف فولادی مسلح پمپاژ می شوند؟

بله، از دست دادن اسلامپ  از 10 تا 30 میلی متر بسته به دوزاج الیاف خواهد داشت و همچنین درجه حرارت و طول پمپاژ گاهی نیاز است قطر لوله پمپاژ 10 سانتی متر باشد.

10-آیا الیاف فولادی زنگ می زند؟

برای کارهای داخلی مثل تونل ها و انبارها زنگ نمی زند. برای قسمت های بیرونی مثل پیاده رو ها ممکن است زنگ زدگی جزئی رخ دهد. در بزرگراه ها نیز با توجه به اینکه سطح روی کار کمی خورده شده ولی در کلیت آن و رنگ آمیزی آن تغییری به وجود نیامده است. با توجه به اینکه عرض ترک بسیار کم است ، مقدار کمی از الیاف در سطح آسیب دیده و با توجه به اینکه الیاف ها به هم متصل نیستند  زنگ زدگی در بتن انتشار نمی یابد.

11-آیا الیاف بعد از بتن ریزی در محل و برداشتن قالب ها از درزها بیرون می زند؟

خیر

12-از بتن ریزی در محل چه زمانی ویبره داخلی و خارجی استفاده می شود؟

برای ریختن بتن در محل ویبره داخلی بهتر است و کاربرد بیشتری دارد و سبب تحکیم بتن می شود . همچنین بعد از برداشتن قالب سطح صاف و یک دستی می دهد و بهترین فینیشینگ کار است .

13-آیا مشکل خاصی برای ژئوممبران های ضد آب بعد از بتن ریزی( SFRC) به وجود می آید؟

خیر، هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد . تاثیر الیاف فولادی هم به مانند سنگدانه های درشت و تیز است که در بتن وجود دارد.

14-آیا بتن الیاف مسلح رسانای الکتریسیته است و خطر هدایت الکتریسیته و برق گرفتگی دارد؟

بتن های سبک معمولی دارای 0.5% فولاد است . الیاف به سختی بیش از 0.75 حجم را گرفته و آنها به هم متصل نیستند. تثیر بتن خیس بسیار بیش تر از بتن الیافی است.

15-آیا خطرات ایمنی برای کارگران وجود دارد؟

خیر، با توجه به هشدارهای ایمنی و محیط شغلی مناسب و تمرینات ایمنی هیچ نگرانی بابت الیاف وجود ندارد.

16-چگونه می توان تفاوت بین الیاف هی مختلف را متوجه شد؟

مقاومت ترک خوردگی بتن الیافی که در عملکرد  مختلف بتن تاثیر دارد، این معمولا با تست خمش نیرو مقاومت خمش مشخص می شود. این آزمایشات بستگی به طول الیاف ، قطر الیاف نسبت به ابعاد لنگرگاه و مقاومت کششی دارد. پیشنهاد بکارت استفاده از استاندارد EN14651 است.

17-منظور از قدرت باقی مانده چیست؟

استحکام خمشی یلقی مانده برابر با قدرت خمشی الیاف فولادی بتن بعد از ترک می باشد که در آزمایش تست تیر انجام می شود ، که از آن برای طراحی تیر استفاده می شود.

18-آیا بتن مسلح شده با الیاف ابزار و اشکال بیشتر از بتن ساده می پوشانند؟

خیر

19-مزایای استفاده از الیاف فولادی نسبت به الیاف پلاستیکی چیست؟

الیاف فولادی جایگزین این الیاف نیستند و بالعکس. هر کدام خواص متفاوتی را به وجود می آورند که زمینه های کاربردی آنها   هم پوشانی  ندارد . الیاف فولادی مقاومت کلی بتن را فراهم کرده و الیاف پلاستیکی و ترک های جزئی شیرین کیج را کنترل می کند.

الیاف پلیمری برای قدرت و سختس و کنترل ترک مناسب است و الیاف فولادی به عنوان تقویت کننده و حتی برای عضوسازه ای اثبات شده اند . الیاف پلیمری مدول الاستیسیته  و مقاومت کم تری دارند  و الیاف فولادی مدول الاستیسیته بیشتر و مقاومت بیشتری دارند.

20-چرا برای الیاف باید بیشتر از میلگرد و مش بپردازیم ؟

الیاف فولادی یرنامه ساخت و ساز را فشرده تر می کند و اجازه می دهد روش های مختلفی برای ساخت و ساز و طراحی سازه ای  و افزایش دوام را داشته باشیم.

وقتی در یک پروژه سریع تر و هزینه های اجرائی کی تر و ... انجام می شود و مقدار افزایش الیاف در آنها جبران می شود.در حالت معمول مقدار مصرف الیاف از مقدار مصرف میلگرد کمتر است پس هزینه ها کمتر می باشد.

 

 

 

 

 

« بتن الیافی »

تکنولوژی بتن الیافی نمونه دیگری از کاربرد کامپوزیت ها به عنوان یک فن آوری نوین در صنعت ساخت و ساز میباشد. بدین منظور مطلب حاضر سعی در معرفی این تکنولوژی خواهد داشت.

از جمله مواد جدیدی که جایگاه ویژه ای در ساخت و ساز به خود اختصاص داده، افزودنی‌های بتن و الیاف تقویت کننده می باشد. استفاده از افزودنی های بتن باعث بهبود خواص مطلوب بتن، همچون مقاومت آن می گردد و در بعضی موارد با کاهش وزن بتن، مصالح بسیار سبکی را فرا راه مهندسین بنا قرار می دهد. بدون بهره گیری از این افزودنی ها بنای برج بزرگ میلاد در شهر تهران امکان پذیر نمی بود. الیاف تقویت کننده نیز از دیگر مواد عصر حاضر هستند که کاربردهای فراوانی در قسمت های مختلف ساختمان یافته اند.

این الیاف که بیشتر شامل الیاف شیشه، پلی پروپیلن و گاه کربن نیز می شود، در ساخت انواع بتن های الیافی کاربرد فراوان دارد. همچنین از الیاف شیشه می توان در تولید آرماتورهای سبک و بسیار مقاوم در برابر خوردگی بهره برد. این الیاف جایگاه نسبتاً مناسبی در تعمیر بناها و تقویت سازه های صدمه دیده دارند و می توانند مقاومت پیچشی و برشی مناسبی پدید آورند. علاوه بر اینها از ورقه های پارچه‌ای فایبر گلاس نیز در تقویت انواع قطعات ساخته شده از بتن مسلح می توان استفاده نمود.

بتن الیافی در حقیقت نوعی کامپوزیت است که با بکارگیری الیاف تقویت کننده داخل مخلوط بتن، مقاومت کششی و فشاری آن، فوق العاده افزایش می یابد. این ترکیب کامپوزیتی، یکپارچگی و پیوستگی مناسبی داشته و امکان استفاده از بتن به عنوان یک ماده شکل پذیر جهت تولید سطوح مقاوم پرانحنا را فراهم می آورد. بتن الیافی از قابلیت جذب انرژی بالایی نیز برخوردار است و تحت اثر بارهای ضربه ای به راحتی ازهم پاشیده نمی شود. شاهد تاریخی این فن آوری، کاربرد کاهگل در بناهای ساختمان است. در واقع بتن الیافی نوع پیشرفته این تکنولوژی می باشد که الیاف طبیعی و مصنوعی جدید، جانشین کاه، و سیمان جانشین گل بکار رفته در کاهگل شده است. امروزه با استفاده از الیاف شیشه، پلی پروپیلن، فولاد و بعضاً کربن، تولید انواع بتن های کامپوزیتی در کاربردهای مختلف صنعتی ممکن گردیده و بکارگیری آنها در کشورهای پیشرفته دنیا مورد قبول صنعت ساختمان واقع شده است.

تاکنون مشخص شده است که انواع الیافها می توانند ظرفیت کرنش مقاومت دربرابر ضربه میزان جذب انرژی مقاومت سایشی و مقاومت کششی بتن را افزایش دهند. بطور کلی برای کاربرد در سازه الیاف فولادی میتواند نقش مکملی برای میلگرد داشته باشد. الیاف فولادی با پخش ترکها مقابله میکنند ومقاومت بتن را در برابر خستگی ضربه جمع شدگی وتنشهای حرارتی افزایش داده و بتن در همه مدهای شکست روی خواص مکانیکی بتن تاثیر مثبت میگذارد.از اهم متغیرهایی که بر خواص بتن با الیاف فولادی اثر میگذراند میتوان به خواص ماتریس بتن بازدهی الیاف و مقدار الیاف اشاره کرد.تکنولوژی بتن پرمقاومت توسعه ای جدید در صنعت ساخت سازه های بتنی محسوب میشود. در بتن سخت شده مقاومت و دوام دو عامل اصلی بوده وهر چه مقاومت فشاری بتن بیشتر می شود بتن تردتر شده ودر نتیجه مقاومت کششی آن به نسبت افزایش مقاومت فشاری افزایش نمی یابد و نیز از تحمل کرنش پایینتر برخوردار است. بدین دلیل نیاز به استفاده از الیاف در بتن پرمقاومت کاملا مشهود است .جهت افزایش مقاومت کششی و جلوگیری از گسترش ترک و بویژه افزایش نرمی از الیاف در بتن استفاده میشود. مقدار افزایش با تغییر این مقاومت ها بستگی به مقاومت بتن بدون الیاف شکل الیاف ودرصد الیاف دارد.

بتن پرمقاومت شامل الیاف فولادی، ترکیبی است از سیمان، مصالح سنگی، آب، فوق روان کننده، دوده سیلیس وهمچنین درصدی از الیاف فولادی که بطور درهم و کاملا اتفاقی ودر جهات مختلف در مخلوط پراکنده شده است. وجود الیاف فولادی مشخصات مکانیکی بتن را نسبت به حالت بهبود می‌بخشد. بتن پرمقاومت یک ماده ترد وشکننده است در حالیکه افزودن الیاف فولادی به بتن پرمقاومت سبب بهبود رفتار ترد بتن وتغییرمد شکست آن می‌گردد. مزایای بتن الیافی در مقایسه با بتن بدون الیاف را می توان بطور خلاصه بشرح ذیل بیان داشت:

1. مقاومت د‍ر مقابل تورق وسایش

2. مقاومت در مقابل تنش های خستگی

3. مقاومت عالی در مقابل ضربه

4. قابلیت کششی وظرفیت زیاد تغییر شکل نسبی

5. قابلیت باربری بعد از ترک خوردگی

6. افزایش در میزان جذب انرژی

قابلیت انعطافی که بتن الیافی دارد همانند خواص مواد پلاستیکی باعث می شود که بتن الیافی گسیختگی ناگهانی نداشته باشد. از آنجا که الیاف فولادی در جسم بتن در همه جهات پراکنده می شود در صورت تشکیل یک ترک در جهات مختلف الیاف اتصالاتی را بوجود آورده و از گسترش ترک جلوگیری می نماید. بنابراین رشته های الیاف بطور فعال در محدود کردن عرض ترک وارد عمل شده و با تشکیل ریز ترکهای زیاد قابلیت بهره برداری بتن را افزایش می دهند.

 

انواع الیاف و الیاف فولادی

انواع الیافی که در بتن استفاده می شود و در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شود عبارتند از الیاف شیشه ای ، الیاف پلاستیکی و الیاف فولادی .

پارامتر مناسب که یک رشته از الیاف را تعریف می کند نسبت ظاهری می باشد  که نسبت طول الیاف به قطر معادل الیاف است. مقدار نسبت های ظاهری (l/d) معمولاٌ بین 30 تا 100 است . در این تحقیق الیاف فولادی با نسبت(l/d)   برابر 80 و 100 استفاده گردید.

مکانیزم عملکرد الیاف در بتن

بطور کلی برای کاربرد در سازه الیاف فولادی می توانند نقش مکملی برای میلگرد داشته باشند.الیاف فولادی با پخش ترکها مقابله می کنند و مقاومت بتن را در برابر خستگی ضربه جمع شدگی وتنشهای حرارتی افزایش می دهند.

الیاف فولادی می توانند در همه مدهای شکست روی خواص مکانیکی بتن تاثیر بگذارند.

مکانیزم تقویت را می توان بصورت زیر توجیه کرد:

تنشها بوسیله برش محیطی ودر صورتیکه رویه الیاف آجدار باشد بوسیله مقاومت چسبندگی (درون سطحی) از ماتریس به الیاف منتقل می شود. بنابراین مادامی که ماتریس بتن ترک نخورده است،تنش کششی بین الیاف و ماتریس تقسیم می شود. پس از ایجاد ترک، همه تنش به الیاف انتقال می یابد.

مهمترین متغیرهایی که بر خواص بتن با الیاف فولادی اثر می گذارند عبارتند از:خواص ماتریس بتن ، بازدهی الیاف ومقدار الیاف .بازدهی الیاف بوسیله مقاومت الیاف در برابر بیرون کشیده شدن از مخلوط کنترل می شود این مقاومت به چسبندگی بین الیاف و ماتریس بستگی دارد .

برای الیاف با مقطع ثابت این مقاومت با افزایش طول ،افزایش می یابد .بنابراین هر قدر طول بیشتر باشد اثر آنها در بهبود خواص ماتریس بیشتر خواهد بود چون مقاومت در برابر بیرون کشیده شدن متناسب با سطح مقطع دو جسم می باشد .

معمولا الیاف با سطح مقطع گرد و قطر کوچک بیشتر از الیاف با سطح مقطع گرد و قطر بزرگتر بازدهی دارند. این امر به این خاطر است که الیاف دسته اول سطح بیشتری در واحد حجم دارا می باشند بنابراین هر چه سطح تماس الیاف بیشتر باشد (و یا به عبارت دیگر قطر آنها کوچکتر باشد) بازده چسبندگی آنها بیشتر خواهد بود بنابراین روشن می شود که نسبت طول به قطر الیاف باید به اندازه ای بزرگ باشد که در هنگام شکست ماتریس ، الیاف به حداکثر مقاومت کشش خود نزدیک باشند، با این وجود در عمل این کار معمولا ممکن نیست.

بسیاری از محققین نشان داده اند  در صورتیکه از روشهای عادی اختلاط استفاده شود الیاف با نسبت طول به قطر بیشتر از100 باعث کم شدن کارآیی بتن به مقدار قابل ملاحظه ای می شوند و یا بطور نا همگون در بتن توزیع می گردند .


 

موارد استفاده و محدودیت های کاربرد بتن الیافی

هر فن آوری همواره کاربرد ها و محدویت های خاص خود را دارد. بتن الیافی خواص مناسبی همچون شکل پذیری بالا، مقاومت فوق العاده، قابلیت جذب انرژی و پایداری در برابر ترک خوردن را دارا می باشد که متناسب با آنها می توان موارد کاربرد فراوانی برای آن یافت. بطور مثال در ساخت کف سالنهای صنعتی، می توان از این نوع بتن به جای بتن آرماتوری متداول سود جست. این نوع بتن از بهترین مصالح مورد استفاده در ساخت بناهای مقاوم دربرابر ضربه، همچون سازه پناهگاه ها و انبارهای نگهداری مواد منفجره به شمار میرود و بناهای شکل گرفته از بتن، قابلیت فوق العاده ای در جذب انرژی ضربه دارد. همچنین در ساخت باند فرودگاه ها به خوبی می توان از این نوع بتن کمک گرفت. موارد دیگری از بکارگیری این بتن، ساخت قطعات پیش ساخته ساختمانی همچون پانل ها و یا پاشش بتن روی سطح انحنای یک سازه می باشد. علاوه بر موارد یاد شده می توان از مزایایی همچون عایق بودن سازه در برابر صدا و سرعت بالای اجرا نیز بهره مند گردید.

اما از آنجا که نحوه قرار گرفتن الیاف داخل بتن، کاملاً تصادفی می باشد، از این بتن معمولاً نمی توان به نحو مطلوبی در ساخت تیرها و ستونها بهره گرفت و در این نوع سازه ها استفاده از روش سنتی و شبکه بندی فولادی به صرفه تر و مناسب تر می باشد. لازم است به این نکته توجه شود که ناکارآمدی یک تکنولوژی جدید، نباید باعث نادیده گرفتن کاربردهای مناسب و نقاط قوت آن گردد.

آیا استفاده از تکنولوژی "بتن الیافی" در صنعت ساختمان اقتصادی است؟

تکنولوژی "بتن الیافی" نمونة دیگری از کاربرد  کامپوزیت‌ها به‌عنوان یک فناوری نوین در صنعت عمران و ساخت‌وساز می‌باشد.

محورهای سه گانة زیر را می توان به عنوان مهمترین فناوری هایی که لازم است مورد توجة دست‌اندرکاران صنعت ساختمان کشور واقع شود، برشمرد:

الف) روش های سبک سازی بنا:

کشور ما و بالاخص پایتخت بزرگ آن در منطقه ای زلزله‌خیز قرار دارد. همانطور که می دانید میزان خسارات و خرابی های وارد بر یک بنا در اثر تکان های زلزله، با وزن آن بنا رابطة مستقیم دارد. هر چه بنا سنگین تر ساخته شود، در برابر خطر ویرانی زلزله آسیب پذیرتر خواهد بود. بنابراین هر اندازه که با بهره گیری از فناوری‌های نوین وزن یک ساختمان را کاهش دهیم، سازه در برابر ویرانی ایمن‌تر خواهد بود. به طور مثال می توان از پانل های ساندویچی و یا قطعات سبک پیش‌ساخته در ساخت بنا کمک گرفت. در یک ساختمان، اعضایی مانند دیوارهای تیغه ای‌شکل نازک وجود دارد که وظیفة آنها تنها جدا کردن فضای اتاق ها از همدیگر است و مسئله مقاومت و تحمل بار در مورد آنها، در درجة بعدی اهمیت قرار دارد. در ساخت اینگونه اعضا میتوان به جای استفاده از مصالح سنگین سنتی، از مصالح سبک جدید همچون سفال یا بتن های سبک کمک گرفت و یا قطعات سبک پیش‌ساخته را به خدمت گرفت.

ب) روش های تولید سریع و اصولی بنا:

امروزه استفاده از سازه های پیش‌ساخته یکی از سریع ترین و اصولی ترین روش‌های ساخت بنا و پاسخگویی به نیاز بالای افراد جامعه به انبوه‌سازی مسکن می باشد. از انجا که حجم اصلی بنا به شکل قطعات از پیش‌ساخته‌شده در محیط مناسب کارخانه و با استانداردهای صنعت ساختمان تولید می شود، بنای نهایی از کیفیت و یکپارچگی بالایی برخوردار است. از سویی به‌علت سبکی خاص بنا، ساختار سازه ای ویژه آنها و اتصال مناسب اجزای سازه، ساختمان می تواند شکل خود را در تکان‌های بسیار شدید نیز تا حد زیادی حفظ نماید.

استفاده از این تکنولوژی سال‌ها است که در بسیاری از کشورهای پیشرفتة دنیا مورد توجه صنعت عمران واقع شده است و از مهمترین روش‌های انبوه‌سازی مسکن به شمار می آید.

اما متأسفانه در کشور ما چنان که باید از این فناوری استقبال نشده است و لازم است تا مورد توجه مسئولین، سیاستگذاران و صنعتگران قرار گیرد.

ج- بهره گیری از مواد جدید

از جمله مواد جدیدی که جایگاه ویژه‌ای در ساخت‌وساز بنا به خود اختصاص داده‌اند، افزودنی های بتن و الیاف تقویت‌کننده را می توان نام برد.

استفاده از افزودنی های بتن باعث بهبود خواص مطلوب بتن همچون مقاومت می گردد و در بعضی موارد با کاهش وزن بتن، مصالح بسیار سبکی را فرا راه مهندسین سازنده بنا قرار می دهد. بدون بهره گیری از این افزودنی ها بنای برج بزرگ میلاد در شهر تهران امکان‌پذیر نمی بود.

الیاف تقویت‌کننده نیز از دیگر مواد عصر حاضر هستند که کاربردهای فراوانی در قسمت‌های مختلف ساختمان یافته اند. این الیاف که بیشتر شامل الیاف شیشه، پلی‌پروپیلن و گاه کربن نیز می شود، در ساخت انواع بتن‌های الیافی کاربرد فراوان دارند.

همچنین از الیاف شیشه در تولید آرماتورهای سبک و بسیار مقاوم در برابر خوردگی نیز بهره می گیرند.

این الیاف، جایگاه نسبتاً مناسبی در تعمیر بناها و تقویت سازه های صدمه دیده دارند و می توانند مقاومت پیچشی و برشی مناسبی را پدید آورند.

علاوه بر اینها از ورقه های پارچة فایبرگلاس در تقویت انواع قطعات ساخته شده از بتن مسلح می توان استفاده نمود.

آیا روی آوردن به تکنولوژی بتن الیافی در مقایسه با بتن‌های سنتی متداول، صرفه اقتصادی دارد؟

باید اعتراف کرد که استفاده از بتن الیافی در همة موارد از بتن سنتی به‌صرفه تر نمی باشد.

اما بر اساس برآوردهایی که توسط بعضی متخصصین کشور انجام گرفته است، در جاهایی که سرعت اجرای بالا مد نظر است و یا نیاز به پاشش بتن (شات کریت) روی سطوحی است که شبکه‌بندی‌‌های سنتی مشکل و زمان‌بر بوده یا جواب‌گوی کار نیست، هزینة استفاده از بتن الیافی نسبت به مشابه سنتی خود کمتر می‌باشد.

این مزیت ها، علاوه بر مزیت سادگی و سرعت عمل بالاتر موجود در تکنولوژی بتن الیافی است.

اگر می بینیم که در کشوری همچون ترکیه، به‌کارگیری بتن الیافی به جای روش‌های سنتی، مقرون‌به‌صرفه تر از کشور ماست، ریشه-های آن را در سرمایه‌گذاری و تلاش سازمان‌یافته جهت اقتصادی نمودن استفاده از این تکنولوژی جدید می توان یافت.

اما اگر ما از روی‌آوردن به فناوری جدید به علت ریسک سرمایه‌گذاری پرهیز کنیم خواهیم دید که تکنولوژی سنتی در غیاب بهره گیری از فناوری نوین، رقم بسیار بالایی از سرمایه های ما را به هدر خواهد داد.

به طور مثال، ریزدانه های تولید شده در کشور ما که به روش‌های قدیمی غیراستاندارد تولید می شوند، باعث افزایش درصد سیمان به کار رفته در بنا می شود و همین امر موجب ظهور ترک و ضایعات در بتن حاصل نیز می گردد.

راهکارهایی که جهت اقتصادی‌نمودن استفاده از این تکنولوژی جدید، پیشنهاد میشود:

به عنوان راهکار باید سه نکتة اساسی را مورد توجه قرار داد:

1) نخست آنکه هزینة استفاده از یک تکنولوژی، کاملاً وابسته به سطحی از آن تکنولوژی است که نسبت به کسب و انتقال آن اقدام می شود. کشورهای پیشرفتة جهان که تکنولوژی نوین خود را از سطوح اولیه تحقیقاتی کسب کرده اند، چون کاملاً بر تکنیک ها و دانش پایه ای آن واقف و مسلط هستند، متحمل هزینه های کمتری شده‌اند. آنها با تکیه بر همین آگاهی و اشراف، با بهبود فرایندها، قیمت نهایی را در طول زمان کاهش خواهند داد.

اما اگر ما بخواهیم تمام این تکنولوژی را صرفاً در سطح یک محصول آماده، به کشور وارد کنیم، طبیعی است که متحمل هزینه های سنگینی خواهیم شد و محصول نهایی نیز به صرفه نخواهد بود.

2) دومین مسئله ای که باید در جهت ارزیابی اقتصادی یک تکنولوژی مورد توجه واقع شود، آن است که اکتساب و پرورش یک تکنولوژی از سطوح نخست تحقیقات، نیاز به یک سرمایه گذاری اولیه دارد. دستیابی به نحوه اجرای مناسب، تکنولوژی ساخت و آموزش و گسترش آن در جامعه، نیازمند صرف بودجه لازم توسط دست‌اندرکاران و خصوصاً دولت می باشد.

این هزینه ها بعداً در طول عمر تکنولوژی و ارایة محصول به بازار جبران خواهد شد و نهایتاً به سوددهی منجر می گردد. عدم پرداختن به تحقیق و توسعه و بهره گیری از تکنولوژی نوین، علاوه بر آن که نمی تواند پاسخگوی نیاز روز صنعت ساختمان باشد، در درازمدت، هزینه بسیار بالایی نیز به ما تحمیل می کند.

3) آخرین نکتة مورد توجه آن است که سیاست گذاری اصولی برای ایجاد یک شبکة کاری تکنولوژی جهت کارکرد مناسب و نیل به بهره وری اقتصادی، نقش حیاتی در اکتساب صحیح یک تکنولوژی دارد. عدم وجود این سیاست ها باعث می گردد تا حتی اگر یک مجموعه یا کارخانه بخواهد خود به سمت فناوری نوین روی آورد، متحمل هزینة مضاعف گزافی شود که از توان آن مجموعه خارج باشد. برای آنکه کارخانه ها و صنعتگران بتوانند به عنوان یک جزء شبکة تکنولوژی در این مسیر گام بردارند، باید سایر نهادها و اجزای لازم نیز در شبکه حضور داشته و هماهنگ عمل کنند. ایجاد چنین شبکة منسجم، جز به اهتمام سیاست‌گذاران و فرهنگ‌سازی میسر نخواهد بود.

تاریخ: 1396/11/15
بازدید: 68

چسب کاشی استخری TILEBOND WH

TILEBOND WH

 چسب کاشی استخری

 

چسب کاشی TILEBOND WH ،  مخلوطی از مواد سیمانی به همراه افزودنی های پلیمری و تقویت کننده چسبندگی و پرکننده های معدنی می باشد و تنها با افزودن آب آماده مصرف می گردد. برای نصب انواع مصالح جاذب و غیر جاذب روی كف و دیوار در داخل و خارج ساختمان نظیر کاشی و سرامیک شیشه ای و ... استفاده می شود. از خواص و اثرات این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

مزایا :

-چسب سیمانی اصلاح شده با لغزش کاهش یافته و زمان باز گسترش یافته

-قدرت چسبندگی بسیار زیاد

-قابلیت اجرا بر روی سطوح عمودی و افقی

-چسبندگی بسیار زیاد به سطح کاشی های قدیمی

-سهولت اجرا

 

 

موارد مصرف :

-کاشی کاری دیوار و کف

-نصب کاشی روی کاشی

-نصب سنگ، سرامیک و موزاییک بر روی انواع سطوح

-امکان نصب انواع پوشش ها بر روی سطوح بتنی،  سنگی، گچی و...

 

 

روش مصرف و کاربرد :

سطح اجرا باید محکم،تمیز،خشک و عاری از گرد و غبار و ذرات سست باشد.رنگ و پوشش های سست را باید قبل از اجرای چسب زدود.از این چسب می توان برای تسطیح،تراز نمودن و رفع ناهمواری های جزیی مقاطع زیر کار تا ضخامت 5 میلیمتر استفاده نمود البته زمان کافی برای خشک شدن لازم می باشد.به هر 25 کیلوگرم باید 6 لیتر آب اضافه شود.اختلاط پودر با اب باید با همزن برقی صورت پذیرد.عمل اختلاط را تا حصول مخلوط خمیری یکنواخت و همگن ادامه دهید.خمیر چسب کاشی آماده شده را به مدت 5 دقیقه به حال خود بگذارید.مجددا به مدت کوتاهی عمل اختلاط را تکرار نمایید و سپس به واسطه کاردک شیاردار چسب حاصله را روی سطح کشیده و کاشی را روی آن با فشار قرار دهید.برای چسبندگی بهتر،کاشی را در حین فشردن به ارامی در جای خود حرکت دهید.بسته به نوع سطح زیر کار،میزان ناهمواری،تخلخل سطوح و همچنین شیارهای پشت کاشی، حدود 2.5 تا 4 کیلوگرم از این ماده برای پوشش 1 متر مربع مورد نیاز می باشد

 

شرایط و محدودیت های مصرف :

دمای محیط و زیر کار باید در محدود 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. از اضافه کردن هرگونه افزودنی به آن باید خود داری نمود. در انبار از قرار دادن بیش از ده کیسه بر روی هم خودداری گردد.

 

 

بسته بندی :  این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی تولید و ارائه می گردد.

 

پاکسازی ابزار :  لوزام و ابزار را باید بلافاصله پس از مصرف با آب تمیز نمود.

 

انبارداری : در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

نکات ایمنی : همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در

ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تاییدیه کیفیت : تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

تاریخ: 1396/11/15
بازدید: 66

چسب کاشی ، سرامیک و سنگ آنتیک خمیری TILEBOND WP

TILEBOND WP

چسب کاشی ، سرامیک و سنگ کاری خمیری

 

چسب کاشی TILEBOND WP ،  مخلوطی از مواد سیمانی به همراه افزودنی های پلیمری و تقویت کننده چسبندگی و پرکننده های معدنی می باشد و آماده مصرف می گردد. برای نصب انواع مصالح جاذب و غیر جاذب روی كف و دیوار در داخل و خارج ساختمان نظیر کاشی و سرامیک شیشه ای و ... استفاده می شود.

 

 

از خواص و مزایای TILEBOND WP :

·         خاصیت ارتجاعی مناسب نسبت به سطح زیر کار

·         عمر بسیار بالا

·         قدرت چسبندگی بالا به اکثر سطوح

·         نفوذ ناپذیری در برابر آب و رطوبت و حفظ چسبندگی پس از خشک شدن

·         مقاوم در برابر زلزله های خفیف و تنش های ساختمانی با خاصیت الاستیکی بالا

·         سرعت اجرائی بالاتر نسبت به سایر روش های سنتی

·         پایداری در برابر گرما و سرما پس از گیرش

·         کاهش وزن ساختمان به دلیل عدم استفاده از مصالح سنگین و سنتی

·         برای مصرف این ماده نیاز به هیچ گونه افزودنی دیگری نیست و به صورت آماده قابل نصب می باشد.

 

موارد مصرف :

·         جهت نصب سنگ های آنتیک طبیعی و مصنوعی،سنگ های ساختمانی

·         نصب کاشی جدید بر روی کاشی های قدیمی تر

·         ترمیم موضعی کاشی و سرامیک

·         نصب محصول بر روی دیوارهای پیش ساخته

 

 

روش مصرف چسب خمیری جهت نصب سنگ آنتیک و کاشی TILEBOND WP  :

 

1-سطح مورد نظر باید تمیز، محکم و عاری از هر گونه ذرات سست ، گرد و غبار، رنگ ، کنیتکس ، روغن و چربی و ... باشد.در مواردی که سطح زیر کار رنگ یا کنیتکس باشد ، قبل از اجرا سطح زیر کار را به وسیله تیشه ناصاف کرده و خاک سطح را تمیز کنید.

2-به دلیل وجود مایعات پلیمری موجود در چسب های خمیری ، باید عایق رطوبتی ای بین سطح و چسب خمیری ایجاد کرد تا مانع جذب این مایعات توسط سطح شود.به نکات زیر قبل از نسب توجه فرمایید:

الف) اگر سطخ زیر کار سیمانی بود باید آن را به وسیله آب از رطوبت اشباع کرد تا مایع پلیمری موجود در چسب به وسیله سطح جذب نشود.

ب)  در صورت گچی بودن سطح زیر کار، حداقل یک روز قبل از نصب سطح زیر کار را توسط قلموی پهن نقاشی با پرایمر بپوشانید تا دیوار عایق رطوبتی شود.

ج) اگر سطح زیر کار قبلا کاشی شده باشد و بخواهیم روی آن محصول جدید نصب کنیم ، باید سطح را با تیشه زخمی کنیم.


3-برای کاهش میزان مصرف و تراز نمودن محصول به وسیله کاردک شانه ای به صورت افقی و عمودی چسب خمیری آماده را پهن کنید. توجه کنید که میزان مصرف چسب به مقداری باشد که پس از عمل نصب سطح پشت محصول و دیوار، با چسب در تماس قرار گیرد.جهت اطمینان از شیوه عمل مقداری از چسب خمیری را میتوانید به پشت محصول بمالید. برای نصب همیشه آن میزان از چسب را از ظرف خارج کنید که میتوانید ظرف مدت 15 دقیقه عملیات نصب تمام شود.اگر بیشتر از این زمان عملیات نصب طول بکشد لایه رویی چسب سفت شده و به اصطلاح دچار گیرش می شود و اگر در چنین شرایطی نصب صورت بگیرد،اجرا کامل نبوده و قدرت چسبندگی کاهش میابد. میزان مصرف چسب بستگی به سطح زیر کار و مهارت نصاب دارد.

4-  محصول را روی سطح آماده شده قرار دهید و با اعمال ضربه توسط چکش پلاستیکی آن را بچسبانید و تراز کنید.تا 5 الی 15 دقیقه بعد از گذاشتن محصول می توانید آن را جابه جا کنید.

5- به وسیله ی یک فرچه ی پلاستیکی پس از عملیات نصب سطح کار را تمیز نمایید.

 6-   24 ساعت پس از عملیات نصب میتوانید بند کشی را به وسیله کیسه بند کشی آغاز نمایید.

 

 

شرایط و محدودیت های مصرف :

دمای محیط و زیر کار باید در محدود 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. از اضافه کردن هرگونه افزودنی به آن باید خود داری نمود. در انبار از قرار دادن بیش از ده کیسه بر روی هم خودداری گردد.

 

 

بسته بندی :  این محصول در سطلهای 20 کیلوگرمی تولید و ارائه می گردد.

 

پاکسازی ابزار :  لوزام و ابزار را باید بلافاصله پس از مصرف با آب تمیز نمود.

 

 

انبارداری : در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

 

نکات ایمنی :  همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

 

تاییدیه کیفیت :  تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

تاریخ: 1396/11/15
بازدید: 64

چسب کاشی ، سرامیک و سنگ کاری پودری TILEBOND 3000

TILEBOND 3000

چسب کاشی ، سرامیک و سنگ کاری پودری

 

چسب کاشی TILEBOND 3000 ،  مخلوطی از مواد سیمانی به همراه افزودنی های پلیمری و تقویت کننده چسبندگی و پرکننده های معدنی می باشد و تنها با افزودن آب آماده مصرف می گردد. برای نصب انواع مصالح جاذب و غیر جاذب روی كف و دیوار در داخل و خارج ساختمان نظیر کاشی و سرامیک شیشه ای و ... استفاده می شود. از خواص و اثرات این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

مزایا :

-چسب سیمانی اصلاح شده با لغزش کاهش یافته و زمان باز گسترش یافته

-قدرت چسبندگی بسیار زیاد

-قابلیت اجرا بر روی سطوح عمودی و افقی

-چسبندگی بسیار زیاد به سطح کاشی های قدیمی

-سهولت اجرا

 

 

موارد مصرف :

-کاشی کاری دیوار و کف

-نصب کاشی روی کاشی

-نصب سنگ، سرامیک و موزاییک بر روی انواع سطوح

-امکان نصب انواع پوشش ها بر روی سطوح بتنی،  سنگی، گچی و...

 

 

روش مصرف و کاربرد :

سطح اجرا باید محکم،تمیز،خشک و عاری از گرد و غبار و ذرات سست باشد.رنگ و پوشش های سست را باید قبل از اجرای چسب زدود.از این چسب می توان برای تسطیح،تراز نمودن و رفع ناهمواری های جزیی مقاطع زیر کار تا ضخامت 5 میلیمتر استفاده نمود البته زمان کافی برای خشک شدن لازم می باشد.به هر 25 کیلوگرم باید 6 لیتر آب اضافه شود.اختلاط پودر با اب باید با همزن برقی صورت پذیرد.عمل اختلاط را تا حصول مخلوط خمیری یکنواخت و همگن ادامه دهید.خمیر چسب کاشی آماده شده را به مدت 5 دقیقه به حال خود بگذارید.مجددا به مدت کوتاهی عمل اختلاط را تکرار نمایید و سپس به واسطه کاردک شیاردار چسب حاصله را روی سطح کشیده و کاشی را روی آن با فشار قرار دهید.برای چسبندگی بهتر،کاشی را در حین فشردن به ارامی در جای خود حرکت دهید.بسته به نوع سطح زیر کار،میزان ناهمواری،تخلخل سطوح و همچنین شیارهای پشت کاشی، حدود 2.5 تا 4 کیلوگرم از این ماده برای پوشش 1 متر مربع مورد نیاز می باشد

 

 

شرایط و محدودیت های مصرف :

دمای محیط و زیر کار باید در محدود 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. از اضافه کردن هرگونه افزودنی به آن باید خود داری نمود. در انبار از قرار دادن بیش از ده کیسه بر روی هم خودداری گردد.

 

 

بسته بندی :  این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی تولید و ارائه می گردد.

 

پاکسازی ابزار :  لوزام و ابزار را باید بلافاصله پس از مصرف با آب تمیز نمود.

 

انبارداری : در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

نکات ایمنی : همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در

ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تاییدیه کیفیت : تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

تاریخ: 1396/11/15
بازدید: 62

پودر بندکشی آنتی باکتریال کاشی، سرامیک و سنگ TILEBOND WB

TILEBOND WB

پودر بندکشی آنتی باکتریال کاشی ، سنگ و سرامیک

 

TILEBOND WB  پودر بندکشی  با کارایی بسیار زیاد بوده، که به واسطه وجود پلیمرهای پیشرفته و ضد آب در ساختار خود از چسبندگی بسیار زیادی به مقاطع مورد مصرف برخوردار می باشد. این ماده علاوه بر تامین زیبایی، پس از سخت شدن تمامی بندها را ضدآب و نفوذ ناپذیر می نماید.

 

 

موارد مصرف  و کاربرد :

 

·         حمام و سرویس های بهداشتی

·         آشپزخانه و بالکن ها

·         فروشگاه های و مراکز خرید

·         پر کردن محل بولت ها

·         پر کردن ترک ها و درزها

·         ماهیچه کشی

·         استخر های شنا و آب نما ها

·         بندکشی سنگ های نما و موزائیک و سرامیک کف در سالن ها

 

مزایا و مشخصات :

 • چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح
 • ضد آب
 • مقاوم در برابر تنش های کششی و فشاری
 • استحکام فرسایشی زیاد
 • مقاوم در برابر عوامل محیطی
 • رفع نشت و نمزدگی بند ها

 

 

 • بدون انقباض
 • رنگ پذیری و قابل عرضه در رنگ های مختلف
 • سهولت و سرعت اجرا

 

 

 

مشخصات فنی :

 

·         مشخصات ظاهری/ رنگ : پودر سفید یا رنگی

·         پایه شیمیایی : ملات پایه سیانی اصلاح شده با پلیمر  

·         چگالی ملات تازه : 1.15 کیلوگرم در لیتر (در دمای 20 درجه سانتیگراد )

·         اندازه بزرگترین دانه : حداکثر 0.2 میلیمتر

·         زمان خشک شدن : 24 ساعت

·         ضخامت اجرا : 0 تا 8 میلیمتر برای بندکشی

·         دمای اجرا : بین 5 تا 35 درجه سانتیگراد

·         مقاومت فشاری : بیشتر از 15 نیوتن بر میلیمترمربع

·         جذب آب : بعد از 240 دقیقه کمتر از10 گرم

·         مقاومت چسبندگی : بیش از 3.5 نیوتن بر میلیمترمربع

 

 

مقدار مصرف :

ابعاد کاشی ، سرامیک و سنگ

مقادر مصرفی برای عرض 2 میلیمتر- گرم

مقادر مصرفی برای عرض 5 میلیمتر- گرم

مقادر مصرفی برای عرض 8 میلیمتر- گرم

15*15

225

525

2850

20*20

200

475

2725

30*30

150

350

2550

 

 

 

 

روش مصرف :

سطح زیر کار باید تمیز،محکم و عاری از هر گونه چربی،گرد و غبار،رنگ،روغن و ذرات سست باشد.به هر 5 کیلوگرم باید حدود 1.5 لیتر آب اضافه شود.اختلاط پودر با آب باید با استفاده از هم زن برقی صورت پذیرد و عمل اختلاط تا حصول خمیری یکنواخت و همگن ادامه پیدا کند.خمیر اماده را به مدت 1 دقیقه به حال خود بگذارید.مجددا عمل اختلاط را تکرار نمایید و سپس به وسیله کاردک لاستیکی عملیات بند کشی را انجام دهید.پس از اتمام بند کشی سطح اجرا شده را تا 24 ساعت مرطوب نگه دارید.

 

شرایط و محدودیت های مصرف :

دمای محیط و زیر کار باید در محدود 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. از اضافه کردن هرگونه افزودنی به آن باید خود داری نمود. در انبار از قرار دادن بیش از ده کیسه بر روی هم خودداری گردد.

 

 

بسته بندی :  این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی تولید و ارائه می گردد.

 

پاکسازی ابزار :  لوزام و ابزار را باید بلافاصله پس از مصرف با آب تمیز نمود.

 

انبارداری : در محیط سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب و دمای زیاد نگهداری شود. عدم توجه به روش انبارداری صحیح باعث آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می گردد .

 

نکات ایمنی : همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد ( این دستورالعمل در مورد بخار آن تا زمان خشک شدن نیز جاری می باشد ). در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در

ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تاییدیه کیفیت : تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

تاریخ: 1396/11/15
بازدید: 63

توری و مش فایبرگلاس مقاوم کننده پوشش های آب بند

مش فایبر گلاس جهت استفاده در فلورینگ ها و پوشش های آب بند

 

Fiber Glass Mesh  توری الیاف شیشه ای بافته شده از الیاف شیشه می باشد.این توری ها کامپوزیتی است از الیاف شیشه همراه با مواد پلیمری که از الیاف شیشه به عنوان تقویت کننده و از مواد پلیمر به عنوان زمینه استفاده می شود.

 

کاربرد های توری الیاف شیشه ای :

·         مقاوم سازی مصالح ساختمانی .

·         تقویت نماهای سنگ مرمر .

·         تعمیر سطحی بتن و شکافها .

·         تقویت و تثبیت مواد عایق و قیر .

·         جهت تقویت اتصالات و محل تلاقی دیوارها .

·         زیر سازی برای نصب سنگ ، کاشی و سرامیک .

·         تقویت بافت طبیعی سنگ در صنایع سنگ بری .

·         بالا بردن مقاومت کششی و استحکام مصالح ساختمانی .

·         جهت استفاده در زیر سقف سوله ها به جای توری فلزی .

·         ایجاد بافت یکپارچه در دیوارها و کف برای جلوگیری از ترک .

·         تقویت سقف و دیوار های گچی و سیمانی و بتی پیش ساخته .

·         سازگاری با رزین های مختلف برای تقویت کف و سطوح ساختمانی .

·         قابل استفاده بر روی کلیه سطوح قبل از عملیات بتن کاری و گچ کاری .

·         جهت تعمیر ترکها وسایر ضایعات در انواع سطوح و پیشگیری از بوجود آمدن مجدد آنها .

·         جهت جلوگیری از بوجود آمدن ترکهای افقی در دیوارها ، و در محلهایی که به دلیل وجود پنجره ها دیوار ها به قسمت های مختلف و باریک تقسیم می شود .

·         امکان پذیر نمودن استفاده از لایه های نازکتر ملات و پلاستر در دیوار و کف و ایجاد پیوستگی بهتر آنها .

·         ضد زلزله نمودن سازه ها با مصالح غیر یکپارچه و تولید بتن ضد زلزلهو یا بتن مقاوم در برابر زلزله

 

مزایای توریهای الیاف شیشه ای نسبت به توریهای فلزی :

 

توری های فایبر گلاس دارای مقاومت کششی بسیار بالا ، انعطاف فوق العاده و شکل پذیری آسان ، سطح یکنواخت و یکپارچه ، قدرت نگهداری انواع ملاتها ، قیمت رقابتی ، عدم زنگ زدگی ، وزن بسیار کم ، کاهش مصرف مصالح ، افزایش مقاومت ، تنوع کاربرد مصالح ، تنوع رنگ ، سازگاری با انواع افزودنیها ،کارکرد و حمل آسان می باشد.

 

ویژگی های الیاف شیشه بکار گرفته شده در تولید Fiber Glass Mesh :

 

مقاومت شیمیایی – الیاف شیشه در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مانند اسیدها مقاوم بوده و از بین نمیرود ، همچنین قارچها ، باکتریها، و جانوران موذی نمیتوانند بر آن تأثیر بگذارند .

• مقاومت در برابر رطوبت – الیاف شیشه رطوبت را جذب نمیکند ، بنابراین نه متورم میشود و نه کش می آید. این الیاف در محیط های مرطوب نیروی مکانیکی خود را حفظ می کنند .

• خواص الکتریکی – الیاف شیشه عایق الکتریسیته هستند .

• الیاف شیشه استحکام کششی بالایی دارند و الاستیسیته کاملی نیز دارند یعنی ازدیاد طول آنها متناسب با نیروی اعمال شده می باشد و با برداشتن نیرو به حالت اولیه خود بازمیگردند.

• الیاف شیشه مقاومت حرارتی خوبی دارند.بدلیل طبیعت غیر آلی خود قابل احتراق نبوده و انبساط حرارتی پایین و هدایت حرارتی بالایی دارند .

تاریخ: 1394/07/09
بازدید: 1786

ملات و کاشی ضد اسید

ملات و کاشی ضد اسید وِزه استفاده در محیط های اسیدی صنعتی

 

 

ملات ضد اسید

محصولی بر پایه رزین اپوکسی پلی آمین وساختار آن بدون حلال (solvent free)می باشد که اختصاصاً برای سطوح درتماس با اسیدهای آلی طراحی وفرموله گردیده است .

ویژگی ها

چسبندگی بسیار عالی به سطح زیر کار

مقاومت حرارتی بالا

مقاومت مطلوب در برابر انواع اسیدهای آلی

مقاومت مطلوب در برابر انواع اسیدهای غیر صنعتی وصنعتی با خلوص متوسط

امکان ارائه در رنگ های کرم ، شیری ، سفید ، کاراملی و….

موارد استفاده

مخازن بهداشتی

سالن تولید کارخانه های مواد لبنی

سالن تولید کارخانه های فرآورده های داروئی

سالن تولید کارخانه های فرآورده های غذائی

امکان انجام عملیات بندکشی

امکان بهره وری به عنوان پوشش نهایی بامقاومت فرسایشی بالا

 

 

 

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران یکی از بزرگترین شرکت های پیش رو در عرصه تولید و ارائه انواع افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان  به خصوص فوق روان کننده های پلی کربوکسیلاتی و  انواع ژل میکروسیلیس در کشور می باشد. شرکت کلینیک بتن ایران همواره یکی از شرکت های تاثیر گذار در عرصه تولید جدید ترین محصولات کاربردی  در صنعت بتن به شمار آمده و می آید. شرکت کلینیک بتن ایران که دپارتمان مرکزی آن در کشور  ایران می باشد در استان های  مختلف نمایندگی عرضه محصولات دارد. این شرکت طیف زیادی از محصولات شیمیایی ساختمان را در سبد تولیدی خود منطبق با آخرین استاندارد های جهانی دارد . از همین رو شرکت کلینیک بتن ایران همواره جایگاهی رفیع و شاخص در بزرگترین پروژه های کشور داشته و همواره یکی از گزینه های مطرح در نگاه متخصصین  و  شرکت ها و  پروژه های بزرگ به شمار می آید.

 

شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  ارائه کننده محصولات برند کلینیک بتن ایران در ایران می باشد. شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران با بیش از ده سال حضور در عرصه پروژه های عمرانی و صنعت بتن کشور جایگاهی ممتاز در پروزه های بزرگ ایران اسلامی داشته و دارد. اعتقاد به ارائه محصولاتی با کیفیت و براساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا همواره سرلوحه مدیران و کارشناسان این مجموعه می باشد. از این رو شرکت کلینیک بتن ایران  همواره شرکتی خوشنام در این عرصه در بین متخصصین به شمار می آید.

 

افزودنی ها ی بتن و محصولات شرکت کلینیک بتن ایران به شرح ذیل می باشد :

افزودنی های  بتن  شرکت کلینیک بتن ایران: انواع افزودنی های بتن ، فوق روان کننده های نفتالینی و پلی کربوکسیلاتی بتن ، روان کننده های بتن ، زودگیر کننده های بتن ، دیرگیر کننده های بتن ، منبسط کننده های بتن ، افزودنی های آب بندی کننده بتن ، هوازا یا حباب زا های بتن ، روان کننده های پمپاژ بتن،ژل میکروسیلیس .

انواع ملات ها و گروت های شرکت کلینیک بتن ایران : انواع گروت های پایه سیمانی ، گروت G2 ، گروت اپوکسی ، گروت سه جزئی و دو جزئی ، گروت G3

انواع ملات های ترمیم کننده بتن شرکت  کلینیک بتن ایران : انواع ملات های ترمیم کننده بتن بدون انقباض ، ملات های ترمیم کننده بتن ریز دانه و درشت دانه، رزین تزریق اپوکسی ویژه ترمیم بتن

انواع پوشش های محافتظی و مواد آب بندی و واترپروف شرکت  کلینیک بتن ایران :  انواع مواد آب بند پلیمری ، آنی گیر بتن ، نفوذگر بتن ، پوشش آب بند نانو ، پوشش محافظتی و آب بند اپوکسی بتن ، انواع رزین تزریقی پلی یورتان تک جزئی و دو جزئی، پرایمر قیری.

انواع چسب های بتن و آرماتور شرکت کلینیک بتن ایرانچسب بتن آب بند ، چسب اپوکسی بتن ، چسب اتصال بتن قدیم به جدید، چسب بتن ترمیم بتن ، چسب کاشت آرماتور ، میلگرد و بولت اپوکسی ، چسب کاشت آرماتور و میلگرد دو جزئی و سه جزئی .

انواع درزبند و ماستیک های شرکت کلینیک بتن ایران : انواع ماستیک های پایه قیری سرد اجرا و گرم اجرا ، ماستیک پلی یورتان ، ماستیک مقاوم در برابر مواد نفتی.

انواع واتراستاپ های بتن شرکت کلینیک بتن ایران: انواع واتراستاپ های تخت و حفره دار ، واتراستاپ های PVC و واتراستاپ های منبسط شونده بنتونیتی ، واتراستاپ های دیواری و کف خواب .واتراستاپ بتن با عرض های مختلف و ضخامت های مختلف .

انواع کف پوش های اپوکسی و پلی یورتان شرکت کلینیک بتن ایرانانواع کف پوش های آنتی استاتیک اپوکسی ، کف پوش اپوکسی ، کف پوش پلی یورتان ، پرایمر ، ماستیک اپوکسی

انواع رنگ های نمای شرکت کلینیک بتن ایران: انواع رنگ های ساختمانی و بتن بر پایه اکرلیک و پلی یورتان

انواع کیورینگ و مواد عمل آوری شرکت کلینیک بتن ایران : انواع مواد عمل آوری و کیورینگ بتن

 

تاریخ:
بازدید: 1816

الیاف پلی پروپیلن بتن ( الیاف PP )

 الیاف پلی پروپیلن بتن ( الیاف PP )

الیاف مصنوعی پلی پروپیلن یا شیشه با خاصیت افزایش مقاومت کششی و خمشی بتن

 

 

شرح محصول: این نوع الیاف به عنوان افزودنی جهت تقویت و مسلح کردن بتن و مخلوط های سیمانی و گچی می باشد. مصرف این نوع الیاف باعث افزایش مقاومت خمشی ، کششی ، برشی و سایشی می شود. الیاف پلی پروپیلن هنگام مخلوط شدن با بتن باعث ته نشین شدن و افزایش وزن بتن نمی شود و محیط قلیایی بتن را از بین می برد  این نوع الیاف با دو برش 12 و 18 میلیمتر جهت مصارف بتن و با برش طولی  6  میلیمتر  جهت ملات های گچی و نازک تولید می شود .

 

موارد کاربرد و مصرف :

·          کاهش ترک خوردگی و جلوگیری از ترکهای مویی

·         افزایش مقاومت در برابر ضربه

·         مقاومت در برابر سایش

·         استفاده در بلوکهای سیمانی  ، لوله های سیمانی  ، ایرانیت

·         سقف های کامپوزیت ، ستون و دیوار

·         قطعات بتنی پیش ساخته

·         کاهش نفوذپذیری در برابر آب و مواد خوردگی

·         ملات های نازک سیمانی

·         کف پیاده روها و خیابانها ، کف سوله هاصنعتی و مخازن ، تونل ها و پل ها ، کانل آب و شبکه های فاضلابی

·         بتن کف سازی سوله ها و انبارها

 

الیاف پلی پروپیلن را می توان در هر زمان به بتن اضافه کرد. معمولا ً الیاف را در ابتدا با سنگدانه ها مخلوط کرده و سپس آب به آن اضافه نمایید. می توان الیاف را با آب طرح اختلاط مخلوط کرده و سپس این آب را به ملات خشک اضافه نمایید که در این صورت می بایست برای رسیدن به مخلوطی یکنواخت و همگن 3 تا 4 دقیقه همزدن را ادامه داد. د صورت استفاده از بتن آماده می توان الیاف را به تدریج در داخل میکسر ریخته و همزدن در دور تند بایدبه قدری ادامه داشته باشد که از پخش کامل الیاف در داخل بتن مطمئن شوید.

 

مشخصات فنی

 مشخصات

مقدار

واحد

نوع جنس

PP   100%

 

رنگ ظاهری

سفید

 

وزن مخصوص

0/91

(g/cm3)

قطر

23   ,   35

(میکرون)

مقاومت کششی

400

MPa

محدوده ذوب

165

درجه(0c )

مقاومت در برابر اسیدها و قلیاها

بالا

 

مقاومت در برابر نمک

بالا

 

مقدار فینیش

1 – 6/0

درصد

ظرافیت

9 ,  5  ,  3

دنیر

طول برش

  6    ,   12   ,   18

میلی متر

استحکام

3 – 5/2

گرم بر دنیر

درصد ازدیاد طول

80

درصد

غوطه وری در آب

5 – 3

ثانیه

نوع تکسچره

صفر

تعداد در دسی متر

 

 

مشخصات فیزیکی :

 • حالت فیزیکی : الیاف پلی پروپیلن ( PP)
 • رنگ: سفید
 • ابعاد: در سایز های 3 ، 6 ، 12 ، 19 میلیمتری

 

 

شرایط و مدت نگهداری: در بسته بندی اولیه و در بسته به دور از رطوبت و عوامل جوی در شرایط انبارداری مناسب به مدت 5 سال

 

بسته بندی: در کیسه های 25 کیلوگرمی

 

احتیاط و  ایمنی : همانند سایر مواد شیمیایی ، هنگام نگهداری و کار با این چسب دقت نموده تا از تماس با دهان ، چشم ها و مواد غذایی پرهیز گردد و در صورت تماس احتمالی بلافاصله موضع را با آب فراوان شستشو دهید.

 

تاییدیه کیفیت : تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن  ایران عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد .

 

 

الیاف بتن

استفاده از الیاف بتن در ساخت بتن الیافی و محرز شدن افزایش مقاومت های برشی و خمشی و کششی توسط الیاف بتن و استفاده از الیاف فلزی بتن در ساختارهای مختلف بتنی و مباحث مقاوم سازی بتن می توان انتظار داشت بازار مصرف الیاف فلزی بتن در آینده نه چندان دور بسیار گسترده و حائز اهمیت ویژه ای باشد. الیاف بتن با ساختارهاو شکل های مختلف بر حسب مورد و نیاز مصرف کننده به چندین گونه و دسته مختلف قابل ارائه می باشند که در این بین الیاف فلزی بتن که در دو رده شکل الیاف فلزی بتن سینوسی و الیاف فلزی بتن قلاب دار قابل ارائه می باشند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. الیاف پلیمری بتن و الیاف شیشه بتن نیز در ساختار بتن الیافی جهت ساخت سازه های بتنی مقاوم و مقاوم سازی بتن قابل استفاده می باشند.الیاف بتن علاوه بر افزایش مقاومت ویژه دربتن ها و حاصل نمودن اطمینان از مقاوم سازی بتن در انواع سازه های بتنی می تانند تاحدود زیادی از هزینه های جاری و سنتی کاسته و سرعت کار را با الیاف بتن می تواند بالا ببرد. بتن الیافی و بتن های مقاوم شده توسط الیاف بتن خصوصا الیاف فولادی بتن در مقاوم سازی بتن و سازه های بتنی نظیر پایگاه های نظامی و سنگرهای ضد ادوات نظامی و بتن های مقاوم در برابر بمب و راکت کاربرد گسترده ای دارد.استفاده از الیاف فولادی بتن در حوزه نظامی و استراتژیکی و اربرد گسترده آن در صنایع نظامی سالیان درازی است که در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرارگرفته است. بتن الیافی تقویت شده با الیاف فولادی بتن و الیاف پلیمری بتن می تواند علاوه بر استحکام بخشی فوق العاده به بتن و افزایش ضریب انعطاف پذیری آن عمر سازه بتنی را بسیار افزایش داده و از حیث عدم اکسیداسیون شدن آزماتورها در بتن اطمینان حاصل نمود. با توجه به توجیه اقتصادی کاسته شدن آرماتورحرارتی در بتن و جایگزین کردن الیاف بتن در بتن الیافی می توان سازه بتنی بسیار مقاوم و کم وزن تهیه نمود که در نهایت به افزایش ضریب اطمینان از سازه بتنی و مقاوم سازی بتن منجر خواهدگردید. در کف سازی های بتنی و کفپوش اپوکسی و کف پوش پلی اورتان می توان از الیاف بتن جهت بالابردن مقاومت بتن و جلوگیری از ایجاد ترکهای احتمالی سطح استفاده نمود. با عنایت به بتن ریزی یک تکه در کفپوش اپوکسی و ساخت کف بتنی ویژه اجرای اپوکسی و نیاز به سطح یکدست و بدون درز و ترک می توان از الیاف شیشه بتن در بتن استفاده نمود. الیاف بتن اختلاط شده با بتن علاوه بر ایجاد سطح بسیار مقاوم در مقابل ضربه و سایش می تواند بهترین سطح را جهت اجرای کفپوش اپوکسی ایجاد نماید. کفپوش اپوکسی و استفاده از الیاف بتن در ملات بتن می تواند اطمینان لازم از عدم ایجاد ترک و درز روی سطح نهایی را بوجود آورد. الیاف بتن و استفاده از الیاف فولادی در مقاوم سازی بتن جایگاه قابل اعتمادی در بین سازندگان سازه های بتنی بوجود آورده است. بتن الیافی و بتن های مقاوم در برابر فشارهای مکانیکی بسیار عظیم در میتوان در اکثر سازه های وزین بتنی جایگزین نمود و علاوه بر تسریع زمان بتن ریزی و زمان بندی مناسب پروژه ضخامت اجرایی و کیفیت بسیار مطلوبی را به کارفرمای پروژه قابل ارائه خواهد بود.مزایایی استفاده از بتن الیافی را به چندین گروه می توان تقسیم نمود:

افزایش مقاومت کششی و خمشی و برشی بتن به سبب استفاده از الیاف بتن در بتن الیافی

حذف میلگرد و آرماتور حرارتی در بتن و جایگزین نمودن الیاف بتن مناسب به عنوان مثال الیاف فولادی بتن یا الیاف پلیمری بتن و الیاف شیشه بتن

سرعت بخشیدن به زمان پروژه و تایمینگ پروژه به سبب حذف آرماتور حرارتی و جایگزینی الیاف فلزی بتن و ساخت بتن الیافی.

کاستن هزینه های جاری پروژه به سبب حذف نیروی کار جهت آرماتور بندی و کاستن هزینه های خرید آرماتور و الیاف فولادی بتن

کم خطر شدن کارگاه و محل پروژه مقاوم سازی بتن با توجه به استفاده از الیاف بتن که شدیدا در مقابل میلگرد  آرماتورحرارتی ایمنی بیشتری دارند.

عدم نیاز به تخصص خاص هنگام کار با بتن الیافی به سبب بسته بندی شخص و میزان مصرف کاملا شفاف به ازای هر مترمربع حجم بتن ریزی و مقاوم سازی بتن

فراگیربودن نیرو دربتن الیافی به سبب پخش شدن یکسان الیاف فلزی بتن در کل ملات بتن الیافی

عدم انجام عمل اکسیداسیون در الیاف بتن به سبب روکش ضد زنگ روی الیاف بتن در بتن الیافی و عمر بسیار طولانی تر در مقابل آرماتور حرارتی

عدم جدا شدن الیاف فلزی بتن از شیراب بتن و ملات بتن با توجه به جلوگیری از اکسیداسیون در بتن ( با توجه به عمل اکسیداسیون فیلم بسیارغیرقابل اعتمادی را بوجود می آورد که سریعا آرماتور از بتن جدا می شود ولی در بتن الیافی والیاف بتن این مورد وجود ندارد)

توزین یکپارچه الیاف بتن در سازه بتنی و تحمل فشارهای مقطعی و سراسری در کل بتن الیافی با توجه به پخش شدن کاتوره ای در بتن الیافی

بالابردن عمربتن و جلوگیری از خستگی بتن و ایجاد مقاومت های ویژه بسیار بالا

افزایش ضریب مقاومت بتن در مباححث مقاوم سازی بتن در سیکل های متناوب برودتی و حرارتی

جلوگیری از حمله سولفات ها و مواد مخرب بتن و برطرف شدن نگرانی از مقاوم سازی بتن

بتن الیافی مسلح شده با الیاف فولادی بتن و الیاف فلزی بتن کاربردهای ویژه ای در صنایع نظامی-صنایع هوایی و فرودگاهی-صنایع راه و ساختمان-مباحث مقاوم سازی بتن-راه سازی-سد سازی-مقام سازی پایه پل ها و اسکله ها-کانال های انتقال آب و گاز و ابنیه مخابرات –ساختمان های ضد زلزله و مقاوم سازی سازه های بتنی حساس-آزمایشگاههای مختلف- کف سازی بتنی-کفپوش اپوکسی-کفپوش پلی اورتان-کف سازی صنعتی و زیرسازی های مختلف بتنی دارد. آزمایش های مختلف بیانگر این موضوع می باشد که مقاوم سازی بتن توسط الیاف فلزی بتن می تواند تا مقدار بسیار زیادی از صدمات و خطرات ناشی از زلزله جلوگیری نماید. این مهم می تواند گام بسیار بزرگی در استفاده از بتن الیافی مسلح شده با الیاف فلزی بتن و الیاف شیشه بتن تلقی گردد. با توجه به گستردگی بسیار بالای الیاف بتن و اختلاط بتن الیافی توسط الیاف فلزی بتن قبل از مصرف هر کدام از گروه های الیاف بتن نمونه آن را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار داده تا نتیجه لازم از مقاوم بتن الیافی کاملا محرز گردد.

 

 

 

 

 

 

آشنایی با بتن الیافی

ساخت بتن الیافی به عنوان یکی از انواع کامپوزیت های جدید و فن آوری به روز جایگاه ویژه ای در صنایع ساختمان سازی و مقاوم سازی بتن دارد. بتن الیافی که مخلوطی از الیاف بتن و سایر افزودنی های بتن می باشد که نهایتا منجر به مقاوم سازی بتن و بهبود عملکرد در بتن می شود. الیاف بتن در نهایت باعث بهبود رفتارهای بتن و رسیدن بتن الیافی به محدوده مورد نیاز مقاومت می گردند. بتن الیافی و کاربرد آن در سبک سازی سازه ها و مقاوم سازی سازه های بتنی افق های روشنی را پیش روی مهندرسین عمران قرار داده است. بتن الیافی با توزیع تصادفی و کاتوره ای الیاف بتن در بتن بعنوان کانال جدیدی علاوه بر کانال های قدیمی بتن مورد استفاده قرارمیگیرد دربتن الیافی مقاومت کششی و مقاومت برشی نسبت به بتن معمولی بسیار بالاتر بوده و ضخامت نهایی بتن الیافی مزید بر مقابل انواع بارهای استاتیک و دینامیکی موجب ضریب اطمینان بیشتری در مرحله اجرا یاجا می نماید. بتن الیافی در مقابل انواع بارهای دینامیکی مانند زمین لرزه ها و رانش های سطحی و ضربه به دلیل ویژگی جذب انرژی توسط الیاف بتن عملکرد مورد قبولی از خود نشان داده و در مقابل بتن های معمولی جایگاه ویژه ای در ساخت سازه ها ومقاوم سازی بتن در سازه های در معرض فشارهای دینامیکی دارد. یکی از بارزترین تفاوت های استفاده از الیاف بتن در بتن الیافی واستفاده از میلگرد در بتن معمولی توزیع بار وارد بر بتن توسط الیاف بتن و میلگرد می باشد. با توجه به اینکه میلگرد انحصارا مساحت کوچکی از مقطع بتن را تشکیل می دهد می توان دریافت که مقطع بتن مسلح بامیلگرد یک مقطع ایزوتوپ و هموژن نمی باشد. این خصیصه در بتن الیافی مسلح شده با الیاف بتن کاملا متفاوت می باشد بصورتی کهالیاف بتن در بتن الیافی بصورت کاتوره ای و تصادفی در تمام بتن الیافی پخش شده و می توانند سطح بسیار بیشتری را در تماس با بتن داشته باشند. الیاف بتن طبق طرح اختلاط بتن الیافی قابل استفاده در انواع بتن ها می باشند و از انواع الیاف بتن می توان به الیاف فلزی بتن – الیاف فولادی بتن – الیاف شیشه بتن – الیاف کربن بتن اشاره نمود.

از بارزترین و برترین مزیت های فنی بتن الیافی مسلح شده به انواع الیاف بتن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ایجاد مقاومت بسیار بالا درمقابل ورقه شدن بتن و سایش های متوالی و هوازدگی بتن بعلت استفاده از انواع الیاف بتن

بروز مقاومت بالا در مقابل تنش های خستگی بتن توسط مسلح شدن با انواع الیاف بتن

مقاومت ویژه در مقابل تماس ضربه های وارد شده به بتن الیافی مسلح شده با انواع بتن

ظرفیت بالای کرنش و مقاومت کششی بسیار بالا

امکان اربری بسیار بالا حتی پس از ترک خوردگی بتن توسط کنترل بوسیله انواع الیاف بتن

مقاومت بالای کششی و خمشی وبرشی در بتن الیافی

استفاده از انواع الیاف بتن در بتن الیافی باعث می شود که گسستگی ناگهنای در بتن رخ نداده و خواص ضربه پذیری بتن کاملا حفظ شود. از آنجا که انواع الیفا بتن بصورت کاملا تصادفی و همه جانبه در بتن الیافی پخش می شود در صورت تشکیل یک ترک در بتن الیافی انوعالیاف بتن در پیش روی ترک اتصالات منحصر به فردی را به وجود می آورند که عملا منجر به ادامه ترک خوردگی بتن نخواهند شد. کیفیت بتن الیافی و اجرای آن به چندین آیتم مهم بستگی دارد. طرح اختلاط بتن الیافی یکی از آنهاست. در صورتی که طرح اختلاط بتن الیافی درست نبوده و نتایج آن در آزمایشگاه بتن مورد تائید فنی قرار نگیرد بتن الیافی عملا نقش مهمی در مقاوم سازی سازه بتنی نخواهد داشت. مختصات هندسی الیاف بتن نیز در بتن الیافی نقش مهمی دارند. باید توجه نمود از انواع الیاف بتن در چندین نمونه آزمایشگاهی استفاده شود تا یکی از انواع الیاف بتن جهت استفاده در بتن الیافی مورد استفاده قطعی قرارگیرد. نسبت طول به قطر الیاف بتن در مرحله بعدی کیفیت گذاری بتن الیافی قراردارد که در نتایج طرح اختلاط بتن الیافی کاملا قابل تامل می باشد.و قبل از اجرای هر نوع بتن الیافی حتما از انواع الیاف بتن در آزمایشگاه کارگاه استفاده نمائید.

 

 

 

 

 

 

بتن الیافی چیست

بتن الیافی چیست ؟ بتن الیافی در واقع یکی از انواع کامپوزیت ها می باشد که با استفاده از انواع الیاف بتن که نقش تقویت کننده در بتن را دارند و طبق طرح اختلاط بتن الیافی مورد مصرف قرار میگیرند دربرابر مقاومت های کششی و برشی و سایش و فرسایشی افزایش مقاومت یافته وموردمصرف قرارمیگیرد. ترکیب کامپوزیتی بتن الیافی مقاومت بسیاربالا و یکپارچگی و همبستگی مناسبی دارد و به بتن الیافی این امکان را می دهد که به عنوان متریال شکل پذیر جهت استفاده در سطوحی که مقاومت بالایی نیاز داشته و انحنای زیادی دارند مورد مصرف واقع شود. قابلیت جذب انرژی های مختلف توسط بتن الیافی که به موجب استفاده از انواع الیاف بتن مورد اختلاط طبق طرح اختلاط بتن الیافی ارائه می شود به بتن الیافی این امکان را می دهد که تحت تاثیر بارهای ضربه ای و مقطعی به آسانی ازهم گسسته نشده و بتواند مقاومت خوبی را به معرض نمایش قراردهد. با نگاه علمی و فناوری جدید به بحث بتن الیافی می توان دریافت که بتن الیافی با طرح اختللاط بتن الیافی که توسط آزمایشگاه بتن توسط انواع الیاف بتن تهیه می وشد نمونه پیشرفته ملاتهای مسلح با انواع الیاف سنتی همانند کاهگل و ساروج های مسلح شده با الیاف طبیعی می باشد. اکنون اب پیشرفت علم و جایگزین نمودن انواع الیاف بتن همانندالیاف فولادی بتن -الیاف بتن کربنی- الیاف شیشه بتن -الیاف پلیمری بتن-الیاف پلی پروپیلن بتن و استفاده از طرح اختلاط بتن الیافی می توان انواع بتن های کامپوزیتی جهت استفاده رد کاربردهای متوع صنعتی تولید نمود . بتن الیافی بهره مد از انواع الیاف بتن خواص و ویژگی های مختلفی همچون شکل پذیری بالا ، مقاومت بسیار ویژه در مقابل انواع فشارهای وارده بر بتن الیافی -قابلیت جذب انرژی و استقامت در برابر ترک خوردن بتن الیافی را داراست و متناسب با نحوه طرح اختلاط بتن الیافی و استفاده از انواع الیاف بتن می توان برای آن موارد کاربرد فراوانی تعریف نمود.

یکی از گسترده ترین موارد مصرف الیاف بتن ساخت کف سالن های صنعتی می باشد که با استفاده از بتن الیافی با طرح اختلاط بتن الیافیمناسب کف سالن های صنعتی، جایگزین بتن مسلح متداول گردد. با توجه به جذب بالای انرژی توسط بتن الیافی که به انواع الیاف بتنمنجرگردیده است یکی از بهترین مصالح ساختمانی جهت استفاده در صنایع نظامی برای ساخت بناهای مقاوم در برابر ضربه و سازه های پناهگاه و زاغه و انبارهای نگهداری مواد منفجره و آشیانه های هواپیما می باشد. بنای مسلح شده توسط بتن الیافی و انواع الیاف بتن قابلیت بسیار بالایی در جذب انرژی و ضربه دارد و به همین علت استفاده از انواع الیاف فولادی در طرح اختلاط بتن الیافی و ساخت بتن الیافی جهت ساخت باند فرودگاه ها و سالن های تولید و تعمیر تجهیزات نظامی بهترین گزینه می باشد. استفاده از بتن الیافی در ساخت قطعات پیش ساخته بتنی و سازه های راه سازی علاوه بر اقتصادی بودن روند پروژه می تواند بر برنامه ریزی مانی پروژه تاثیر گذاری مستقیم داشته باشد. جهت رسیدن به نتایج مطلوب استفاده از انواع الیاف بتن در طرح اختلاط بتن الیافی و ساخت کامپوزیت های بتن الیافی حتما قبل از اجرای بتن ریزی نهایی، در آزمایشگاه همان پروژه مطالعات لازم باید در خصوص استفاده مناسب از الیاف بتن جهت ساخت همان سازه مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.

 

 

طرح اختلاط بتن الیافی

الیاف بتن با توجه به نحوه استفاده و طرح اختلاط بتن الیافی و میزان درخواست شده تحمل فشارهای خمشی و برشی و کششی به چندین گروه تقسیم بندی می شوند. الیاف فلزی بتن -الیاف بتن پلیمری -الیاف بتن استیل – الیاف شیشه بتن که هرکدام از گروه الیاف بتن مورد اشاره، خود به چندین زیرشاخه تقسیم بندی می شوند. الیاف فلزی بتن به دو زیرشاخه الیاف فلزی بتن طرح سینوسی و الیاف فلزی بتن طرح هوکدار تقسیم بندی می شوند که در اندازه های طولی و قطر مختلف قابل تولید وارائه می باشند. الیاف فلزی بتن جایگاه ویژه ای در نزد صاحبان صنایع بتن داشته و به سبب افزایش قابل ملاحظه در مقاومت های مکانیکی و تحمل بارهای بسیار بالا از اهیمت ویژه ای برخوردار می باشد. عدم ایجاد پدیده اکسیداسیون در هنگام استفاده از الیاف فلزی بتن و استفاده از تکنولوژی نانو د ساخت الیاف فلزی بتن باعث اسکوپ مولکولی بسیار بالا با مولکولهای دانه بندی بتن گردیده و همبستگی و پیوستگی بسیاربالایی بین الیاف فلزی بتن و ملات بتن بوجود می آورند. پراکندگی الیاف فلزی بتن در کل بافت بتنی باعث می شود سازه بتنی دره مه جهات و با میزان گسستگی یکسان در کل سازه بتنی بتواند مقاومت سازه را تامین نماید. الیاف فولادی بتن در بتن الیافی طی فرایند و طرح اختلاط بتن الیافی مسلح شده با الیاف فولادی بتن در کارگاه محل پروژه قابل اجرا می باشد. طرح اختلاط بتن الیافی بدون توجه به انواع الیاف بتن و ساختار آن باید با نظر کارفرما و تحت نظارت کارگاه محل پروژه مورد اجرا قرار گیرد. میزان فشار وارد شده به بتن تمام شده و درخواست میزان فشار وارد بر بتن و میزان خشم و برش در بتن الیافی نمایانگر میزان استفاده از انواع الیاف بتن در ساخت بتن الیافی می باشد. الیاف فولادی بتن در حالت نرمال با بتن الیافی عیار 350 باید به میزان حدود 8 تا 12 کیلوگرم طبق طرح اختلاط بتن الیافی تائید شده در آزمایشگاه بتن مورد استفاده قرار میگیرد. میزان استفاده از الیاف فولادی بتن در طرح اختلاط بتن الیافی با شکل و اندازه و قطر الیاف فولادی بتن رابطه مستقیم دارد. لازم به ذکر است باید در مبحث طرح اختلاط بتن الیافی دقت نمود الزاما میزان مصرف بالای الیاف فولادی بتن در بتن الیاف هیچ ارتباط مستقیمی با افزایش ضریب مقاومت بتن الیاف یندارد، با اینکه در صورت تغییر طرح اختلاط بتنالیافی و عدم توجه به میزان استفاده از انواع الیاف بتن در بتن الیافی نتیجه مثمر ثمر در خصوص اخذ مقاومت ویژه در مورد بتن الیافی بدست نخواهد آمد جهت دستیابی به بهترین نتیجه از طرح اختلاط بتن الیافی حتما انواع الیاف بتن در آزمایشگاه محل کارگاه و پروژه در بتن الیافی مورد بررسی قرارگیرد.

 

 

مکانیزم عملکرد الیاف بتن در بتن الیافی

در حالت عمومی جهت استفاده در سازه ، انواع الیاف بتن می توانند نقش تکمیل دهنده و مکملی برای میلگرد مورد استفاده در سازه داشته باشد. الیاف فولادی بتن با گسترش و ایجاد ترک ها و درزهای در بتن مقابله می کند و نسبت به مقاوم سازی سازه بتنی می تواند مورد استفاده قرارگیرد. مقاوم سازی بتن توسط الیاف فولادی بتن در تمام مراحل اجرایی مورد قبول مهندسان و کارشناسان امر سازه های بتنی بوده و نقش مقاوم سازی بتن در سازه هایی که توسط الیاف فولادی بتن مسلح گردیده است قابل کتمان نمی باشد. استفاده از الیاف فولادی بتن می تواند مقاومت بتن را در برابر خستگی و ضربه و جمع شدگی و تنش های حرارتی افزایش داده و در تمام مدل های شکست روی خواص بتن الیافی تاثیرگذار می باشد. با توجه به تنش هایی که به وسیله برش محیطی و روی الیاف فولادی بتن می باشد بوسیله مقاومت چسبندگی درون سطح از ماتریس قابل انتقال به الیاف فولادی بتن می باشد به همین دلیل تا زمانی که ماتریس بتن دچار ترک خوردگی نشده می توان اطمینان حاصل کرد که تنش کششی بین الیاف فولادی بتن و ماتریس توزیع می شود و پس از ایجاد ترک خوردگی در بتن کل تنش به الیاف فولادی بتن منتقل می شود.از مهمترین عوامل تاثیرگذار در خواص بتن الیافی با الیاف فولادی بتن بازدهی الیاف و مقدار الیاف فولادی بتن به کاررفته در بتن الیافی می باشد. بازدهی الیاف فولادی بتن توسط مقاومت الیاف بتن در مقابل بیرون کشیده شدن از مخلوط کاملا کنترل شده است و باید توجه داشت که این مقاومت به چسبندگی بین الیاف فولادی بتن و ماتریس مرتبط می باشد. درخصوص الیاف فولادی بتن با مقطع ثابت مقاومت چسبندگی با افزایش طول الیاف بتن قابل افزایش است که محرز می گردد هر مقدار که طول الیاف فولادی بتن بیشتر باشد تاثیر الیاف فولادی بتن در بهبود خواص ماتریس بیشتر می باشد. چون مقاومت در برابر بیرون کشیده شدن الیاف فولادی بتن هم راستا با سطح مقطع دو جسم ( الیاف فولادی بتن و بتن ) می باشد.

 

 

میزان استفاده از الیاف بتن در بتن الیافی

با توجه به تحقیقات انجام گرفته در خصوص طرح اختلاط بتن الیافی و مصرف الیاف بتن این نتیجه قابل توجه می باشد که در صورتی که از روش های عادی اختلاط الیاف بتن استفاده شود الیاف بتن با نسبت طول به قطر بیشتر از باعث کاهش عملکرد و کارایی بتن الیافی به مقدار زیاد می باشد که عملا نامتوازن بودن گسترش الیاف بتن در بتن الیافی دلیل عمده این مورد می باشد که در نتیجه استفاده از طرح اختلاط بتن الیافی بدون مطالعه و استفاده از الیاف بتن مناسب در بتن الیافی می باشد. معمولا الیاف بتن با سطح مقطع دایره ای و قطر کم بیشتراز الیاف بتن با سطح مقطع دایره ای و قطر بزرگترتاثیر مثبتی در بتن الیافی دارند. دلیل این قضیه این است که الیاف بتن دسته اول دارای سطح تماس بیشتری در واحد حجم دارند که بنابراین هر چه عملا سطح تماس الیاف بتن بیشتر باشد و قطر آن کمتر باشد بازده چسبندگی الیاف بتن بیشتر خواهد بود. در نتیجه کاملا قابل لمس است که نسبت طول به قطر الیاف باید به میزان مناسب در طرح اختلاط الیاف بتن باشد که در هنگام شکسته شدن ماتریس بتوان الیاف بتن را به حداکثر مقاومت کششی نزدیک تر نمود. در طرح اختلاط بتن الیافی مورد پیشنهادی توسط کارفرما باید توجه نمود که استفاده از الیاف بتن متناسب با سازه به گونه ای مطرح شود که بارهای مختلف سازه مورد پیش بینی قرارگیرد. میزان مصرف الیاف بتن در بتن الیافی در هنگام استفاده از انواع الیاف بتن متفاوت می باشد. به عنوان مثال استفاده از الیاف فولادی بتن دوز متفاوتی از استفاده از الیاف پلی پروپیلن دارد. این مقدار مصرف توسط مهندسین مشاور و طرح اختلاط بتن الیافی مورد قبول مهندس اجرا قابل تغییر می باشند.توصیه می شود قبل از مرحله بتن ریزی حتما استفاده از انواع الیاف بتن در طرح اختلاط بتن الیافی مورد بررسی و مطالعه قرارگیرد.

 

 

 

الیاف شیشه بتن

الیاف شیشه در بتن جزو گسترده ترین نوع از انواع الیاف بتن می باشد که طی طرح اختلاط بتن الیافی جهت استفاده در حوزه مقاوم سازی بتن مورد استفاده قرار میگیرد. الیاف شیشه بتن از نظر گستردگی در بافت بتن جزو بهترین نوع الیاف بتن می باشد به طوری که در هر نقطه از سازه بتن الیافی مشاهده می شوند. پراکندگی بسیار بالای الیاف شیشه در بتن الیافی در حفظ مقاومت های فشاری و سایشی بتن الیافی بسیار مورد توجه سازندگان سازه های بتنی و بتن الیافی می باشد. ساخت بتن های مقاوم با الیاف شیشه بتن جزو اقتصادی ترین نوع بتن الیافی می باشد که علاوه بر اقتصادی بودن می تواند تا میزان بالایی نسبت به کاهش زمان در پروژه کمک شایان و قابل توجهی ارائه نماید.

 

استفاده از انواع الیاف بتن در طرح اختلاط بتن الیافی باید طبق نظر آزمایشگاه پروژه مورد بررسی و مطالعه قرارگیرد و الیاف شیشه بتن نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. میزان مصرف الیاف شیشه بتن با نظر مهندسین مشاور و محاسب قابل تغییر می باشد. الیاف شیشه بتن در اندازه های طولی متنوع تولید و جهت مصرف به بتن الیافی اضافه می شوند. استفاده از فوق روان کننده های کربوکسیلاتی در هنگام مصرف الیاف شیشه بتن و بتن الیافی وهنگام ارائه طرح اختلاط بتن الیافی در تاثیرگذاری عمومی الیاف در بتن بسیار موثر می باشد. الیاف شیشه بتن و مصرف آن در بتن الیافی درعموم سازه های بتنی مورد تائید بوده و امکان استفاده از آن در سازه هایی که نیاز به کرنش و پیچش زیاد دارند توجیه می گردد. استفاده از الیاف شیشه در بتن نیاز به تخصص ویژه ای ندارد و با توجه به بسته بندی ویژه و کیسه هایی که در ملات بتن حمل می شوند عملا بدون نیاز به دخالت دست قابل استفاده می باشند. بتن الیافی مسلح شده به الیاف شیشه بسیار سبک بوده و در سازه هایی که نیاز به کاهش وزن بتن ریزی با بتن الیافی دارد شدیدا توصیه می گردد. مجددا توصیه می گردد جهت استفاده از الیاف شيشه بتن و ارائه طرح اختلاط بتن الیافی مطالعه و بررسی لازم انجام پذیرد.

 

 

الیاف فلزی بتن

الیاف فلزی بتن عمدتا در کلیه سازه های بتنی قابل استفاده می باشد. الیاف فلزی بتن از عملیات و پروسه فولاد کم کربن ساخته شده به بازارمصرف وارد می شود. الیاف فلزی بتن به شکل سینوسی، الیاف فلزی بتن به شکل دو سر قلاب، الیاف فلزی بتن مختلط از جمله اشکال و نمونه های قابل ارائه می باشد. مقاومت فشاری بتن و مقاومت برشی آن، استفاده از الیاف فلزی بتن بسیار بالارفته و قابلیتهای بسیاربالایی جهت ضربه پذیری و مقاوم سازی بتن را داراست. در تقابل رطوبت دچار پدیده اکسیداسیون نمی شود و توسط روکش مخصوص اسکوپ بسیار بالایی با بافت بن بوجود می آورد. اختلاط  الیاف فلزی بتن توسط میکسر انجام شده و در تمام جهات سازه بتنی بصورت کاتوره ای و سه بعدی پخش می شود این نکته وجه تمایز الیاف فلزی بتن و آرماتورآهنی می باشد. میلگرد آهنی فقط در یک راستا قابلیت تحمل فشار را داراست در حالی که الیاف فلزی بتن با توجه به پخش شدن در کلیه محیط بتن می توانند هر نوع سازه بتنی را در تمام جهات تقویت نماید. موارد مصرف الیاف فلزی بتن در سازه های عظیم بتنی و ساخت زاغه های مهمات و آشیانه هواپیما و پل و انواع سازه های بتنی قابل تائید می باشد. جلوگیری از ترک خوردن بتن در شرایط سخت محیطی و صنعتی و تحمل بار در شرایط خاص و مقاوم در برابر یون کلر نیز از جمله نکات مثبت استفاده از الیاف فلزی بتن می باشد.

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، علاوه بر دفتر مرکزی خود واقع در تهران ، اشرفی اصفهانی ، گلزار سوم ، پلاک ، واحد 4 ، و نیز دفتر جنوب کشور خود، واقع در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ، زیتون کارمندی ، فلکه پارک ، جنب بانک تجارت ، ساختمان 88 ، در بسیاری از استان های دیگر از جمله  استان هرمزگان ( بندرعباس ، قشم، خارک و ... ) ، استان بوشهر ( شهرستان بوشهر ، عسلویه ، جم ، برازجان، کنگان و ... ) ، استان اصفهان ( شهرستان اصفهان ،  شهرضا، فولاد شهر، شاهین شهر ، زرین شهر ) ، استان یزد ، استان کرمان ، استان فارس ( شهرستان شیراز ، نورآباد ممحسنی ، جهرم و ... ) ، استان کرمانشاه ، استان کردستان ( شهرستان سنندج ) ، استان لرستان ( خرم آباد ، بروجرد ، دورود، نورآباد ، الشتر و ... ) ، استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ( شهرستان های تبریز و ارومیه ) ، استان اردبیل، استان زنجان، استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شمالی ( شهرستان های مشهد ، بیرجند و ... ) ، استان زاهدان ( شهرستان های زاهدان ، ایرانشهر ، زابل ، سیرجان، پیرانشهر و ... )، استان البرز ( شهرستان کرج و ... ) ، استان کاشان ، استان قم ( شهرستان قم ) ، استان مازندران ( شهرستان های ساری ، بابل ، بابلسر، نوشهر ، چالوس ، محمود آباد و ... ) ، استان گیلان ( شهرستان های رشت ، بندرانزلی و ... ) ، استان ایلام ( شهرستان های ایلام و دهلران، مهران و ... )، استان همدان ( شهرستان های همدان ، تویسرکان و کبودرآهنگ ) ،استان گلستان ( شهرستان گرگان ) ،  استان خوزستان ( شهرستان اهواز ، دزفول ، ماهشهر، سربندر ، آبادان ، خرمشهر ، بهبهان ، شوشتر، شوش ، مسجدسلیمان، رامهرمز ، گتوند و ... ) ، استان چهارمحال بختیاری ( شهرکرد ) ، جزیره کیش ،  کشور عراق ( استان بصره، الاماره و نجف ) ، کشور افغانستان ( کابل و هرات ) ،  دارای دفاتر فروش و ارائه خدمات مهندسی می باشد. شما می توانید با مراجعه  یا تماس با این دفاتر ضمن مشاور از خدمات و محصولات ارائه شده بهره مند شوید.

 

تاریخ: 1394/08/24
بازدید: 6804

رنگ نمای بتن

رنگ نمای بتن - انواع رنگهای سطوح و نمای های بتنی بر پایه اپوکسی و پلیمر

 

 

رنگ نمای بتن - انواع رنگهای سطوح و نمای های بتنی بر پایه اپوکسی و پلیمر 

 

رنگ ویژه سطوح سیمانی - بتنی

            

شرح کلی:    رنگ مخصوص نماهای سیمانی – بتنی است که بر پایه رزین امولسیونی آکریلیکی محلول در آب تولید شده و قابلیت استفاده در سطوح داخلی یا خارجی را داراست.

رنگ بتن علاوه بر زیباسازی نماهای سیمانی موجب محافطت سطوح در برابر عوامل آسیب رسان محیطی همچون واکنش کربناسیون نیز می باشد. این پوشش با حفظ امکان تنفس طبیعی بستر زیرین دوام خوبی داشته و پوسته یا ورقه نمی شود.  همچنین چسبندگی بسیار خوبی به سطح سیمانی داشته و از اجرای ساده همراه با امکان شستشو برخوردار است. این محصول به صورت عمومی با رنگ سفید تولید شده ولی حسب سفارش مشتری قابلیت ایجاد سایر رنگ ها را نیز دارد.

 کار برد:   

پیش از شروع رنگ آمیزی از خشک بودن و عدم شوره زایی سطح مطمئن شوید. که به صورت رنگ ساختمانی آماده مصرف تهیه شده ولی در صورت نیاز به رقیق سازی آن (همچون ساخت پرایمر و آستر زنی بستر) می توان با افزودن آب میزان غلطت دلخواه را ایجاد نمود. برای اجرای رنگ می توان از قلم مو، غلتک و یا پیستوله استفاده کرد. چنانچه سطوح بتنی زیرین احتیاج به ترمیم داشته باشند، استفاده از مصالح صافکاری      CM-211 و تعمیری CM-212 پیشنهاد می شود.

این پوشش از نقطه نظر پایداری شیمیایی در حد متوسطی بوده و توان رویارویی با اسیدها و قلیاهای ضعیف همچون باران های اسیدی شهری را دارد.

توجه: فیلم خشک شده محصول ، محلول در آب نمی باشد  بنابراین لازم است پس از اتمام هر مرحله از کار و پیش از خشک شدن ابزار کار، آنها را به طور کامل توسط آب شستشو داد.

 

مشخصات فنی:   

مایع غلیظ سفید رنگ

شکل ظاهری مخلوط

حدود 2 ساعت در 25 درجه سانتیگراد

حدود24 ساعت در 25 درجه سانتیگراد

حدود7 تا 9

 

 

میزان مصرف:  

یک کیلوگرم از این رنگ بتن می تواند 2 تا 3 متر مربع از سطح را بسته به میزان صاف یا زبر بودن بستر پوشش دهد.

بسته بندی:   

این محصول در بسته بندی 10 و 25 کیلوگرمی ارائه می شود.

 

انبار داری:      در محل سرپوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای بالاتر از 5+ درجه سانتیگراد تا شش ماه قابل نگه داری است.

 

تاییدیه کیفیت: 

کلیه محصولاتی که تحت نام شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  عرضه می شوند مطابق با استانداردهای داخلی و بین المللی می باشند.

تاریخ: 1394/07/09
بازدید: 5174

پیگمنت یا رنگ بتن

انواع پیگمت و رنگ های افزودنی بتن با رنگهای متنوع جهت استفاده در تولید بتن ، ملات ، سنگ های مصنوعی و سمنت پلاست محصول کشورهای آلمان،کره ، هند و چین


از پیگمت های بتن می توان برای استفاده در بتن ، ملات  ، سمنت پلاست و سنگ های مصنوعی استفاده نمود. پیگمنت های بتن ارائه شده در رنگ های مختلف می باشند. این پیگمنت های بتن تولید چندین کارخانه معتبر بین المللی از کره جنوبی ، آلمان ، هند و چین می باشند.

پیگمنت های بتن مقدار های مصرف متفاوتی دارند که متناسب با نوع محصول و رنگ انتخابی می باشند. این پیگمنت ها تاثیر منفی بر مقاومت بتن ندارند.

پیگمنت های بتن می توانند با ایجاد رنگ دائم در بتن نیاز به رنگ آمیز دائم و پر هیزنه قطعات بتنی را از بین ببرد.

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، علاوه بر دفتر مرکزی خود واقع در تهران ، اشرفی اصفهانی ، گلزار سوم ، پلاک ، واحد 4 ، و نیز دفتر جنوب کشور خود، واقع در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ، زیتون کارمندی ، فلکه پارک ، جنب بانک تجارت ، ساختمان 88 ، در بسیاری از استان های دیگر از جمله  استان هرمزگان ( بندرعباس ، قشم، خارک و ... ) ، استان بوشهر ( شهرستان بوشهر ، عسلویه ، جم ، برازجان، کنگان و ... ) ، استان اصفهان ( شهرستان اصفهان ،  شهرضا، فولاد شهر، شاهین شهر ، زرین شهر ) ، استان یزد ، استان کرمان ، استان فارس ( شهرستان شیراز ، نورآباد ممحسنی ، جهرم و ... ) ، استان کرمانشاه ، استان کردستان ( شهرستان سنندج ) ، استان لرستان ( خرم آباد ، بروجرد ، دورود، نورآباد ، الشتر و ... ) ، استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ( شهرستان های تبریز و ارومیه ) ، استان اردبیل، استان زنجان، استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شمالی ( شهرستان های مشهد ، بیرجند و ... ) ، استان زاهدان ( شهرستان های زاهدان ، ایرانشهر ، زابل ، سیرجان، پیرانشهر و ... )، استان البرز ( شهرستان کرج و ... ) ، استان کاشان ، استان قم ( شهرستان قم ) ، استان مازندران ( شهرستان های ساری ، بابل ، بابلسر، نوشهر ، چالوس ، محمود آباد و ... ) ، استان گیلان ( شهرستان های رشت ، بندرانزلی و ... ) ، استان ایلام ( شهرستان های ایلام و دهلران، مهران و ... )، استان همدان ( شهرستان های همدان ، تویسرکان و کبودرآهنگ ) ،استان گلستان ( شهرستان گرگان ) ،  استان خوزستان ( شهرستان اهواز ، دزفول ، ماهشهر، سربندر ، آبادان ، خرمشهر ، بهبهان ، شوشتر، شوش ، مسجدسلیمان، رامهرمز ، گتوند و ... ) ، استان چهارمحال بختیاری ( شهرکرد ) ، جزیره کیش ،  کشور عراق ( استان بصره، الاماره و نجف ) ، کشور افغانستان ( کابل و هرات ) ،  دارای دفاتر فروش و ارائه خدمات مهندسی می باشد. شما می توانید با مراجعه  یا تماس با این دفاتر ضمن مشاور از خدمات و محصولات ارائه شده بهره مند شوید.


تاریخ: 1394/08/24
بازدید: 3344

واتراستاپ بتن ( واتراستاپ PVC)

واتراستاپ پی وی سی - انواع واتراستاپ های استاندارد پی وی سی با ضخامت و عرض های متفاومت برای استفاده در سازه های بتنی ( مشخصات برابر کاتالوگ قابل دانلود )واتراستاپ PVC - انواع نوار های واتراستاپ پی وسی ، ویژه مخازن آب و فاضلاب ، استخر ، تصفیه خانه ، سد و سازه های آب گیر


نوار آب بند مخصوص جلوگیری از عبور آب در درزهای اجرایی و انبساطی در طرح ها و ابعاد مختلف برای نیازهای مختلف مطابق با استانداردهای ASTM وCRD
خواص ویژه

 • مقاومت كششی  بالاتر از استاندارد
 • نصب آسان در بازه  دمایی 20-  تا 70+ درجه سانتیگراد
 • انعطاف پذیری بالا
 • مقاومت در برابر PH های قلیایی طی استاندارد CRD C 572
 • دارا بودن عمری برابر عمر سازه


كاربرد

 • جلوگیری از عبور آب در درزهای اجرایی و انبساطی سازه ها
 • سدها، مخازن، كانال های آب، تونل ها و ....
 • سازه های هیدرولیكی


انواع واتراستاپ

واتراستاپ ها به طور كلی به دو دسته تقسیم  می شوند ،واتراستاپ های تخت ( جهت استفاده در درزهای اجرایی) و واتراستاپ های حفره دار (جهت استفاده در درزهای انبساطی) كه بنا به نیاز پروژه می تواند دیواری و یا كف خواب باشد.


روش انتخاب واتراستاپ

پس از انتخاب نوع  واتراستاپ ، عرض  و ضخامت آن که نسبت به ارتفاع سازه و ضخامت بتن انتخاب می گردد.

روش نصب

واتراستاپ تخت را در محلی كه پیش بینی قطع بتن شده است قرار داده، طوری كه نیمی از عرض واتراستاپ  در بتن ریزی  اول و نیمه دیگر در بتن ریزی دوم دفن شود.

در مورد واتراستاپ حفره دار نیز روش به همین ترتیب است ، با این تفاوت كه حفره واتراستاپ دقیقا" در محل پیش بینی شده  درز انبساط قرار می گیرد.

جهت اتصال و ثابت سازی واترستاپ در سازه ، از گیره هایی كه به این منظور طراحی شده استفاده نمایید.

هر متر طول واترستاپ جهت اتصال به آرماتور نیاز به 5 گیره دارد كه به صورت 3 گیره بالا و 2 گیره پایین  قرار می گیرند.


اتصال دو سر واترستاپ

می توان  به دو روش جوش گرم و سرد دو لبه واتراستاپ را به یكدیگر جوش داد.

 • جوش گرم : دو طریقه جوش در این روش وجود دارد :
  • جوش لب به لب  كه به وسیله المنت شمشیری صورت می گیرد
  • Overlap كه به وسیله المنت تبری انجام می شود
 • جوش سرد : در این روش ابتدا عاج های cm 50-30 از دو لبه  واتراستاپ را به وسیله کاتر جدا كرده و سپس دو طرف واتراستاپ  را به چسب PU آغشته نموده ، وزنه ای حدود kg 50 به مدت 6-4 ساعت روی واتراستاپ قرار دهید و پس از سپری شدن زمان، واتراستاپ را در جای خود نصب نمائید.


مشخصات فنی

پایه : P.V.C

وزن مخصوص: حداقل   1/3 گرم بر سانتیمتر مکعب

مقاومت كششی در جهت طول: ≤  mpa 14

مقاومت كششی در جهت عرض :  ≤  mpa 13

ازدیاد طولی در جهت طولی : ≤  310٪

ازدیاد طولی در جهت عرضی : ≤ 300 ٪

سختی :     shore A72- 76

درصد جذب آب :کمتر از  ٪ 0/1


زمان و شرایط نگهداری

در صورت نگهداری در بسته بندی اصلی و به دور از گزند سرما و نور خورشید مقاومت های اعلام شده تا 6 ماه پایدار خواهند بود.


بسته بندی

حلقه های 25 متری ( بنا به نیاز پروژه حلقه های تا طول 100 متر قابل تولید و تحویل می باشد)

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، علاوه بر دفتر مرکزی خود واقع در تهران ، اشرفی اصفهانی ، گلزار سوم ، پلاک ، واحد 4 ، و نیز دفتر جنوب کشور خود، واقع در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ، زیتون کارمندی ، فلکه پارک ، جنب بانک تجارت ، ساختمان 88 ، در بسیاری از استان های دیگر از جمله  استان هرمزگان ( بندرعباس ، قشم، خارک و ... ) ، استان بوشهر ( شهرستان بوشهر ، عسلویه ، جم ، برازجان، کنگان و ... ) ، استان اصفهان ( شهرستان اصفهان ،  شهرضا، فولاد شهر، شاهین شهر ، زرین شهر ) ، استان یزد ، استان کرمان ، استان فارس ( شهرستان شیراز ، نورآباد ممحسنی ، جهرم و ... ) ، استان کرمانشاه ، استان کردستان ( شهرستان سنندج ) ، استان لرستان ( خرم آباد ، بروجرد ، دورود، نورآباد ، الشتر و ... ) ، استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ( شهرستان های تبریز و ارومیه ) ، استان اردبیل، استان زنجان، استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شمالی ( شهرستان های مشهد ، بیرجند و ... ) ، استان زاهدان ( شهرستان های زاهدان ، ایرانشهر ، زابل ، سیرجان، پیرانشهر و ... )، استان البرز ( شهرستان کرج و ... ) ، استان کاشان ، استان قم ( شهرستان قم ) ، استان مازندران ( شهرستان های ساری ، بابل ، بابلسر، نوشهر ، چالوس ، محمود آباد و ... ) ، استان گیلان ( شهرستان های رشت ، بندرانزلی و ... ) ، استان ایلام ( شهرستان های ایلام و دهلران، مهران و ... )، استان همدان ( شهرستان های همدان ، تویسرکان و کبودرآهنگ ) ،استان گلستان ( شهرستان گرگان ) ،  استان خوزستان ( شهرستان اهواز ، دزفول ، ماهشهر، سربندر ، آبادان ، خرمشهر ، بهبهان ، شوشتر، شوش ، مسجدسلیمان، رامهرمز ، گتوند و ... ) ، استان چهارمحال بختیاری ( شهرکرد ) ، جزیره کیش ،  کشور عراق ( استان بصره، الاماره و نجف ) ، کشور افغانستان ( کابل و هرات ) ،  دارای دفاتر فروش و ارائه خدمات مهندسی می باشد. شما می توانید با مراجعه  یا تماس با این دفاتر ضمن مشاور از خدمات و محصولات ارائه شده بهره مند شوید.

تاریخ: 1394/08/24
بازدید: 5687


        صفحه: 1 از  2      شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 678   نفر    بازدید امروز : 12326   نفر    بازدید دیروز : 44392   نفر    بازدید  این ماه :  12326   نفر    بازدید ماه گذشته : 641639   نفر    بازدید کل : 14792490   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده