مشاور و تولید کننده محصولات افزودنی و قطعات جانبی بتن _ ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی بتن

Produce & Repconsultant, producer of concrete products providing engineering and technical services
کف پوشش و پوشش پایه پلی یورا poliyora

کف پوشش و پوشش پایه پلی یورا Poliyora

کف پوش یا پوشش پلیمری  پلی یورا با مقاومت سایش ، مکانیکی و شیمیایی بالا

 

پوشش پلی یورا ( پلی اوره پلی اورا )

پلی یوریا چیست؟

پلی یوریا (POLYUREA) یک نوع الاستومر است که از واکنش ایزوسیانات (Isocyanate) و پلی آمین (Polyamine ) بدست می آید. بدون حضور حلال، کاتالیست و مواد فرار و بدون گروه های NH2-، پلی آل( Polyal) و هیدروکسیل (Hydroxyl).ایزوسیانات می تواند آلیفاتیک و آروماتیک باشد که بر اساس آن خواص پلی یوریا بدست آمده متفاوت خواهد بود .

پلی یوریا با برخورداری از ضریب بالای مقاومت مکانیکی، فیزیکی، و حرارتی و شیمیایی نقایص پوشش های پلی یورتان را بر طرف کرده و با به کارگیری تکنولوژی برتر ساخت منجر به تولید پلیمرهایی مستحکم، انعطاف پذیر با سرعت گیرش و مقاومت بالا شده است.

 

ویژگی‌های خاص پلی یوریا :

۱٫ قابلیت بهره برداری سریع پس از اجرا

۲٫ اجرا به صورت پاششی و دارای سطح صاف و براق

۳٫ افزایش طولی فوق العاده ( elongation)

۴٫ ایجاد مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالا

۵٫ مقاومت بالا در برابر اشعه UV

۶٫ مقاومت عالی در برابر سایش، خورندگی، پارگی و ضربه

۷٫ ضخامت ۱۰۰۰ میکرون، بدون درز، یکپارچه و بدون ترک

۸٫ واکنش پذیری سریع، بدون کاتالیزور

۹٫ قابل کاربرد در دمای منفی ۲۰ درجه سانتیگراد تا ۱۳۵ درجه سانتیگراد

۱۰٫ دارای تایید فنی و سلامت از انجمن سنجش و مصالح ساختمانی امریکا

 

کاربردهای پلی یوریا در صنایع مختلف

تعمیرات و بهسازی کانال ها : پلی یوریا امکان آب بندی و تعمیر کانال های آب و استخرها و جلوگیری از به هدر رفتن آب در اتصالات را مهیا میسازد.  با استفاده از این تکنولوژی پلی یوریا در مدار داخلی کانال، لایه ای جدید و یکپارچه، بدون اتصال و ترک و کاملا نفوذ ناپذیر به دست می آوریم.  بدین وسیله مشکل هدر رفتن آب برای همیشه فراموش میشود. این سیستم همیشگی است. فرم و ابعاد کانال اهمیتی ندارد و بدلیل تکنیک پاشش در هنگام اجرا، براحتی شکل و فرم سطوح را به خود میگیرد.

 

فاضلاب: لایه عایق پلی یوریا سپری در برابر آب و محافظی ایده آل برای خطوط، تانکرها و دریچه های ورودی در فاضلاب ها میباشد که در لوله های فلزیی که دچار فرسایش میشوند، به مراتب بهتر از رنگ ها و عایق های موجود در بازار عمل میکند و باعث کاهش هزینه نگهداری میشود.

 

مسیرهای آبیاری: عایق پلی یوریا از موادی تشکیل شده که در پروژه های صنعتی و مسکونی نتیجه بسیار مطلوبی به جای میگذارد. به همین دلیل برای پوشش لوله ها، مخازن، سدها و منبع های ذخیره آب جهت جلوگیری از هدر رفتن، پیشنهاد میشود. پاشش آن بروی ژئوتکستایل باعث به وجود آمدن یک لایه بدون درز ایده آل میشود.

مسکونی و تجاری: عایق پلی یوریا دارای کارایی بسیار زیادی در صنعت ساختمان میباشد. برای پشت بام ها، بالکن ها، و دیواره های زیر کار و دیواره هواکش ها به راحتی میتوان استفاده کرد. به علت خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری بالای پلی یوریا ، در مقابل ترک خوردگی سطحی که به طور معمول پس از  عملیات ساخت و ساز بوجود می آید، مقاومت و از نفوذ رطوبت جلوگیری میکند. پلی یوریا در ساختار شهری نیز به عنوان عایق رطوبتی برای دیواره پل ها، تونل ها، کانال ها و همچنین در اسکله های شهرهای ساحلی نیز به کار برده میشود.

 

 صنایع نظامی: پوشش پلی یوریا دارای توان جذب انرژی و مقاومت در مقابل انفجارها بوده و بدلیل خاصیت الاستیکی و مقاومت کششی و پیچشی قابلیت استفاده در صنایع نظامی را دارد. به سادگی در سازه های موقت نظامی و مناطق حادثه دیده و اورژانسی قابلیت اجرایی دارد. در وسائط نقلیه سبک نظامی و کامیون های کمک رسانی که در معرض خطر انفجار قرار میگیرند، با اجرای حداقل ۵ میلیمتر ضخامت روی سطح، آنها را مقاوم میکند.

 

صنایع دریایی و کشتیرانی: پوشش پلی یوریا زیر سطح و بالای سطح آب و حتی در سطح عرشه ها از فولاد، آلومینیوم، چوب، فایبرگلاس قایق ها وکشتی های تجاری محافظت میکند. این پوشش نه تنها برای محافظت بدنه کشتی ها و قایق ها، بلکه در کم کردن صدای برخورد آنها با اسکله هم مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین برای جلوگیری از سایش هر وسیله ای که در تماس با آب دریا میباشد نیز قابل استفاده میباشد.

 

 معادن: پوشش پلی یوریا به عنوان لایه ضد فرسایش دستگاه های معادن، نوارهای حمل، کامیون های حمل و تخلیه استفاده میگردد. همچنین میتوان برای پر کردن درزهای تخته سنگ ها جهت جلوگیری از ریزش آنها استفاده کرد. جهت مهار کردن و کپسولی کردن مواد معدنی خطرناک که برای محیط زیست مضر میباشند بسیار کارا و مؤثر میباشد.

 

 آب نماها و فواره های شهری: پلی یوریا در سیستم آب نماها و حوضچه ها و دریاچه های تزئینی و برای یک دست ساختن سطوح بدون درز این گونه پروژه ها و به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و آب، مخارج نگهداری پایین، استفاده فراوانی دارد. در آکواریوم های بزرگ به دلیل سرعت انجام کارو تنوع در رنگ بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 تعمیرات و پوشش استخرها: میتوان از پوشش پلی یوریا در استخرهای جدید و یا قدیمی استفاده نمود. بدلیل قابلیت بالای الاستیکی و مقاومتی که این پوشش دارد شکل ترک خوردگی نداشته و از نشتی آب استخرها به سرعت و بسادگی جلوگیری میکند. همچنین بازسازی و مرمت استخرهای قدیمی بدون احتیاج به کنده کاری و بنایی قابل انجام میباشد.

 

 کپسولی کردن: پلی یوریا برای موادی که در طول زمان بروی افراد و محیط زیست تأثیر زیان آور میگذارند به صورت لایه ای و پاششی اعمال میگردد. که به علت نداستن درز و یکپارچه بودن سطحی، تبدیل به یک محیط کپسولی و بسته میگردد.

 

 انرژی هسته ای: آزمایشات انجام شده بروی عایق پلی یوریا نشان میدهد که در جلوگیری از انتشار تشعشعات مواد رادیواکتیو بسیار مناسب بوده و از آن در ظروف و واگنهای حمل مواد رادیواکتیو استفاده بسیاری میشود. برخلاف پوشش های اپوکسی، این عایق نیاز به نگهداری دائمی ندارد و به علت بوجود آوردن یک عایق صد درصد بدون درز، باعث بوجود آمدن یک سد محافظتی قوی برای خارج نشدن مواد و اجسام مخرب میشود. همچنین عایق پلی یوریا در مقابل اکثر مواد شیمیایی و صنعتی مقاومت بالایی دارد.

 

 صنعت مواد غذایی و دارویی: پوشش پلی یوریا کاربرد فراوانی در صنعت مواد غذایی و دارویی دارد. بدلیل اینکه در صنعت مواد غذایی و دارویی هدف، به دست آوردن سطحی است که امکان تجمع و رشد میکربها و باکتریها وچود نداشته باشد و همچنین به آسانی تمیز و استریل گردد. این پوشش به دلیل ماندگاری طولانی، هزینه نگهداری پایین، بهداشتی بودن، ضد لغزش، مقاومت در برابر سرما و گرما، عدم نفوذ پذیری صفر و داشتن سطحی تفلون مانند و عدم چسبیدن هیچگونه جرمی بروی آن ایده آل برای کارخانجات مواد غذایی و دارویی، یخچالهای صنعتی، فریزرها و کشتارگاه ها میباشد. همچنین میتوان از پوشش پلی یوریا در لوله های آب آشامیدنی، محل انبار کردن گوشت، میوه جات، سبزیجات و مکانهای تولید مواد لبنی استفاده کرد.

 

 صنعت نفت و گاز: از پلی یوریا به طرز چشم گیری در صنعت نفت و گاز بدلیل مزایای فیزیکی و خاصیت انعطاف پذیری آن برای محافظت از سایش، خوردگی و پوسیدگی مخازن استفاده میشود. در مناطق حفر چاه نفت و گاز میتوان از آن برای ساخت حوضچه های متمرکز برای خارج کردن نفت و گاز استفاده نمود. این حوضچه ها در همان محل ساخته شده و میتوان در عرض چند ساعت و بدون هیچ نشتی، از آنها استفاده نمود. مقاومت بالای پوشش پلی یوریا در مقابل انواع فرآورده های نفتی، این امکان را فراهم مینماید تا بر روی سطوحی که در معرض آلودگی با این مواد هستند مورد استفاده قرار گیرند. با توجه به مقاومت سایشی و طول عمر بالای آن در بازسازی و پوشش سطوح، مخازن، لوله ها، حوضچه ها، سطوح لغزنده و فرسایشی، تعمیرگاه و کارگاه و سالنهای کنترل و غیره نیزمورد استفاده دارد.

 

 یخچال های صنعتی: پلی یوریا راه حل بسیار خوبی برای پوشش و مرمت سطوح یخچال های صنعتی فرسوده میباشد. پوشش این محصول روی کف، دیواره ها و سقف یخچال ها باعث جلوگیری از پوسیدگی آنها میشود. پوشش پلی یوریا دارای تمام تأییدیه های لازم برای استفاده آن در انبار مواد غذایی میباشد.

 

 

 

 

شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه راه اندازی گردیده است .

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی  نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارشناسان و مهندسی فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد در کنار خود راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند.

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور  همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد.

در این راستا ، شرکت کلینیک فنی  بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی  هدف دهی و پیگیری نموده و می نماید.  

بخش مهندسی و اجرایی کلینیک فنی و تخصصی بتن : بر هیچ کس پوشیده نیست که افزایش کیفیت و دوام پروژه ها عمرانی و سازه های بتنی در حین ساخت و بهره برداری  مستلزم سوق به سمت ارائه خدمات تخصصی و هدفمند می باشد. این امر به خصوص در پروزه تخصصی و حساس تر مانند تعمیرات و بازسازی سازه های بتنی که بازدهی و نتیجه گیری از آن ها صفر یا صدی می باشد ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد. از این رو مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران با در اختیار گیری تجهیزات تخصصی ، تیم مهندسی و کارشناسی و نیروهای اجرایی کارآزموده و آموزش دیده خدماتی به روز و تخصصی را به دست اندرکاران و کارفرمایان پروژه های عمرانی در سطح کشور و منطقه ارائه نماید.

 سرفصل های خدمات مهندسی و کارشناسی بتن قابل ارائه توسط مجموعه :

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای ترمیم و بازسازی سازه های بتنی

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای مقاوم سازی انواع سازه های بتنی

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای آب بندی و محافظت سازه های بتنی ماننده تصفیه خانه ها ، سازه های صنعتی ، کولینگ تاورها ، کلاریفایرها ، ایستگاه های پمپاژ ، استخرها ، مخازن آب و فاضلاب ، سد ها ، کانالها و ...

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای انواع  تست و آزمایش های غیرمخرب سازه های بتنی

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای انواع کف پوش های صنعتی از جمله کف پوش های پایه سیمانی ، اپوکسی و پلی یورتان

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره و کارشناسی بتن

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای کرگیری و کاشت آرماتور و بولت در سازه های بتنی

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای ورق های ژئوممبرین

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای پوشش ضد حریق

شرکت کلینیک فنی  بتن ایران | مشاوره ، مهندسی و اجرای پوشش های ضد اسید

بخش آموزش شرکت کلینیک فنی  بتن ایران :

این بخش در راستای اهمیت و نیاز دانش عملی و عملیاتی مهندسین و دست اندرکاران پروژه عمرانی به ویژه پروژه های بتنی راه اندازی گردیده است. شرکت کلینیک فنی  بتن ایران در این راستا با تعریف سرفصل و دوره های تخصصی و کاربردی بتن و نیز به کارگیری مدرسین و متخصصین سرشناس ، کارآزموده و با تجربه اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی بتن  به صورت عمومی و اختصاص نموده است.

 

 بخش بازرگانی شرکت کلینیک فنی  بتن ایران :

امروزه با گسترش روزافزودن استفاده از انواع افزودنی و محصولات کمکی و جانبی بتن در پروزه های عمرانی شرکت های مختلفی در قالب ارائه کنندگان محصولات مذکور شکل گرفته و به خدمات در سطح کشور اقدام می نمایند. اما آنچه همواره در این زمینه به عنوان مشکلی بزرگ قابل تامل بوده است ارائه خدمات به صورت عام و فارغ از تخصص لازم  و خدمات پس از فروش بوده است. که این موضوع باعث تحمیل هزینه های گزاف و تاثیرات منفی در پروژه ها گردیده است. از این رو این مجموعه سعی نموده تا با ارائه خدمات توامان کارشناسی در کنار خدمات بازرگانی نسبت به حل این نقیصه اقدام نماید.

                                                                                                                                                                     

 

تاریخ:       بازدید:1403
فایل ندارد

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت بازرگانی رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر در سال 1385 ، با اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه با محوریت بتن راه اندازی گردیده است . کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، اولین و تنها مجموعه فنی و مهندسی با محوریت بتن در سطح کشور می باشد که توانسته با ارائه خدمات متنوع و تخصصی گامی نو و البته کارآمد در عرصه صنعت بتن کشور بردارد. این امر باعث گردیده تا کارفرمایان ، کارشناسان و مهندسین فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد و تخصصی ، در کنار خود ، راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور و همکاری اساتید برجسته ، همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد. در این راستا ، کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران فعالیت خود را در سه شاخه کارشناسی - فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی هدف دهی و پیگیری نموده و خواهد نمود و در این راستا موفق به اخذ ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 28001 و ایزو 29001 گردید است. هيات مديره اين شركت با اعتقاد و انديشه هميشگي به حضوري كارآمد و مثمر ثمر در جريان خروشان آباداني ايران عزيز و با بهره گيري از تجارب چندين ساله كارشناسان خود در پروژه های بزرگ عمراني در سطح كشور از يك سو و نيز تلفيق توامان آن با علوم روز مهندسي و اجرايي از سوي ديگر همواره سعي مي نمايد با حضور موثر خود در گستره پهناور عمران ايران ، گامي هر چند كوچك در راستاي ارتقا سطح كيفي پروژه هاي عمراني بردارد. از اين رو اميد است بتوانيم در اين راه حركتي درخور انجام نمايم.

با احترام-مدير عامل ايمان غلامي نيگچه


افراد آنلاین : 745   نفر    بازدید امروز : 12492   نفر    بازدید دیروز : 44392   نفر    بازدید  این ماه :  12492   نفر    بازدید ماه گذشته : 641639   نفر    بازدید کل : 14792656   نفر   
.کليه حقوق اين وب سایت متعلق به کلینیک بتن ایران است © توسعه دهنده:پرشیاداده